Skocz do zawartości

Work Stuff Typhoon Wash Pad


D@ViD

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem i postanowiłem podzielić się z Wami, moim spostrzeżeniami i wnioskami.

Na początek opis producenta i przedstawienie produktu.

27655229_405411596570274_139493626974875

Work Stuff Typhoon Wash Pad –profesjonalny , najwyższej jakości pad do mycia auta.

Rozmiar – 22/18 cm
Waga: 120 g

Główne cechy:

wysoka chłonność

gęsta i delikatna mikrofibra (made in Korea)

duża powierzchnia myjąca

ergonomiczny kształt

wykończona z dbałością o detale

Typhoon Wash Pad to jeden z najlepszych padów dostępnych na rynku!
Rekomendujmy wyprać produkt przed pierwszym użyciem.

 

Teraz mój test :D

Więc dwa wiadra nowe z Casto 15l + Regulowane GG :) no i zawodnik Work Stuff Wash Pad. Jako szampon posłużył mi GOOD STUFF Bumblebee.

IMG_20180217_134155.jpg

 

Pad bardzo przyjemny, idealny do ręki. Długie i gęste "włosie". Dość gruby i sztywny w porównaniu do rękawicy od ADBL którą do tej pory używałem, 

IMG_20180217_134239.jpg

IMG_20180217_134223.jpg

Wash Pad bardzo ładnie pił wodę z szamponem ale po przetarciu, dość dziwny efekt.... Tak jakbym mył samą wodą.... zero piany na lakierze... :o (Takiego efektu nie miałem myjąc rękawicą od ADBL). Pad nie przenosił piany z wiadra na samochód. Dziwnie to wygląda :/ 

Zobaczcie sami jak wyglądał lakier po przejechaniu Wash Padem.

IMG_20180217_134837.jpg

IMG_20180217_135724.jpg

 

Jestem zwolennikiem "dużej piany" i mycia pianą, więc ten efekt mnie trochę zmartwił. Zacząłem się zastanawiać czy może za mało szamponu dałem ale dałem 30ml na 10l ciepłej wody....

Opisując teraz ten test, zauważyłem w opisie producenta, że zalecają przed pierwszym myciem wyprać produkt.... No to ciekawostka. Może to jest rozwiązanie problemu :o hmm 

Wypiorę Wash Pada i ponowie test w niedalekiej przyszłość.

Podsumowując, mimo wszystko myję się nim bardzo przyjemnie i bardzo ładnie domywa lakier. Będę testował dalej :) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 nie takiego wyniku się spodziewałem, ale i tak dzięki za wrzutę. 

52 minuty temu, david2888 napisał:

Opisując teraz ten test, zauważyłem w opisie producenta, że zalecają przed pierwszym myciem wyprać produkt.... No to ciekawostka. Może to jest rozwiązanie problemu :o hmm 

Wypiorę Wash Pada i ponowie test w niedalekiej przyszłość.

Czekam na drugie podejście. Ciągle mi ten Pad nie daje spokoju 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david2888 napisał:

zauważyłem w opisie producenta, że zalecają przed pierwszym myciem wyprać produkt

W temacie MF Good Stuff wyjaśnił że tu chodzi o pozostałości produkcyjne, małe "włoski" itp.   Czyli to pranie nie powinno mieć wpływu na działanie Wash Pada. 
A nie próbowałeś wziąć zwykłej rękawicy i zobaczyć czy ten efekt także występuje? 

U mnie podobnie mycie wygląda szamponem VP AP, ew taki efekt jest chyba w większości szamponów z woskiem :D  może Ci kapnęło jakieś QD, QW czy coś to wiadra?? 


Ciekawe, ciekawe czemu taki Ci wyszedł efekt jeśli wcześniej tak nie miałeś :o:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, david2888 napisał:

Tak jakbym mył samą wodą.... zero piany na lakierze..

zrób proszę zdjęcie - mocny zoom - włosia.

Taki efekt miewałem przy mocno syntetycznym włosiu. Jakie jest tu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 dwa tygodnie temu położyłem SSW, a od tego czasu moze zrobiłem z 200km, więc maly przebieg i auto w garażu stoi. Może coś w tym być co piszesz :o

@Domel zdjęcie tylko telefonem, ale jakieś tam makro wyłapało

IMG_20180218_095249_crop_584x764.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=1278]Fredi88[/mention] dwa tygodnie temu położyłem SSW, a od tego czasu moze zrobiłem z 200km, więc maly przebieg i auto w garażu stoi. Może coś w tym być co piszesz
[mention=2113]Domel[/mention] zdjęcie tylko telefonem, ale jakieś tam makro wyłapało

Wszystko jasne, dlaczego tak się działo :)
SSW działa jak dobra powłoka.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie wina wash pada/szamponu/techniki itp, tylko świeżego, mutanta SSW
Ale i tak wypiorę Pada i postaram sie dorwać auto bez LSP
Zapewne tak jest.
Pamiętam swoje zdziwienie jak myłem pierwszy raz swoje po SSW, myślałem, że to UNCr. Wypada powtórzyć test, jestem spokojny o wynik.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20610]david2888[/mention] nie pozostaje ci nic innego, jak szybko uwalić pięknego Puga, albo znaleźć innego pacjenta
SSW nie podda się tak szybko, łatwiej będzie o nowego pacjenta :)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli efekt jest "typowy" do tych wszystkich zdarzeń, które u mnie miały miejsce, to i tak twierdzę, że fajnie się myje WASH PADEM  :good:
Testuj, testuj, bo ja używam rękawicy jako washpada. Czas na zmiany :)
Jak zachowuje się po zamoczeniu i wyciśnięciu nad lakierem? Czy chłonie jak gąbka, a myje jak rękawica? Czy z wyciśnięcia da radę pokryć szamponem np. maskę?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze dwa zdjęcia z porównania do rękawicy ADBl CareMitt.

Wash Pad zdecydowanie grubszy. Delikatnie sztywniejszy. Bardzo dużo chłonie wody z szamponem w porównaniu do rękawicy, więc chłonie jak gąbka, a myje jak rękawica. Jak ją namoczysz, to też nie gubi tego co wchłonie, w drodze od wiadra do panelu. Spokojnie po wyciśnięciu pokryjesz maskę.

Włosie jest zdecydowanie dłuższe w Wash Padzie niż w Rękawicy CareMitt.

 

IMG_20180218_120721_crop_1280x640.jpg

IMG_20180218_120659_crop_1280x640.jpg

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ari napisał:

Pamiętam swoje zdziwienie jak myłem pierwszy raz swoje po SSW, myślałem, że to UNCr. Wypada powtórzyć test, jestem spokojny o wynik.

Rozumiem że można lubić ten produkt i sam go bardzo szanuje. No ale bez przesady z tym porównaniem do powłoki UNC-r :D 

  • Lubię to 2
  • Okay 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że można lubić ten produkt i sam go bardzo szanuje. No ale bez przesady z tym porównaniem do powłoki UNC-r  
Akurat mam auto we flocie z UNCr i SSW, więc pozwól proszę, że będę używał takiego porównania, szczególnie jak myje ręcznie jedno auto po drugim. ;)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, david2888 napisał:

Czyli to nie wina wash pada/szamponu/techniki itp, tylko świeżego, mutanta SSW :D

Ale i tak wypiorę Pada i postaram sie dorwać auto bez LSP

Potwierdzam dziś myłem rękawica megsa i brak piany przez tygodniowego mutanta @ADBL SSW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie SSW i UNC-r ? Jeśli chodzi o zrzut wody to spoko ale przypominam, że to nie temat poświęcony tym produktom i ich cechom.
Przypominam, że to porównanie cechy podczas mycia ręcznego jakie wystąpiło u kolegi podczas testu washpada. Czytamy jako całość postu, bo wyniknie niedługo, że SSW potrafi zastąpić ww powłokę ;)

Im więcej drążymy, tym bardziej temat schodzi na bok.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj udało mi się umyć auto i zarazem przeprowadzić test pada do mycia Work Stuff Typhoon Wash Pad. Skonfrontowałem go z rękawicą Meguiar's Microfiber Wash Mitt, której używam od przeszło roku.

W zamieszczonym filmiku zapoznacie się bliżej z tymi produktami oraz dowiecie się jakie są mocne i słabe strony obydwu zawodników. Zapraszam :)

Kolejny produkt od @Good Stuff, który przypadł mi do gustu :good:

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
  • Super 3
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja mojego testu. 

Dzis drugi kontakt z Wash Padem. Jako pole testowe, Mercedes Klasy S, bez zabezpieczenia. 

Wash Pad pianował, mył, ślizgał się idealnie, więc zwracam honor. Mój problem rozwiązany. Zbyt świeże LSP było problemem, a dokładnie ADBL SSW :good:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.