Skocz do zawartości

Cquartz UK vs Max Protect UNC-R vs Gtechniq Crystal Serum vs Dlux


Mickul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja położyłem csl + exo v3 tydzień wcześniej niż autor tematu. Powłoka nie zjechala, siedzi, aczkolwiek spodziewałem się lepszego efektu.  Na dachu jest ok ale boki trochę osłabione. Może czas na reaplikacje exo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.06.2018 o 16:22, zdrowy_zab napisał:

Ja położyłem csl + exo v3 tydzień wcześniej niż autor tematu. Powłoka nie zjechala, siedzi, aczkolwiek spodziewałem się lepszego efektu.  Na dachu jest ok ale boki trochę osłabione. Może czas na reaplikacje exo? 

W przypadku powłoki, której trwałość szacowana jest na 18 miesięcy nie mam ochoty robić reaplikacji po upływie 4 🙂 samochód jest od miesiąca w warsztacie i nie wiem co się dzieje z powłokami - wróci to umyję, zaprezentuję efekty i na tym koniec testu, bo Skoda została sprzedana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mickul napisał:

samochód jest od miesiąca w warsztacie i nie wiem co się dzieje z powłokami - wróci to umyję, zaprezentuję efekty i na tym koniec testu, bo Skoda została sprzedana

Pierwsze moje auto, na którym walczyłem z rotacją i które powłokowałem. Szkoda, że sprzedana (w życiu nie spodziewałbym się, że tak powiem o Skodzie) 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mumins napisał:

Pierwsze moje auto, na którym walczyłem z rotacją i które powłokowałem. Szkoda, że sprzedana (w życiu nie spodziewałbym się, że tak powiem o Skodzie) 😉 

Spokojnie, została w rodzinie. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

W maju tego roku Aplikowalem Gtechniq C1 + Exo.
Wszystko zrobione zgodnie z zaleceniami.
Powłoka też umarła po 1/2mc.
Samochód trzymany pod chmurką myty na bezdotyku.
Nie sądziłem, że takie " dobre " te Gtechniq...

Na innym samochodzie zaaplikowane Car Pro UK edition w sierpniu 2017, w JEDNEJ warstwie.
Powłoka aktualnie powoli umiera. Przebieg jej to 30.000km.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Luki_m napisał:

W maju tego roku Aplikowalem Gtechniq C1 + Exo.
Wszystko zrobione zgodnie z zaleceniami.
Powłoka też umarła po 1/2mc.
Samochód trzymany pod chmurką myty na bezdotyku.
Nie sądziłem, że takie " dobre " te Gtechniq... 

Każda powłoka powinna wytrzymać dłużej niż 2tygodnie. Głupie fusso wytrzymuje pół roku.

 

Szukałabym przyczyn nie w samej powłoce ale gdzie indziej, jeżeli powłoka nie była przeterminowana, przemrożona to:

-mogła złapać wilgoć w trakcie utwardzania

-dany lakier nie wiąże się z powłoką (MX opisywali taki problem z Jeepem i powłoką Max Protect)

-zbyt słabe przygotowanie powierzchni

-paradoksalnie zbyt agresywne odtłuszczanie powierzchni i krótkie odczekanie przed aplikacją (też opisywame na kanale MX, odcinek o Nanolex)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.