Skocz do zawartości

Cquartz UK vs Max Protect UNC-R vs Gtechniq Crystal Serum vs Dlux


Mickul

Rekomendowane odpowiedzi

Okej! Wygospodarowałem chwilę, więc jestem. :)

Data mycia: 06/03/18, czyli miesiąc od aplikacji.

Przebieg: 71000km, czyli 3000km więcej od momentu aplikacji.

Sól, śnieg, brak garażu i niesprzyjające Śląskie warunki - nie brzmi to zbytnio optymistycznie, ale właśnie po coś te powłoki rzekomo są... Czy ich aplikacja ma sens? Cóż, lecimy dalej z testem. 

Znalazłem w końcu chwilę, pojawił się plus za oknem i postanowiłem wybrać się na moją myjnię i mocno zająć się Skodą. Niestety, ale z nowego miejsca zapomniałem aktywnej piany, więc relacja jest bez jakiegokolwiek PreWasha. Stan pojazdu w momencie przybycia na stanowisko mycia:

b17df938c4c1e.jpg

efb6d6add18fc.jpg

2f2e90121e6f7.jpg

f4ae38b441a74.jpg

cb220c895f7ac.jpg

Po zwykłym spłukaniu wodą pod mocnym ciśnieniem wygląda to lepiej:

a6a3c87af713d.jpg

d4a4ca1566478.jpg

Jednakże ze względu na zerową hydrofobę - czas na wełniaka, dwa wiadra i:

d0d5a881c6b6a.jpg

Ponieważ od aplikacji minął miesiąc - nie myślałem nawet o tym, żeby użyć środków do dekontaminacji. 

I teraz hit, czyli krótka historia o tym jak moje rozczarowanie sięgnęło zenitu. Miesiąc - słownie jeszcze raz MIESIĄC od aplikacji, a najbardziej skomplikowana i pracochłonna + oczywiście najdroższa w aplikacji powłoka... tafluje. Zirytowało mnie to niemiłosiernie, bo:

- Po myciu ciśnieniem nie tworzą się żadne małe krople. Taflowanie nie wpływa również na w miarę suchą maskę po zakończonym płukaniu, 

- Maska, dach i bagażnik, czyli elementy zabezpieczone Crystal Serum + EXO były najbrudniejsze i jednocześnie najmniej domyły się pod ciśnieniem,

- Za tę powłokę płacę ponad 900 złotych, a jej aplikacja zajmuje mi średnio 8-9 godzin. 

Szybka analiza co mogło pójść nie tak - elementy odtłuszczone, zaaplikowane jak zawsze, auto stało 3 dni w temperaturze 20*C bez obecności wilgoci. 

Wniosek? A może wywalić Crystal Serum z oferty firmy? :?

Ale dałem mu szansę. Odczekałem noc w celu upewnienia się, że z mikroporów wypłynął cały szampon. Następnego dnia umyłem i wykonałem PreWash w postaci aktywnej piany - to samo. EXOv3 nie znosi ciśnienia wody wynoszącego około 150 bar. A szkoda, bo EXOv2 było wręcz genialne i hydrofobowa potrafiła utrzymywać się nawet przez 24 miesiące bez żadnego podbijania. 

Moja ocena działania Gtechniqa po miesiącu: 1/10, mam ochotę ściągnąć go z auta i szukam zamiennika "wysokiej jakości" powłoki do oferty firmy. Dodam, że na masce Gtechniq leży na Prepie, na dachu leży na IPIE, a na bagażniku w zalecanych dwóch warstwach również leży na IPIE.

Kolejna powłoka nałożona na Skodę to Cquartz UK. Nie spodziewałem się rewelacji po tej powłoce - wszak zapłaciłem za nią raptem 60 złotych za 10ml. Tutaj jednak muszą ją pochwalić, ponieważ z elementów, gdzie była nałożona zeszło najwięcej brudu po samym spłukiwaniu wodą. Moja ocena tej powłoki ze względu na cenę: 7/10.

Mam nadzieję, że będzie cokolwiek widać...

i teraz prawa strona, czyli UNC-R. Przypomniałem sobie za co kochałem kiedyś tę powłokę i nie wiem czemu się z nią pokłóciłem. REWELACYJNA hydrofoba zbijająca ciśnienie wody rzędu 150 bar momentalnie na piękne krople. Minusem jest fakt, że niestety ciężko było spłukać brud samym ciśnieniem. :( Ze względu na to moja ocena po miesiącu to 9/10

 

To na tyle jeżeli chodzi o pozimowy update. Gtechniqowi daję jeszcze szansę do kolejnego mycia - nie wiem, może magicznie odetkają się jego mikropory... :| 

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 4
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C-quartz UK to bardzo fajna powłoka ale bardzo szybko się zatyka....przyciemnienie bardzo fajne szklistości też na dużym poziomie....jednak auto myte praktyczne cały czas ręcznie a pomimo tego trzeba raz na jakiś czas ja odetkać...ale i tak jestem mega zadowolony..  po osuszeniu auta jaja miękną i aż szkoda wyjeżdżać z garażu:)))
Mam pytanie, co znaczy odetkać powłokę?? Sorry za może podstawowe pytanie ale nie mialem jeszcze przyjemnosci obcować z powłoką. Druga sprawa jak np jej właściwości juz padną do reszty to czym wy te ceramiki lub kwarce usuwacie? Pasta finishowa i miekki pad czy cos ostrzej ? (Np megas 205 do takiego zabiegu sie nada czy przy usuwaniu powłoki delikatnie jeszcze zetnie bezbarwny? Chodzi mi że np co roku będziemy kłaść jakąś powłokę to może się okazać ze po kilku latach nie mamy bezbarwnego dobrze myślę czy durnoty gadam ścierając powłokę wlaśnie pastą?)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim prywatnym aucie mam UNC-R 1.5 i właśnie z powierzchni płaskich umarł po 10tys. Przy myciu tych powierzchni rękawica dosłownie stawała dęba, nie było żadnego poślizgu a jeszcze kiedy myłem dwa tygodnie przed te elementy wszystko było ok i nic się nie zanosiło na to aby powłoka zeszła. Doszukiwałbym się tutaj przyczyn z umieszczenia tej powłoki. Wszystkie świństwa z kominów opadają na płaskie powierzchnie, więc te elementy dostają najbardziej w kość. Dodam, że boczne elementy trzymają się przy przebiegu 15tys. Fusso na tych płaskich elementach umarł po 3 miesiącach, SSW po niespełna 1 tys. Coś w tym musi być. Auto 3 razy w tygodniu parkuje w miejscu gdzie mocno idzie z komina i nie raz widziałem dużo sadzy na tych elementach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim prywatnym aucie mam UNC-R 1.5 i właśnie z powierzchni płaskich umarł po 10tys. Przy myciu tych powierzchni rękawica dosłownie stawała dęba, nie było żadnego poślizgu a jeszcze kiedy myłem dwa tygodnie przed te elementy wszystko było ok i nic się nie zanosiło na to aby powłoka zeszła. Doszukiwałbym się tutaj przyczyn z umieszczenia tej powłoki. Wszystkie świństwa z kominów opadają na płaskie powierzchnie, więc te elementy dostają najbardziej w kość. Dodam, że boczne elementy trzymają się przy przebiegu 15tys. Fusso na tych płaskich elementach umarł po 3 miesiącach, SSW po niespełna 1 tys. Coś w tym musi być. Auto 3 razy w tygodniu parkuje w miejscu gdzie mocno idzie z komina i nie raz widziałem dużo sadzy na tych elementach. 
1.5 jest mocno średnia. Kładłem w akredytowanym studio i długo nie poleżała.
Sam położyłem zwyklego UNCr na 3 auta i 2 po roku trzymają się super. Trzecie auto jeździ od września i też jest bajeczka.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radziu797 napisał:

Mam pytanie, co znaczy odetkać powłokę?? Sorry za może podstawowe pytanie ale nie mialem jeszcze przyjemnosci obcować z powłoką. Druga sprawa jak np jej właściwości juz padną do reszty to czym wy te ceramiki lub kwarce usuwacie? Pasta finishowa i miekki pad czy cos ostrzej ? (Np megas 205 do takiego zabiegu sie nada czy przy usuwaniu powłoki delikatnie jeszcze zetnie bezbarwny? Chodzi mi że np co roku będziemy kłaść jakąś powłokę to może się okazać ze po kilku latach nie mamy bezbarwnego dobrze myślę czy durnoty gadam ścierając powłokę wlaśnie pastą?)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Czy Ty wiesz ile musiałbyś polerować żeby ściągnąc bezbarwny? :D Spróbuj spolerować 5 mikronów i później się bój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mickul
Najlepsze jest to w tym teście , że rzeczowo pokazujesz jak jest podpierając się doświadczeniem itp. Jak dla mnie jest super  , nadal śledzę z zaciekawieniem.

Swoją przygodę z powłokami rozpocząłem z dość można rzecz "grubej" rury nakładajac na moje a6 c6 unc-r'a . Dziś powłoka ma rok czasu i 18 tys przebiegu. Trzyma się dobrze, biorąc pod uwagę moje nikłe a wręcz zerowe doświadczenie wtedy. Cieszę się , że od razu wybrałem dobrze co pokazuje owy test.

Pozdrawiam ,i czekam na więcej wniosków.

ps. co z felgami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ari napisał:

1.5 jest mocno średnia. Kładłem w akredytowanym studio i długo nie poleżała.
Sam położyłem zwyklego UNCr na 3 auta i 2 po roku trzymają się super. Trzecie auto jeździ od września i też jest bajeczka.

To na pewno. Ale jak wytłumaczyć fakt, że błotniki, wszystkie drzwi i ćwiartka mają się bardzo dobrze po 15tys? Doły drzwi powinny nie domagać jako pierwsze bo to miejsce, gdzie najwięcej brudu i smoły leci. A tu ma się ok.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dante05 napisał:

Doszukiwałbym się tutaj przyczyn z umieszczenia tej powłoki. Wszystkie świństwa z kominów opadają na płaskie powierzchnie, więc te elementy dostają najbardziej w kość. 

Oczywiście, że tak jest. Niemniej jednak po okresie miesiąca taka kolej losu nie powinna uszkodzić powłoki.

Ktoś mi oblał Colą Skodę, więc wczoraj spłukałem czyste auto na bezdotyku BP - o dziwo CSL + EXOv3 ulegają ciśnieniu z tej myjki i ładnie hydrofobował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.04.2018 o 09:22, BiałyGTi napisał:

@Mickul szybkie pytanie. Ile czasu czekałeś po nałożeniu Cquartz UK zeby go wytrzeć/dotrzeć

Producent zaleca warstwować po pełnym utwardzeniu czyli jakieś 12h, lub wygrzać promiennikiem i dzięki temu skrócić czas przynajmniej o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, paperson napisał:

@BiałyGTi to ja między innymi kładłem tego Cquartz'a UK. Docieraliśmy go w zasadzie od razu, max. po 1-2 minutach :) wpierw jedną fibrą, a potem drugą. Aplikacja i docieranie tej powłoki to bajka :good:

no i o to mi chodziło :P a pytam bo według producenta powłoka ma leżeć tyle na powierzchni aż zacznie się robić mleczna, i dopiero ścierać. I ma to wpływ podobno na trwałość.

 

sam tez docierałem po ok 2 min. I zastanawiałem sie właśnie po ilu docierają inni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.