Jump to content

Jaki Quick Detailer ?

Artur

Recommended Posts

• Moderator
17 minut temu, D@ViD napisał:

@MMCzysci Mam GS Gloss Detailer i nawet na moim lakierze widziałem zdecydowane podbicie szkiełka, połysku, taki powłokowy look. Możesz smiało kupić małą buteleczkę i sprawdzić 

Tak + klasyczny SZYBKI detailer, psiknij, wytrzyj zapomnij. Nie spodziewaj sie super cudów ale lekko podbija błysk na bank @MMCzysci

Ja go używam w atomizerze fryzjerskim (ala Ferrenhart) rozpyla super mgiełkę, więc aplikacja i dotarcie bajka.

41 minut temu, MMCzysci napisał:

Będę się znęcać głównie nad "klasycznymi srebrnymi" lakierami i Sonic Titanium Lexusa - niby srebrny, ale w zależności od oświetlenia wpada też w grafit, czasem złotawy. Do tej pory używałem SSW, QD1 i Chemotion QD. Ten ostatni podobał mi się najbardziej. Szukam czegoś z dobrym połyskiem, szkłem. Kropelki zawsze w cenie.

DSC_0114.JPG.fa73eda8c1a9a0566405b510215bfd5c.JPGDSC_0121.JPG.d4133f717aff3d90b045396e0848e58b.JPGDSC_0122.JPG.b622887007866aa96a5f0318a1c41319.JPG

Panowie, na aucie leżu fusso po zimie, już go nie zdejmuje bo autko sprzedaje. Ale żeby ładnie wyglądało chciałem umyć i użyć jakiegoś QD. Kolor czarny, myślę nad czymś co troszkę rysy przykryje i przyciemni/doda połysku. Z tego co wyczytałem to te które kryją to przyciemniają. Myślę nad CP Elixir. Ktoś coś innego poleci?

Godzinę temu, Kamsyyo napisał:

Panowie, na aucie leżu fusso po zimie, już go nie zdejmuje bo autko sprzedaje. Ale żeby ładnie wyglądało chciałem umyć i użyć jakiegoś QD. Kolor czarny, myślę nad czymś co troszkę rysy przykryje i przyciemni/doda połysku. Z tego co wyczytałem to te które kryją to przyciemniają. Myślę nad CP Elixir. Ktoś coś innego poleci?

A ja na czarnym bym Ci polecil cos z carnauba,z tanszych Show detailera od Good Stuff a jak chcesz zaszalec to Presto detail efekt miazga 

Dzisiaj mija miesiąc testu z Turtle Wax ICE - popsikalem mokry lakier po myciu, a następnie po minucie splukalem bez wycierania. Siedzi i nie widzę żeby osłabł. Dla mnie ten qd miażdży wytrzymałością, łatwością użycia i wszechstronnością 👍 a przede wszystkim zrzutem wody.

• Lubię to 1

1 godzinę temu, Kamsyyo napisał:

Niestety za drogi, a GS będzie lepszy od Elixir?

Czy lepszy....troche inny,GS bazuje na carnaubie i nieco kryje,Elixir raczej nie zauwazylem by cos kryl za to przyciemnia,daje troche szklany efekt i mega hydro,jest tez znacznie trwalszy 

W dniu 20.03.2021 o 15:04, Kamsyyo napisał:

Kolor czarny, myślę nad czymś co troszkę rysy przykryje i przyciemni/doda połysku. Z tego co wyczytałem to te które kryją to przyciemniają. Myślę nad CP Elixir. Ktoś coś innego poleci?

Cp elixir spełnia idealnie Twoje oczekiwania. Ten nowy Gyeon ceramic też nie kiepski. Z góry sobie go obżałowałem że mi nie urwał ale siedzi już 4 tydzień i ma się znakomicie, znacznie lepiej niż elixir po takim czasie. Hydro niezłe, dobrze przyciemnia, połysk fajny coś tam drobnego pewnie przykryje i naprawde trwały. Nie zapominając że qd to nie wosk to który byś z tych produktów nie kupił to raczej bedziesz zadowolony. 

22 godziny temu, menior napisał:

Czy lepszy....troche inn

57 minut temu, Moniak Lord Masło napisał:

Cp elixir spełnia idealnie Twoje oczekiwania

Zamówiłem tego Elixira, bo już kiedyś dawno miałem na niego ochotę, jeszcze znalazłem jedno zdjęcie na FB gdzie bardzo ładnie odżywił lakier 🙂

• Moderator
20 minut temu, Kamsyyo napisał:

Zamówiłem tego Elixira,

• Lubię to 2

Właśnie zakupiłem kilka kosmetyków - w tym CarPro Elixir 
Może jakiś teścik na lakierze z woskiem nakładanym jesienią? 🙂

• 2 weeks later...

Ma ktoś porównanie FW Botox i Chemotion ??  Jak śliskość, aplikacja, efekt wizualny. Nie zależy mi na trwałości, bo to QD, a QW.

Zastanawiam się nad jednym z nich, bo kończy mi się Ech2o.

@kedar nie ma znaczących różnic tak naprawdę, minimalnie łatwiej pwoeeidzialbym aplikowało się QD Chemotion ale to naprawdę minimalnie. Według mnie zostaje tylko kwestia zapachu jaki się lubi 😉

• Lubię to 1

5 minut temu, ktm950 napisał:

@kedar Botox bardziej przyciemnia i imho lepiej wyglada na moim czarnym lakierze. Chemotion trochę łatwiejszy w obsłudze.

Dziękuję za opinię, akurat jak widać mam czarnucha 😉  Zatem Botox'a kupię na początek.

2 godziny temu, kedar napisał:

Zastanawiam się nad jednym z nich, bo kończy mi się Ech2o.

Zawsze jeszcze tevo qd black i black strong mogą Cie zainteresować, ceny mają przystępne

• Moderator
39 minut temu, Mazda3BM napisał:

QD wrzucić na wosk HoW Sapphire

Dedykowany HoW QD.

A co zrobi robotę na srebrnym? Tak wiem, lakier ma się nijak do detailingu, bo efekt prawie żaden w porównaniu do ciemnych kolorów, ale może macie coś godnego polecenia ? 😉