Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

http://img225.imageshack.us/i/70079317.jpg/

http://img264.imageshack.us/i/76593621.jpg/

foto po tym qd, po prodetailerze (ja miałem akurat smartdetailer ale to podobno to samo) efekt wizualny nie był na pewno taki jak tutaj.

 

[ Dodano: 28 Kwiecień 2011, 00:14 ]

ale musisz sam popróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak na serio widzicie roznice po QD? Mozliwe, ze jest te 1-2% roznicy, niestety okulista stwierdzil u mnie 5% wade wzroku przez co nie widze poprawy wygladu wosku po QD. Moze, ale to na prawde moze widzialem cos po S&G ale tak dlugo sie wpatrywalem ze pewnie sobie ta roznice wmowilem. FK 425, CG ProDetailer, zero roznicy. Najwieksza jesli chodzi o zmiane kropelkowania FK 425.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek , ja po Red Mist-cie kapkę widzę , ale jak mówię jak masz zadbany lakier i odpowiednio położony wosk ( po oczyszczeniu cleanerem ) , to QD raczej działa na wyobraźnie niż na rzeczywistość , ale pewno coś tam wspomaga warstwę wosku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak na serio widzicie roznice po QD? Mozliwe, ze jest te 1-2% roznicy, niestety okulista stwierdzil u mnie 5% wade wzroku przez co nie widze poprawy wygladu wosku po QD. Moze, ale to na prawde moze widzialem cos po S&G ale tak dlugo sie wpatrywalem ze pewnie sobie ta roznice wmowilem. FK 425, CG ProDetailer, zero roznicy. Najwieksza jesli chodzi o zmiane kropelkowania FK 425.

 

Polecam 50/50 na masce, uwierz mi, różnicę po S&G i CG Pro widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co robie źle, ale jak uzywam QD po myciu [mam QD+ od PB] to nie potrafie pozbyc sie smug po QD... ile bym nie polerował uzywajac MF. albo mam smugi na lakierze - takie ciemniejsze lub jasniejsze mazy, albo robią sie hologramy...

pomocy Panowie i Panie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co prawda nie używałam QD od PB, ale zawsze używam QD na osuszonym lakierze pracując element po elemencie. Psikam raz czy dwa w zależności od wielkości elementu i przecieram MF np. taką jak ma sonax (czerwone) a potem poleruję MF Eurow i nigdy nie było żadnych zacieków czy mazów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie uzywałem qd+ ale kilku już qd używałem i rzeczywiście niektóre zostawiają mazy i robią takie ala hologramy :/

moge narazie polecić PB S&G, żadnych smug niema, trzeba pamiętać tylko żeby za dużo nie psikać na lakier i lepiej mieć 2 mf, 1 do rozsmarowywania 2 do polerowania. Świetny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dopracować produkt niż technikę. Produkty do detailingu powinny być dopracowane przez producenta, żeby nie sprawiać trudności w aplikacji. W moim mniemaniu to dyskwalifikuje produkt. Są produkty łatwiejsze w aplikacji i dające lepsze efekty. Z definicji quick detailer ma być prosty i szybki w użyciu. Jedna mikrofibra, jedno przetarcie i produkt ma znikać, a nie tworzyć smugi. To jest detailing nie amatorszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, wiec jaki polecicie QD? mialem tester STJARNAGLOSS REFILL SILKE DETAILER i wydawał mi ise ok, co o nim sadzicie, jaki mam kupic?...

 

EDIT:

EVO, i tak i nie, cokolwiek, po prostu szukam pomocy. szczerze wolałbym pomoc z obecnym bo mam prawie caly jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda QD+ uzywalem tylko jako probki wiec nie mam mega duzego doswiadczenia ale podobnie zachowuje sie QD Sonusa jezeli damy za duzo produktu badz fibra jest juz mocno nasiaknieta. Ja poprostu daje duzo mniej produktu i problem znika.

 

Zdecydowanie inne QD ale z moim ulubionym fk 425 nigdy takich problemów nie mialem (niezaleznie czy poszlo duzo czy malo QD, na wilgotna czy sucha powierzchnie, zawsze znikal bez najmniejszych mazow czy smug po jednym przetarciu mf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic źle nie robisz :) To po prostu taki produkt. Jest kiepski (jak duża część produktów Poorboy's - takie jest moje zdanie).

Widzę że godzinkę temu na OCP też za dobrze o Chemical Guys oraz Poorboy's się nie wypowiadałeś :o , i mi teraz w głowie namieszałeś bo już miałem galon PB S&G zamawiać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to kolega nie prosi o propozycję nowego QD, tylko pomoc z obecnym.

Nie wiem gdzie widzisz proponowanie nowego QD, ale mniejsza o to. Kilka słów prawdy o danym produkcie zaoszczędzi złego wybory przyszłym kupującym. Myślę, że jest to odpowiednia pomoc.

 

Widzę że godzinkę temu na OCP też za dobrze o Chemical Guys oraz Poorboy's się nie wypowiadałeś :o

Zgadza się :) Nie przepadam za tymi markami. Mają kilka dobrych produktów, ale tych kiepskich jest zdecydowanie za dużo, co w moich oczach źle świadczy o producencie, który idzie na ilość, a nie na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.