Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Megsa LT ( 3.8l ) albo PB W&G ? Który lepszy, bo teoretycznie bardziej opłaca się Megsa, jednak chodzi bardziej o efekt ? Nie mam żadnego wosku póki co nałożonego, ale chciałbym używać coś bezpośrednio po myciu auta na myjni bezdotykowej. Niestety, poważniejsza zabawa w mycie i detaling tylko w sezonie w domku na wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, mam do was pytanie w zw. z QD. Mianowice na acuie świeży tygodniowy FK 1000p. Po tygodniu autko umyte, przy myciu widać że wosk trzyma sie dobrze.

Po myciu i płukaniu wycieranie do sucha i QD PB S&G, efekt po nim jest niesamowity, kocham ten QD. Tyyylko mam jeden dylemat z tym i mnie gryzie po głowie , lakier wygląda bajecznie lepiej nawet niż po wosku, ale gdy rano auto jest wilgotne, wcześniej po FK z tej wilgotnej mgiełki robiły sie już malutkie kropelki a teraz już ich niema.. , oczywiście auto błyszczy sie przepięknie tam gdzie prześwituje spod wilgoci.

I teraz pytanie i opcje:

1) Czy podczas mycia/ nałożenia QD zmyłem wosk i dlatego teraz tak kiepsko kroplekuje sam QD?

2) Czy teraz leży na wosku QD który troche gorzej kropelkuje od wosku z tąd taki efekt, ale jak zejdzie za jakiś cza/po myciu QD to znów będzie działał wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD PB S&G

Mi się wydaje, że to co użyłeś nie jest typowym QD wzmagające działanie i kropelkowanie wosku. Powtarzam "wydaje mi się", bo nie stosowałem, a tylko wnioskuje tak z opisów. Sam właśnie dostałem paczke, gdzie przez pomyłke zamiast typowego PB QD dostałem PB S&G.

Z tego co napisałeś, że nie kropelkuje, raczej użyje go tylko do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem że nie kroplekuje :)

napisałem że rosa sie nie skrapla.

Jest to pełnoprawny QD, co prawda pooodobno niema włąściwości polepszających ochronę alee przy moim teść PB S&G tak samo kropelkował i wytrzymał w warunkach domowych na deszczach.

sprawdź, w sumie polecam go. http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 35&start=0

Tylko zastanawia mnie jak on współpracuje z woskiem :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gorzej tylko mniejsze krople, o mniejszej średnicy. Współpracuje czyli nie ma negatywnych skutków, że zmyje itp, próbowałem na kilku i nic się nie działo. Czy chroni? Tu musiałbym ci wcisnąć jakiś kit ;) Pojęcia nie mam jak się odnieść do pytania. Przyjęło się, że QD odnawiają warstwę wosku, te z carnaubą niejako "uzupełniają". Ale według mnie to nie wosk trzeba chronić tylko to wosk ma chronić lakier ;) Wg mnie QD to po prostu kolejna warstwa kanapki na aucie, można go użyć na gołe auto i też będzie ok, tęż będą krople, odpływanie wody itp. Stosowanie QD to podbijanie efektu po wosku, na określony czas czyli na ile wytrzyma.

S&G to taki syntetyk który jak sealant nadaje mocny połysk.

 

Oczywiście mogę się mylić ew. ktoś może się nie zgodzić z moją opinią więc zapraszam do dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowilem sprobowac Stjärnagloss Silke Detailer

 

Mozesz jakos odniesc tego QD w stosunku do czegos bezposrednio dostepnego na naszym rynku? np. do Megsa LT ew. do FK #425 ?

 

Planuje jakies zakupy w shineramie i wlasnie zastanawiam sie nad kilkoma produktami od Stjärnagloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.