Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - podziele się spostrzeżeniami dotyczącymi używanych przeze mnie QD. Otóż kupiłem dwa. SmartWax SmartDetail i FINISH KARE EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE.

1. Cena - ze względu na pojemność Finish wychodzi praktycznie połowe taniej.

2. Obu używałem jako lubrykantów do glinki. Moim zdaniem Finish jest troche lepszy. Większa śliskość i chyba dłużej utrzymuje sie na lakierze (mniejsze parowanie?) - co w czasie glinkowania pomaga.

3. Jako Quick Detailer'a wolę używać SmartWax'a. Łatwiej, szybciej się poleruje a efekt końcowy jest IMO taki sam.

4. Duży, ale to bardzo duży minus Finish'a. Jego składniki niestety farbują. Mikrofibra po użyciu niestety zrobiła się różowa. Pranie nie pomogło.

 

Podsumowując: Z tych dwóch to Finish Kare Extra Slick Final Body Shine do glinki a SmartWax SmartDetail jako QD.

 

PS. Jeden ze sklepów reklamujących się na forum posiada w swojej aktualnej ofercie zestaw 5QD (testery po 100-150ml) Cena - 68zl za 700ml nie powala :) ale ogólnie fajny pomysł by przetestować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link2jack: ile mniej więcej ml QD schodzi ci na twoją c5 ?

Ciężko mi odpowiedzieć. Jeśli używasz jako lubrykanta do glinki to zużycie zależy w od ilości zabrudzeń. Jeśli jako QD to o SmartWaxie nic nie mogę powiedzieć gdyż po wyglinkowaniu dolałem do niego wody destylowanej i nie wiem ile zużyłem. Na pewno nie więcej niż Finish Kare. Zdjęcie obrazuje zużycie Finish Kare po wyglinkowaniu powiedzmy polowy auta + podwójne nalożenie jako QuickDetailer'a

20100801009.th.jpg

Sądze ze ubylo około 1cm-1,5cm

Mogę się mylić - jednak sądze ze spokojnie 40 razy wypicuje auto. Z pewnością Finish Kare bede używał jedynie jako lubrykanta (ze względu na trudniejsze polerowanie i farbowanie mikrofibry)

 

Trochę załuję ze nie kupiłem LastTouch'a - wychodzi dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

witam

 

odgrzeję trochę pytanie yel1 dopiero nadrabiam zaległości na forum ;)

 

Jestem już już jakiś czas po teście detailera od Migliore co mogę o nim powiedzieć :o

 

- typowo naturalny Detailer czyli praca jest minimalnie cięższa niż syntetycznych czyli jedno machnięcie mikrofibrą więcej.

 

- zapach rewelacyjna cytryno-pomarańcza

- odparowywanie jest szybkie co po teście organo-leptycznym się zdziwiłem bo dotykając samego płynu ma się wrażenie że jest lekko tłusty

- aplikowałem go na wosk migliore czyli połączenie było w pełni tylko naturalne i jak na to wskazują składniki efektem jest bardzo ładny wet look

- efekty czyszczącego nie ocenię bo był aplikowany w garażu w cieniu i po umyciu auta.

 

Ocena ogólna tak jak całej serii Migliore : jest to dla ludzi z większym zapaleniem i mających trochę więcej czasu do poświęceniu auta a efekt końcowy na pewno zadowoli każde oko " Luxury Car Care"

 

Teraz ja mam pytanie do ludzi aplikujących któryś z wosków Migliore np original :

 

-jak wam się aplikowało: ja się trochę namachałem ponieważ jak każdy wosk Migliore nie wysychają przed polerowaniem i musiałem 3 razy zmieniać mikrofibrę :o Niech ktoś napiszę jak wam się pracowało ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
-jak wam się aplikowało: ja się trochę namachałem ponieważ jak każdy wosk Migliore nie wysychają przed polerowaniem i musiałem 3 razy zmieniać mikrofibrę Niech ktoś napiszę jak wam się pracowało ?

 

Ja aplikowałem u siebie Primo i miałem identyczne odczucia, wosk ciągle był "lepki" i nie dawał się łatwo wypolerować,rozmazywał się.

 

Arekkaz, wg mnie to świetny QD, ale raczej nie na woski naturalne jak Swissvax czy Zymol. U mnie i na Concorso i na Saphirze działał średnio,wyraźnie osłabiał kropelkowanie. Za to na wszystkim innym, czyli Colli,Dodo,Fk1000p,Optisealu,Lusso działał świetnie. No i to naprawdę chyba najlepsza okazja teraz na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie...bo sam nie mogę się zdecydować :/ Chcę kupić galonową bańkę detailera. Wybór padł na last toucha lub PB Spray & Gloss. Oba w podobnej cenie, oba polecane...który wybrać??

Dodam że detailera będę stosował tylko po myciu, nigdy na nawet delikatnie zakurzone auto.

Czy któryś z tych detailerów podkręca/odżywia wosk i nadaje jeszcze większe kropelkowanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jak wam się aplikowało: ja się trochę namachałem ponieważ jak każdy wosk Migliore nie wysychają przed polerowaniem i musiałem 3 razy zmieniać mikrofibrę :o Niech ktoś napiszę jak wam się pracowało ?

Z jednej strony piszesz, że musiałeś się nieźle namachać, a w sklepie widnieje taka informacja: "W odróżnieniu od innych wosków Original pozostawia mleczną mgiełkę, którą bardzo łatwo usunąć."

 

Mam jeszcze uwagę odnośnie tej informacji: "Powstały "film" powinien być wypolerowany w ciągu 5-10min."

Tak absolutnie nie można robić. To w 100% naturalny wosk i potrzebuje czasu. Nakłada się na całe auto i trzeba odczekać minimum 20 minut.

 

Kiedyś opisywałem charakterystykę wosków Migliore. Skopiuję tutaj:

Woski Migliore są inne niż wszystkie. Trzeba wiedzieć, jak je poprawnie używać. Są w 100% naturalne, nie zawierają żadnych rozpuszczalników, związków organicznych (VOC). Po nałożeniu nie zasychają na lakierze. Sama aplikacja jest przyjemna, trzeba nałożyć naprawdę bardzo cienką warstwę, ponieważ będzie go ciężko zetrzeć. Wosk nie zaschnie, więc można go cienko rozprowadzać (polecam aplikatorem ze względu na łatwiejsze nałożenie cienkiej warstwy). Producent podaje, żeby zostawić wosk na 20 minut i dopiero ściągnąć. Choć zauważyłem, że lepiej zostawić go na minimum 30 minut do godziny w zależności od temperatury. Wtedy efekty będą lepsze i uzyska się większą śliskość lakieru. Jedyna "wada" to starcie wosku. Łatwo nie schodzi, zwłaszcza jeśli nałożyło się zbyt grubą warstwę, ale to wynika z tego, że te woski nie zasychają. Można pomóc sobie quick detailerem. Po paru godzinach warto jeszcze raz przepolerować czystą mikrofibrą (przedtem warto wystawić auto na słońce). Są to wymagające woski, ale dające super rezultaty.

 

Jeżeli chodzi o Migliore Endurance Detailing Spray, to uważam, że jest naprawdę bardzo dobry. Jest chyba moim ulubionym quick detailerem na woski naturalne, a używałem sporej ilości innych. Ważne jest to, że nie zmienia efektu uprzednio położonego wosku, co w niektórych przypadkach jest bardzo pożądane. Jego stosowanie jest trywialnie proste - nie trzeba wycierać ponownie, znika sam. Nie jest wcale cięższy w użyciu od detailerów syntetycznych (detailery syntetyczne są mniej i bardziej łatwe użyciu, nie można w tym przypadku generalizować). Ma dobre właściwości czyszczące. Warto wstrząsać go przed użyciem.

 

Jestem oficjalnym importerem produktów Migliore, więc w razie problemów służę radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie czytam czytam i mam może głupie pytanie, co to jest ten quick detailer? Używa sie go odświerzenia troche przybrudzonego lakieru po woskowaniu? a nielepiej umyć auto? przecież jak nawet jest troche brudne to taki QD ze ściereczką może mocno porysować lakier.. thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja używam FK. Przykurzone auto (po uprzednim usunięciu kurzu) po aplikacji QD odzyskuje blask :) wygląda jak dopiero co nawoskowane... no i raczej wydłużasz żywotność położonego wosku. Częste mycie, w dodatku źle dobranym szamponem zmyje wosk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli samochód nie jest za bardzo brudny to spłukuje go woda z karchera, osuszam i dopiero wtedy daje QD, jeśli jest bardziej brudny to mycie, osuszanie i QD. Bez zmycia jakkolwiek luźnego brudu nie widzę opcji jak nakładać QD żeby przypadkiem nie narobić szkód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, przecież napisałem że kurzu się najpierw wyzbywam... przy nadkolach czasem nałapie się więcej kurzy to spryskuje to miejsce wodą z szamponem i przecieram delikatnie MF... przeważnie jak wracam po pracy do domu, ogarniam z kurzu samochód...

inaczej sięma sprawa jeżeli samochód jest brudny - wtedy bez mycia się nie obejdzie...

 

[ Dodano: 3 Sierpień 2010, 13:04 ]

"FINISH KARE EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE : QUIK DETAILER z formułą antystatyczną bez problemu usuwa kurz, odciski palców i inne lekkie zabrudzenia.

Dzięki zawartości polimerów działa także ochronnie i zabezpiecza przed promieniowaniem UV

Składniki antystatyczne zmniejszają przyciąganie kurzu więc auto jest czystsze między myciami."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.