Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Prezes, jak dla mnie zbyt kiepsko radził sobie z kurzem na aucie. W celu poprawy połysku ok, ale żeby odświeżyć auto po 2-3 dniach to tak sobie, ciężko się go rozprowadzało, miałem wrażenie, że porysuję auto. Mikrofibra Eurow Shag, więc raczej lepsza, zresztą do detailerów tylko tej używam. No nie wiem, porównasz sobie np. z FK i sam wyrobisz opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, jak dla mnie zbyt kiepsko radził sobie z kurzem na aucie. W celu poprawy połysku ok, ale żeby odświeżyć auto po 2-3 dniach to tak sobie, ciężko się go rozprowadzało, miałem wrażenie, że porysuję auto. Mikrofibra Eurow Shag, więc raczej lepsza, zresztą do detailerów tylko tej używam. No nie wiem, porównasz sobie np. z FK i sam wyrobisz opinię.

Wszystko jasne... ja żadnego detailera nie "mieszam" z kurzem :) Najpierw auto odkurzam dusterem, a dopiero potem "jadę" detailerem. 8-)

Z kolei na czystym samochodzie nie ma kurzu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co inni mówili to chyba PB QD jest taki sobie. Ja na razie używam PB S&G i drobne zaschnięcia po wodzie usuwa. Jego funkcja to tylko dawać efekt, nie zawiera żadnej ochrony, dlatego następny, który jest tu polecany i który kiedyś wypróbuje to CG ProDetailer (lub SmartDetail, to to samo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna ciekawa opcja - na etykiecie Optimum No Rinse jest napisane: "Add 8 ounces of No Rinse Wash & Shine to a gallon of water to make an excellent quick detailer. Fill up a spray bottle with this mixture and use it to clean and shine your vehicle, just as you would use a traditional detailer.".

 

Biorąc pod uwagę, że butelka 8oz kosztuje w WaxParadise.pl 36zł, to byłby to zdecydowanie najtańszy detailer. Ciekawe tylko jak się sprawuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś pełniejsze opinie nt. Chemical Guys Pro Detailer? Cenowo prezentuje się ok, może ktoś porównywał bezpośrednio z FK lub LT?

Używam zarówno LT jak i CG Pro Detailer'a i uważam, że produkt CG jest lepszy - różnica nie jest jednak kosmiczna. :) Pro Detailer trochę łatwiej się rozprowadza i poleruje. Efekt wizualny jest świetny. Czy zawartość carnauby w Pro Detailer'ze rzeczywiście poprawia trwałość wosku znajdującego się na lakierze - trudno ocenić. LT z kolei ma tego plusa, że można go (po rozcieńczeniu) stosować jako lubrykant do glinki. Mogę szczerze polecić oba produkty - LT jest bardziej wszechstronny, Pro Detailer "widowiskowy". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie AG jest napisane, że to QD, czyli przywraca połysk, poprawia ochronę wosku, ale może też być stosowany jako właśnie lubrykant.

 

Ja kupiłem go w zestawie z glinką i muszę powiedzieć że jako QD spisuje się dobrze, największy plus za łatwą aplikację bez smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Partner forum

Marco, Jeżeli podoba ci się efekt po UQD to bardziej zbliżonym będzie finish kare ponieważ skład jest podobny, Spray and gloss ma mniejsze właściwości czyszczące i odpychające wodę, ale byc może da minimalnie lepszy połysk (chociaż ciężko to stwierdzić), łatwość aplikacji w jednym i drugim banalna tak jak w UQD, aha FK daje bardzo silny SLICK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy używał ktoś QD Migliore Endurance Detailing Spray i może coś o nim powiedzieć, jak wypada w porównaniu z innymi "naturalnymi" QD?, w szczególności jestem ciekaw porównania z CG ProDetailer= smartdetail (choć nadal nie znalazłem faktu potwierdzającego że to te same produkty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, może być z tym problem, ja na redmista dałem kiedyś detailer z carnaubą i go zmył, ale to zależy raczej od właściwości czyszczących QD, jak na razie testowałem zwykły megsowy QD i UQD, i ten pierwszy okazał się super wszechstronny, nie działał żle jeszcze na żaden wosk,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam PB QD+ mam obecnie na aucie wosk PB Red a pod nim EX-P , na razie nie zauważyłem złego wpływu detailera , QD+ kłade często , przyjemny zapach ( jagody ) , kapkę bardziej trzeba wcierać niż spray&gloss i na moje oko dla mnie ładniejszy połysk niż spray&gloss :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak jest z czyszczącymi właściowościami last toucha?? Obecnie mam na samochodzie dj purple haze a w najbliższym czasie będzie zakupiony prawdopodobnie Zymol Carbon lub Victoria, czy LT będzie odpowiedni do tych wosków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.