Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Tez myślałem o QD na bazie kwarcu - Prostaff cc water gold. Cena trochę wysoka ale coś za coś. Pytanie: Jeśli nie chciałbym kłaść QD kwarcowego po każdym myciu, a używać go na zmianę z innym QD, to czy stosowanie QD z woskiem jako zmiennika np. Soft99 LG będzie odpowiednie? Czy jak zacznę używać QD z kwarcem to raczej powinienem tylko taki stosować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BiałyGTi napisał:

 trzetrzeba wymyc 

Znalazłem, MX Nowicki  zaczyna się 8min 20sec

Antiholo bez wymywania, położyli wosk, link:

 

7 minut temu, kriss76b napisał:

Tez myślałem o QD na bazie kwarcu - Prostaff cc water gold. Cena trochę wysoka ale coś za coś. Pytanie: Jeśli nie chciałbym kłaść QD kwarcowego po każdym myciu, a używać go na zmianę z innym QD, to czy stosowanie QD z woskiem jako zmiennika np. Soft99 LG będzie odpowiednie? Czy jak zacznę używać QD z kwarcem to raczej powinienem tylko taki stosować? 

jak najbardziej możesz stosować przemiennie.

kwarcowy np co 1.5-2 miesiące, a pomiędzy jak czujesz potrzebę dowolny inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej dziedzinie słowo "trzeba" nie istnieje 😉 jedynie można powiedzieć że wypada 😉

Co do kocha to nie robiłem tak ale gdyby to pod syntetyka bym wymył ale pod naturala nie.  🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ghost a jutro sobie zobacze z ciekawosci. 

No wiesz jak Paweł mowi ze nie "trzeba" wymywac m2.01 to rownie dobrze moze powiedziec ze na megsa 101 badz h8 mozna klasc wosk 😛 szczerze to polozyc bez wymywania mozna na wszysko ale ile to bedzie lezec to juz inna psra kaloszy. Wiec nawet jak Paweł mowi ze nie "trzeba" to ja nadal twierdze ze "trzeba" . Zawsze wyszystko wymywalem i nadal wymywam ( pomijajac AIO

6 minut temu, Tomas22 napisał:

W naszej dziedzinie słowo "trzeba" nie istnieje 😉 jedynie można powiedzieć że wypada 😉

Jak zwal tak zwal 😛 ale trafne slowo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kriss76b napisał:

Tez myślałem o QD na bazie kwarcu - Prostaff cc water gold. Cena trochę wysoka ale coś za coś. Pytanie: Jeśli nie chciałbym kłaść QD kwarcowego po każdym myciu, a używać go na zmianę z innym QD, to czy stosowanie QD z woskiem jako zmiennika np. Soft99 LG będzie odpowiednie? Czy jak zacznę używać QD z kwarcem to raczej powinienem tylko taki stosować? 

Śmiało możesz używać na zmianę 😉

Możesz nawet poświęcić 50 ml każdego z nich i zrobić miksa ( dla zabawy ).

QD dzialaja nawet długo ale sam ich efekt "wow" jest krótkotrwały. Po 4 dniach używania auta w kiepska pogodę nie odroznilbys ani jednego ani drugiego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro proponujecie QD z kwarcem i piszecie, że nie będzie problemu z mieszaniem ich z QD woskowymi, to teraz pytanie który - wady, zalety itd.?

- Prostaff CC Water Gold

- TAC System QUARTZ.MAX

- Gyeon Cure

- Carpro Reload

- Fireball Ultimate Coating Wax

Ceny trochę wysokie, ale może skuszę się na jakąś próbkę 200ml.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Strus napisał:

Jako samodzielne zabezpieczenie w sezonie wiosna - lato co 4 tygodnie. Jak chce mi się popsikać to w/g fantazji ale częściej nie trzeba bo siedzi

Czyli tak jak ja używam QW, tylko jeszcze tak co 1-2 tyg. użyję QD. I tak też robiłbym z Water Goldem - co miesiąc, a w ciągu miesiąca jakiś QD - planuję dokupić próbkę Detailers Magic QM dla sprawdzenia. Chyba nie będzie problemu jak użyję go na Water Golda? 

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak tylko wydaje mi się, że robiąc tak jak robie to po każdym myciu, czyli przelatuje QD, to majac połozone Water Golda i użyje innego QD to przecież look nie powinien się pogorszyc, a jedynie poprawic/odswiezyc, ewentualnie nie zmiecić. Chyba, że źle myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, menior napisał:

Ktos stosowal i cos powie na temat Infinity wax Rapid Detailer ? 

Bardzo przyjazny i fajny QD. Wg mnie reprezentuje wszystkie pożądane cechy dobrego QD - łatwość aplikacji i docierania, brak smużenia, fajny połysk, całkiem niezły efekt hydrofobowości (nie taki, jak BSD, ale jest ok). Trwałości nie ma powalającej, ale - jak na syntetyczny produkt - wystarczy (większą trwałość ma QDX od Infinity Wax). Ja mam chyba jeszcze wersję V2 Rapid Detailer'a (białą/mleczną) - obecnie jest w sprzedaży V3. Czym się różnią - nie wiem. Ale polecam ten produkt. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Idzie zima. Jak co roku 😉 czas zacząć testy balkonowe w kwarcie czwartej (Q4) 2018. Wybrałem kilka produktów na panel testowy jak zwykle.

Sprawdzimy ile to posiedzi, jak się zachowują i co wrzucę na lakier w 2019 😉

#videowstawka #pretest #paneltestowy #videowstawkadodyskusji #domeldetailinglaboratory

 

Taka dygresja. Patrzcie jak sie zachowuje SSW. Zrzuca jak szalony. Generalnie widoczny jest momentalnie w tym zestawieniu.

Muszę go jeszcze raz wziąć w obroty w moim tescie #wnienawiścidokropelwychowany 😉

 

#domeltestuje #testybalkonowe #domeldetailinglaboratory #qdtest

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2018 o 16:39, kriss76b napisał:

Ja to bardziej traktuję jako położenie QD po każdym myciu z tym, że chcę to robić na zmianę WG z innym QD.

ja rozumiem, że kładzenie QD to sama przyjemność, bo sam to uwielbiam. ale po każdym myciu to lekka przesada. nie spotkałem jeszcze QD, nawet wosku na mokro, który nie przetrwałby więcej niż jedno mycie, nawet w przypadku środków z niskiej półki. QD z Prostaffa potrafi leżeć ponad miesiąc na nieprzygotowanej powierzchni z dużymi przebiegami. kładąc na niego inny QD od razu po kolejnym myciu nie tylko marnujesz produkt, ale również osłabiasz trwałość tego, co już leży. dlaczego? ano dlatego, że każdy QD ma w sobie w jakimś stopniu rozpuszczalniki , które trochę naruszają to, co już leży (niedużo, rozpuszczalników, ale zawsze, pomijam też wyjątki typu QD z waxaddicts, który wg producenta nie ma żadnych rozpuszczalników). to w sumie tak jak z woskami, wielu detailerów każe podchodzić do warstwowania wosków z rezerwą właśnie z powodu obecności rozpuszczalników.

ewentualnie jak już chcesz podbijać efekt po każdym myciu trzymaj się jednego produktu. nie bardzo widzę sens zapychania rewelacyjnego water golda czymś innym, bo naprawdę mało produktów może się z nim równać.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal rozumiem QD jako quick detailing - czyli szybki detailing =szybkie upiększenie albo po myciu jesli sa waterspoty albo jesli jest jakis mikro kurz.
Nie używam QD jako zabezpieczenia albo reanimatora wosku nigdy.
Z tym ze odróżnić trzeba qw, qss, sw itp.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, macmel napisał:

ja rozumiem, że kładzenie QD to sama przyjemność, bo sam to uwielbiam. ale po każdym myciu to lekka przesada.

Dlaczego przesada? Przecież stosowanie QD nie jest uzależnione jak długo leży. QD jest po to aby nawet po każdym myciu osiągnąć oczekiwany efekt. Przecież samym myciem i osuszeneim nie usunie się np. drobnych water spotów. Chyba, że się myślę i zbyt częste używanie QD zaszkodzi lakierowi? 

Pomijam kwestię używania Water Golda na zmianę z innymi QD, dlatego wcześniej pytałem czy mogę używać WG raz na kilka np. 4 tygodnie, a pomiędzy inny QD i czy nie wpłynie to na efekt. Ale o tym pomyślę jeszcze, będzie to uzależnione o częstotliwości użytkowania auta i warunków pogodowy.

Jeśli coś źle zrozumiałem i opisałem proszę mnie poprawić,  gdyż uczę się dopiero zabawy w "detaling" i każda uwaga jest dla mnie cenna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.