Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzisiaj używałem RRC Quic Detailer i no nie jest on taki quick. Strasznie się maże i trzeba mieć kilka fibr. Może zbyt dużo nakładałem.
Nie wiem jak Ci się mógł tak mazać. U mnie zero problemu. Jak już kiedyś pisałem, całkiem fajny produkt. Daje ciekawy look, mi osobiście bardzo przypomina qd1 ale jest delikatnie przyjemniejszy w pracy.

Ja aktualnie przeprosiłem się z FW. Botoxa zużyłem całą butlę, teraz testuję hypnotic icon qd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tazman Właśnie nie wiem, dałem w takich ilościach co QD1 (psikane z atomizera po qd1) i pomimo takiej samej ilości (3-4 strzały na maskę, 2-3 na drzwi, 4-5 na dach) mazał się tak, że musiałem docierać drugą stroną fibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=9597]tazman[/mention] Właśnie nie wiem, dałem w takich ilościach co QD1 (psikane z atomizera po qd1) i pomimo takiej samej ilości (3-4 strzały na maskę, 2-3 na drzwi, 4-5 na dach) mazał się tak, że musiałem docierać drugą stroną fibry.

Czyli dałeś za bogato i dlatego mazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lol19pl napisał:

@tazman Właśnie nie wiem, dałem w takich ilościach co QD1 (psikane z atomizera po qd1) i pomimo takiej samej ilości (3-4 strzały na maskę, 2-3 na drzwi, 4-5 na dach) mazał się tak, że musiałem docierać drugą stroną fibry.

A jakiej fibry używasz, bo to może być powód mazania. Miałem tak z ADBL QW z pierwszego wypustu, przy cienkiej fibrze był problem z dotarciem i robiły się plamy. Po zmianie na gruba fibrę z Ali tą żółto-niebieską ten QW dociera się jak dobry QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2018 o 08:33, Tomek1419 napisał:

Czyli jak dobrze rozumiem chwalisz sobie cc water gold?

Jasne z łatwość aplikacji polysk i niesamowita hydrofobowosc zawsze u mnie lezy jakis wosk pod spodem na goly lakier rzadko vstosuje jak na qd poki co nie chce innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tommy Lee napisał:

A jakiej fibry używasz, bo to może być powód mazania. Miałem tak z ADBL QW z pierwszego wypustu, przy cienkiej fibrze był problem z dotarciem i robiły się plamy. Po zmianie na gruba fibrę z Ali tą żółto-niebieską ten QW dociera się jak dobry QD.

ADBL Mr Grey i Good Stuff Gentleman, zawsze docieram tą drugą QD a tą pierwszą woski no i tu próbowałem obydwie i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy używał ktoś detailera Adam's Detail Spray. Bardzo mało opini można naleźć o nim na polskich forach. Również w niewielu miejscach można go kupić.  Z filmików na YT  widać że ma nadaje mocny połysk, ale czy rzeczywiście tak jest? Interesuje mnie jeszcze opinia o Angelwax QED i CG Pro Detaile - głównie połysk i śliskość powierchni.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź. Lakier brązowy metalik. Ze względu na brak czasu nie używam twardych wosków tylko QW  raz na 3-4 tygodnie po myciu, a pomiędzy QD - co tydzień lub co dwa. Zaczynałałem od Meguiarsa - najpierw QW Gold Class, teraz kończe UQW. Z QD miałem Meguirsa UQD, obecnie używam Soft99 Luxury Gloos. Chciałbym  wypróbować coś nowego i rozszerzyć trochę swoją chemię.

Z QD interesują mnie te z dodatkiem wosku, ale nie koniecznie jeśli QD daje fajny look. Na pierwszym miejscu stawiam na połysk, potem śliskość i kropelkowanie/zrzut. Jeżeli mógłbym prosić o opinie na temat poniższych kosmetyków, byłym wdzięczny:

QW - Fireball Ultimate Carnauba Wax, może jakiś inny, fajny i lepszy od Meguirsa

QD - na pewno zostanę przy Soft99 LG, jestem baaardzo zadowolony - lepszy połysk i śliskość niż UQD, ale chciałbym coś dokupić: 

 - Chemical Guys P40 PRO Detailer

- Detailer Magic Quick Magic - nie wiem czy zawiera wosk, nie znalazłem nigdzie informacji, ale czytałem, że dużo osób go chwali

- ADBL QD1

czytalem tutaj o wielu innych dlatego proszę o podpowiedź z Waszych doświadczeń z QD i QW , ale na pierwszym miejscu połysk 🙂

PS: Adam's Detail Spray - bardzo mnie ciekawi, ale nic o nim nie wiem oprócz filmów YT - może wiecie coś wiecej.

Z góry DZIĘKI !!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jesli to ma byc 1 zabezpieczenie to zamiast QD1 wzialbym pod uwage SSW aplikuje sie prawie tak samo a jednak bardziej do tego stworzony i chyba jeden z lepszych tego typu,jesli chcesz pozostac przy Sofcie 99 to ciekawie sie zapowiada nowa wersja Fukupiki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem,  jako zabezpieczenia używam tylko QW, który nakładam co 3-4 tygodnie, a pomiędzy używam QD - auto myję co tydzień,  max.2 tyg. Dlatego pytam o propozycję QW i QD. Dzięki za podpowiedź z ADBL SSW. Wezmę to pod uwagę. Cały czas myślę też o QW - Fireball UCW. Stosował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kriss76b napisał:

Na pierwszym miejscu stawiam na połysk, potem śliskość i kropelkowanie/zrzut.

Patrząc na powyższe, to na Twoim miejscu wypróbowałbym koniecznie qd z dodatkiem kwarcu: Prostaff CC Water Gold/TAC System QUARTZ.MAX/Gyeon Cure/Carpro Reload/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kriss76b dzięki za listę z qd i qw 😉  Ja natomiast mam pytanie, którego najlepiej użyć.  Posiadam auto z białym lakierem jak na zdjęciu profilowym. Kiedy znajdę czas wykonam na nim pełny detailing od mycia wstępnego po woskowanie lakieru. Wosk finish kare bo akurat go posiadam w próbce 59ml. Wystarczy na całe auto?     Jaki będzie najlepszy QD po zabezpieczeniu tym woskiem i pamiętając, że to biały lakier. Bardzo zależy mi na szklistości. Za każde podpowiedzi będę wdzięczny. Szukam, czytam na forum dużo, ale każdy wie ile czasu to zajmuje. 

2 minuty temu, paperson napisał:

Patrząc na powyższe, to na Twoim miejscu wypróbowałbym koniecznie qd z dodatkiem kwarcu: Prostaff CC Water Gold/TAC System QUARTZ.MAX/Gyeon Cure/Carpro Reload/

Cena już wyższa tego prostaff 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patryyyk26 napisał:

Wosk finish kare bo akurat go posiadam w próbce 59ml. Wystarczy na całe auto?   

wystarczy na 10 samochodów 

nie zapomnij o cleanerze przed woskiem i będzie fajnie 🙂

 

a krzemowe spray sealanty, które koledzy wymienili to bardzo fajna sprawa, poczytaj o każdym TS quartz.max, cc water gold, ArtDeShine NanoGlossPaintSealant v3,  Cure, Reload....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na białe lakieru tylko woski, qw, QD i inne duperele z dodatkiem kwarcu 😉

Mam taką swoją drabinkę 

Głębia, wetlook - woski naturalne 

Połysk, - syntetyki

Szkiełko,lustro - dodatek kwarcu 😁

 

Potem dochodzi kalkulacja - ok kolor bialy czyli głębi nie uzyskam, mogę dać połysk ale połysk na białym oklepany, więc wybór prosty 😆

 

Jest to tylko i wyłącznie moja opinia nie każdy musi się z nią zgadzać a tym bardziej się nią inspirować 😀

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ghost napisał:

wystarczy na 10 samochodów 

nie zapomnij o cleanerze przed woskiem i będzie fajnie 🙂

 

a krzemowe spray sealanty, które koledzy wymienili to bardzo fajna sprawa, poczytaj o każdym TS quartz.max, cc water gold, ArtDeShine NanoGlossPaintSealant v3,  Cure, Reload....

Nie wystarczy odtłuścić lakier przed woskowaniem? Mam w sumie cleaner od good stuff, ale spotykałem się z wypowiedziami, że IPA wystarczy przed woskiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomas22 napisał:

@ghost bo to prawda. Prawda jest brutalna ale sama IPA przed woskiem wustarczy....

 

 

 

Po pełnej 3 etapowej korekcie cleaner jest zbędny 😁

nawet po jednoetapowej korekcie jest zbędny 😄 hehe

w przypadku niektórych past to nawet ipa jest opcjonalna 😛

np pamiętam, że możesz kłaść woski na megsa uc

i chyba na kocha m2.01 też ale tu gorzej pamiętam 😛

oraz na większość aio

22 minuty temu, patryyyk26 napisał:

Nie wystarczy odtłuścić lakier przed woskowaniem? Mam w sumie cleaner od good stuff, ale spotykałem się z wypowiedziami, że IPA wystarczy przed woskiem 

kolega zasiał ziarno niepewności, zrozumiałem, że zwykłe przygotownie i wosk

a tu jescze zależy czy korekta jest robiona, jeżeli bez korekty to cleaner obowiązkowo

 

tu masz przebieg:

Untitled_Diagram.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.