Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, ghost napisał:

Qd, które niewiele wnoszą do właściwości lsp to np herrenfahrt, kecav, albo tani klasyk ValetPro Citrus Bling

Myśle nad kupnem herrenfahrt

 

aporpo valetpro citrus blink opis

„W swoim składzie ma wosk naturalny Carnauba oraz silikony, które nie tylko nadają nabłyszczenia na lakier i felgi ale także tworzą łatwą w aplikację warstwę ochronną.”

 

A co myślicie o poorboys spray and wipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gardor napisał:

aporpo valetpro citrus blink opis

„W swoim składzie ma wosk naturalny Carnauba oraz silikony, które nie tylko nadają nabłyszczenia na lakier i felgi ale także tworzą łatwą w aplikację warstwę ochronną.”

to produkt wielozadaniowy, opis opisem a praktyka praktyką...

VP CB rozcieńcza się 1:1 to wyjdzie może coś jak lekki QW

natomiast miałem na myśli 1:5 jako QD, podobnie jak ech2o wiele nie zmienia, sprawdza sie dobrze i też wychodzi w miarę tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost napisał:

podobnie jak ech2o wiele nie zmienia, sprawdza sie dobrze i też wychodzi w miarę tanio.

To racja, choć w mocniejszym stężeniu  (poniżej 1:10) mam wrażenie ze poprzez swoje dobre właściwości czyszczące lekko osłabia kropelkowanie LSP.
U mnie zazwyczaj 1:15 - 1:20 jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
W dniu 10.09.2018 o 09:15, Gardor napisał:

@kecav Ty na bank dobrze znasz sprawę qd. 

He, he . I tak i nie :-D. Kiedyś ten temat wydawał mi się dość prosty. Naturale na naturale, a selanty na selanty.  Ot taka, wydawała by się naturalna spójność. Niestety, już tylko po swoim qd'eku, okazało się, że mimo zawartych naturalnych wosków, potrafi świetnie się sprawować na powłokach. Nie, nie wiem tego z własnego doświadczenia, ale od użytkowników. Znam co najmniej paru, którzy z powodzeniem stosują Yogę na powłokach z wielu względów. Z całą pewnością jest masa qd'ków, które działają równie dobrze, jak nie lepiej na różnych podłożach, niezależnie czy są naturalami z woskami czy też bez nich. 

W tym kontekście, informacja np. o ilości wosków zawartych w QD, nie ma specjalnego znaczenia. Ja projektowałem qd'eka pod naturale, a okazuje się, że nie tylko na nich zachowuje się dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paperson napisał:

@V1RU$ Finish Kare 425 Extra Slick Final Body Shine na pewno nie będzie się gryzł :good:

A efekt był by lepszy LOOK jak po ADB SSW. Bo ten się akurat kończy. I mogę odkupić Prime za dobre pieniądze od znajomego.

Pytałem o prime a kolega pisze o FK425

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Xkem napisał:

Mam na aucie kanapkę Crystal Serum Black + Exo v3, mogę bez obaw psikać FK 425 czy lepiej kupić QD od Gtechniq lub C2? Jak po każdym umyciu psiknę to chyba nie zaszkodzi?

fk425 podbija śliskość i antystatykę, ale często pogarsza kropelkowanie

oczywiście efekt jest tymczasowy, utrzyma się tydzień albo do pierwszego deszczu/mycia,

po myciu wracają właściwości powłoki

możesz sie bawić z uwzględnieniem powyższych, koniec świata nie nastąpi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bartez32415 napisał:

Ja mialem qd1 pozniej kupilem angelwaxa uzylem raz bo skusilem sie na water gold prostaff i nie chce innego qd latwosc aplikacji polysk i hydrofobowosc to kosmos.. 

Czyli jak dobrze rozumiem chwalisz sobie cc water gold?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ze swojej strony moge polecic cc water gold. Nie zostawia mazow, swietnie sie dociera, hydrofoba kocur wytrzymalosc jak na qd rewelacja. Cena za pol litrowa flaszke dosc wysoka ale za to wystarcza na dlugo a efekt wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wanraf89 napisał:

wytrzymalosc jak na qd rewelacja

Ze wszystkim się zgadzam, tylko nie z tym. W dziale "testy" to udowodniłem. Ten QD potrzebuje mieć coś pod sobą, wtedy robotę robi rewelacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wypowiedz się precyzyjnie i zawęź do pór roku. Bo mi się udało udownić ze nawet na mojej masce z której woski zimowe znikają po tygodniu w okresie letnim WG leżał prawie 6 tygodni. Sam. Bez niczego pod nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.