Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

No ale kazdy podbijajacy QD bedzie troche jak to napisales przejmowac role wosku i z czasem trudno stwierdzic co tam lezy,jak efekt QD1 Ci sie nie podoba to sprobuj MD lub Quick wax od Megsa,daja bardziej taki cieply efekt ,ten drugi sie tez bajecznie naklada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego podbicia wyglądu polecam qd quick magic od DM lub bardzo do niego podobny qd od GS.

 

Ciężko coś znaleźć przyjemniejszego w aplikacji na rynku.

 

btw jak już jesteśmy w temacie, dziś zakupiłem qd od RRC i nie powstrzymałem się, żeby wrzucić na auto. Wiadomo, butelka i atomizer bardzo "ekonomiczne" ale sama zawartość naprawdę w porządku. Bardzo ładny zapach, bezproblemowa aplikacja i fajne podbicie połysku. Pozytywnie się zaskoczyłem w tej cenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tazman napisał:

qd od RRC

Testuje go od 2 tygodni.
Mam takie same odczucia. Naprawdę bardzo fajny QD'ek z przyjemnym zapachem.
Nic się nie maże, szybko odparowuje, mocno przyciemnia i daje fajną śliskość. Kropelki jak na sam QD'ek bardzo dobre (choć nie postrzegam tego jak mocny wyznacznik przy tego typu produktach). 
Cenowo...brak konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kazdy podbijajacy QD bedzie troche jak to napisales przejmowac role wosku i z czasem trudno stwierdzic co tam lezy,jak efekt QD1 Ci sie nie podoba to sprobuj MD lub Quick wax od Megsa,daja bardziej taki cieply efekt ,ten drugi sie tez bajecznie naklada 
Nie tyle że QD1 mi nie leży, ale może coś ogólnie wypada lepiej ;) kolor auta to czerwone Rosso Corsa.
Może spróbuję tym razem MD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, krisbe napisał:

Właśnie bardziej chodzi mi o coś co podbije wygląd, a nie koniecznie hydrofobe. Auto chce myć raz na miesiąc pianą i na dwa wiadra, a po tym używać QD.

To ja polecę Ci Megsa Last Touch. Nie ma w sobie żadnej ochrony, a świetnie podbija look. No i pozostaniesz w rodzinne bo FK też założył członek rodziny Meguiars 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Testuje go od 2 tygodni.
Mam takie same odczucia. Naprawdę bardzo fajny QD'ek z przyjemnym zapachem.
Nic się nie maże, szybko odparowuje, mocno przyciemnia i daje fajną śliskość. Kropelki jak na sam QD'ek bardzo dobre (choć nie postrzegam tego jak mocny wyznacznik przy tego typu produktach). 
Cenowo...brak konkurencji.

Patrząc po ostatnich ich testach, myślę, że mogą naprawdę zawojować rynkiem przy tej proporcji jakość/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjrzałem się trochę opisom ich produktów i prezentacjom na yt i szczerze mówiąc ich podejście mnie nie przekonuje. Wydaje mi się, że ich środki mają być przede wszystkim tanie, a ich chemik idzie po stosunkowo najmniejszej linii oporu. Dressing do opon oparty na silikonach, dressing do plastików oparty na frakcjach benzyny, środek do mycia opon silnie żrący i nie polecany na nielakierowane powierzchnię...

Oprócz ich qd i wheel gela nie ma w ich ofercie nic, co zachęcałoby mnie do zakupu, lub czego nie bałbym się użyć. 

Zresztą sam po sobie widzę, że kiedy już przetestowało się już ileś produktów i doświadczyło czegoś trochę lepszego, to nie chce się wracać do niżej położonych produktów. No chyba, że ktoś nałogowo kupuje, albo testuje wszystko jak leci. Mi już szkoda kasy na takie zabawy. ☺

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenia, choć ten temat dotyczy qd.

 

W przypadku ich produktu, nie odbiega on od konkurencji a jeśli ktoś chce kupić gotowy produkt, bez konieczności rozcieńczania, robienia kanapek etc. to cenowo rzeczywiście jest świetnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, krisbe napisał:

Nie tyle że QD1 mi nie leży, ale może coś ogólnie wypada lepiej 😉 kolor auta to czerwone Rosso Corsa.
Może spróbuję tym razem MD.

Lepiej to pojecie wzgledne w tym przypadku 😉Juz wielokrotnie bylo stwierdzone ze wubor QD to kwestia indiwidualnego gustu,MD da Ci efekt nieco inny niz QD1(stosuje obydwa) taki bardziej cieply a mniej polysku,na czerwonym wolalbym osobiscie MD ale rownie dobrze mozemy dyskutowac czy wolimy blondynki czy brunetki 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie qd używacie do powłok? Chodzi mi żeby ich nie zapchać ani nie wnosić nic do kropelkowania. Chodzi o przetarcie po myciu żaden boost.Ten fk 425, last touch,  Botox lub koch fse będą się nadawać np? 

Bo wiadoma sprawa ze jak chce się podbić powłokę to przykładowo przy cquartsie można użyć reload/cure, przy uncr silkcoat itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor - dobrym wyjściem w przypadku powłok będzie mieszanka 1:20 Ech2o z wodą demin. Koszt niski, znikomy wpływ na właściwości powłoki, dobrze wspomaga osuszanie powierzchni, delikatnie ją odświeża... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie qd używacie do powłok? Chodzi mi żeby ich nie zapchać ani nie wnosić nic do kropelkowania. Chodzi o przetarcie po myciu żaden boost.Ten fk 425, last touch,  Botox lub koch fse będą się nadawać np? 

Bo wiadoma sprawa ze jak chce się podbić powłokę to przykładowo przy cquartsie można użyć reload/cure, przy uncr silkcoat itp

Hmmmm i tu jest zagwozdka bo żaden producent nie daje info jakie właściwości ma ich qdek. Ja używam czasem Kecav, głównie silka. Ale mam wrażenie, że większość QD bez wosków sie sprawdzi. Tylko gdzie znaleść info które QD tylko myją? Dobrym rozwiązaniem wydaje się kategoria produktów waterless wash rozrobiona do poziomu QD.

Jeszcze kwestia jaka to powłoka, ale nie wiem czy w tym przypadku uncr to aż taka inna powloka..

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gardor napisał:

Panowie a jakie qd używacie do powłok? Chodzi mi żeby ich nie zapchać ani nie wnosić nic do kropelkowania. Chodzi o przetarcie po myciu żaden boost.Ten fk 425, last touch,  Botox lub koch fse będą się nadawać np? 

Bo wiadoma sprawa ze jak chce się podbić powłokę to przykładowo przy cquartsie można użyć reload/cure, przy uncr silkcoat itp

EcH2O do UNCRa, ale tylko do usunięcia drobnych waterspotów - mocne trzeba ciupać kilofem... Wniesienie czegokolwiek równa się zero, czysty UNCr wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś jak spisuje się Koch FSE na powłokach właśnie typu uncr i inne? Bo z tego wiem to produkt fajnie usuwa waterspoty i odświeża lakier. Czego chcieć więcej? Jak nie ma potrzeby podbijania kropelek.

 

No i jak wyglada sprawa wosków? Bo tak samo nie mam potrzeby podbicia kropelek w sv utopia chce tylko przetrzeć czymś lakier. Zawsze używałem megsa last touch do takich świeżych wosków. Może macie inne propozycje? 

 

Fajnie jak by producenci pisali ze w składzie qd jest wosk czy jakiś polimer, sealant. No i jak dużo bo to również ważne.

@kecav Ty na bank dobrze znasz sprawę qd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gardor napisał:

A próbował ktoś jak spisuje się Koch FSE na powłokach właśnie typu uncr i inne? Bo z tego wiem to produkt fajnie usuwa waterspoty i odświeża lakier. Czego chcieć więcej? Jak nie ma potrzeby podbijania kropelek.

Problem w tym, że mocno hydrofobowa powierzchnia lawinowo zwiększa potencjał powstawania waterspotów, a z kamieniem nie ma cudów - jest trudny do usunięcia, zaś jego drobinki mogą porysować powierzchnię. Ja stwierdziłem, że do usuwania waterspotów na UNCrze dobry będzie właśnie tłusty quick detailer, który możliwie dużą ilosć drobinek "zabierze" ze sobą. A że zaburzy działanie powłoki (sensu stricte) - trudno, coś za coś. Natomiast szerzej zakrojonych testów jeszcze nie przeprowadzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gardor napisał:

Chodzi o przetarcie po myciu żaden boost.Ten fk 425, ... będą się nadawać np? 

425 nie podbija kropli, wręcz przeciwnie, skupia się na podbiciu śliskości. Efekt nie utrzymuje się super długo więc pewnie można dać na powłokę ze świadomoącią krótkotrwałej zmiany charakterystyki powierzchni. 

 

Qd, które niewiele wnoszą do właściwości lsp to np herrenfahrt, kecav, albo tani klasyk ValetPro Citrus Bling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.