Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałbym tylko zostawić swoją opinię o qd RRC.

Otwieram butelkę i pierwsze co to przyjemny zapach. Bardzo podobny do adbl qd limited. Nie porównywałem obu dokładnie ale mam wrażenie że zapach jest identyczny - co mi osobiście bardzo pasuje.

Aplikacja

Producent pisze żeby przed aplikacją upewnić się czy lakier nie jest mokry. Mimo że troszczę wody mi wypłynęło z lusterka to aplikacja była prosta. Może nie "psiknij, przetrzyj, zapomnij" ale była prosta niż CC gold water. Po 1,5 godziny dopatrzyłem niedotarte qd na lakierze i nie było problemu by to zrobić po takim czasie.

Wygląd

Nie robiłem 50/50 ale wg. mnie przyciemnia, ale słabiej niż wspomniany gold water. Szkiełko wydaje mi się na podobnym poziomie (wydaje mi się bo robiłem odświeżenie lakieru po zimie).

Ogólnie polecam bo fajny qdek w rozsądnej kasie. Świetnie sobie radzi z waterspotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zdroja0 napisał:

Może nie "psiknij, przetrzyj, zapomnij" ale była prosta niż CC gold water.

Jeśli chciałeś napisać "prostsza" to coś mi się zgadza. Water Gold jest typowym "przetrzyj,zapomnij"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Strus napisał:

Jeśli chciałeś napisać "prostsza" to coś mi się zgadza. Water Gold jest typowym "przetrzyj,zapomnij"

Dokładnie. Tak chciałem napisać. Sory ale pisze na tel. Wg mnie prostsza aplikacja jest rrc. Prostaff wg mnie nie jest qd ppz. Mocno przyciemnia i trzeba go do polerować suchą MF. Raz zostały mi "chmury" na klapie bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.09.2017 o 21:18, Arkeolowy napisał:

Także tego, ostatnio testowałem sobie większość pian, szamponów, ale z qdekami jestem daleko za murzynami. Poleca ktoś z AUTOPSJI Qd który ;

*wpływa na wygląd auta(nie ważne czy połysk czy głębia)

*Łatwy w użyciu ( lubię przed robotą usunąć jakieś delikatne water spoty, kurz - przy czym nie chce mi się docierać na 30 fibr)

Do tej pory używam QD1 i powoli mi się nudzi, przerobiłem botoxa,morning dewa i chyba 10l qd1. Na DW spuszczają się nad Bouncer's D&D ew. Jego miksem z sonax bsd. Cena aż tak nie gra roli, ale bez przesady :good:

(Złota łopata wędruje do mnie za wykop) Stary temat, nowy sezon... 

Możesz potestować Prima slick. Łatwy w użyciu, podbija połysk, no i na lato antystatyczny jak znalazł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

@Badii23 CG P40 to jeden z lepszych klasyków wśród QD. Używam od kilku lat i dla mnie jeden z najlepszych QD, bezproblemowy w aplikacji.

1 godzinę temu, menior napisał:

Mialem i mnie nie zachwycil,zalezy czego oczekujesz

Dlaczego Cię nie zachwycił? Czego mu brakuje i czego więc oczekujesz od QD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Badii23 napisał:

Ma ktoś jakieś doświadczenia z CG p40? Kończy mi się af finale i nie wiem czy brać drugą butle czy coś nowego 😉

CG P40 Detailer to obok AF  finalle jeden z moich ulubionych QD czy kupisz kolejną butle Finalle czy weźmiesz P40 Detailera będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachwycil co nie oznacza ze nie dziala 🙂 Bardzo przyjemny w aplikacji ale malo podkrecajacy jak dla mnie a zrozumialem ze @Badii23 szuka czegos co bardzo podkreca,Finale juz nieco wiecej podkreca a P40 to z tych typowych QD psiknij przelec ale bez efektu wow,podobny efekt jak nasz tanszy Botox ktory sobie chwale do takich akcji,zalezy co kto lubi i czego oczekuje,QD-y to kwestia gustu 😉 

1 godzinę temu, maciek-drummer napisał:

Dziwna sprawa bo wszyscy chwalą tak samo jak QD1, a u Ciebie nie działa... 😋 

Akurat co do QD1 sie troche nawrocilem 😂(o dziwo po zmianie butelki i triggera) o czym juz pisalem,to akurat dla mnie tajemnicze QD 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, menior napisał:

P40 to z tych typowych QD psiknij przelec ale bez efektu wow,podobny efekt jak nasz tanszy Botox ktory sobie chwale do takich akcji

Na jakie LSP kładłeś, a może na całkiem goły lakier??? Ja z kolei ze 2 tygodnie temu przygotowałem auto Dodo LP, na to K2 Proton i po około godzinie własnie Botox. Całość siadła bardzo dobrze, a lakier zrobił się na prawdę szklisty, ale nie taki plastikowy jak po syntetykach. Mam wrażenie ze QD1 zostawia własnie taki trochę plastikowy look. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy Lee Wlasnie syntetyki daja taki troche plastykowy polysk jak QD1 itp,naturalne taki bardziej cieply efekt jak botox czy jeszcze bardziej ingerujacy w wyglad MD,posiadam chyba z 10 roznych woskow i tyle samo QD wiec nie pamietam wszelkich kombinacji jakie robilem 😂 ale raczej nie na goly lakier,P40 pamietam jako taki przyjemny w aplikacji malo ingerujacy w wyglad,fajnie sie sprawdzi jesli mamy jakis fajny naturalny wosk i nie chcemy zbytnio ingerowac w jego wyglad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie swego czasu na czarnym uni P40 naprawdę swietnie podbijal wygląd collinite. 
 
Z ciekawostek wlasnie testuje mix ECH2O z BSD i chyba znalazlem to czego szukalem
50:50?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to typowy psiknij i przetrzyj.

16 minut temu, Arkadio_Gdansk napisał:

50:50?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Nie, ech2o to przeciez koncentrat. Najpierw rozrabiasz ech2o z demineralka  od 1:10 do 1:20 i do tego odrobina BSD. Narazie zrobilem wstepne testy na jasnym lakierze, jak przetestuje na ciemnym dam znac czy rownie fajnie się z tym pracuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to typowy psiknij i przetrzyj.
Nie, ech2o to przeciez koncentrat. Najpierw rozrabiasz ech2o z demineralka  od 1:10 do 1:20 i do tego odrobina BSD. Narazie zrobilem wstepne testy na jasnym lakierze, jak przetestuje na ciemnym dam znac czy rownie fajnie się z tym pracuje 
No dlatego pytam jak rozrobiony :)
Daj znac jak na ciemnym najlepiej z jakims zdjeciem

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Badii23 napisał:

Chodzi mi właśnie o jak największe podkręcenie co finale robi elegancko, dodatkowo nie sprawia problemów przy aplikacji. Psik, przetrzeć i to wszystko 😉

P40 też nie sprawia problemów?

P40 tak samo latwo sie naklada ale jesli chodzi o "podkrecenie" to w porownaniu z finale mozesz byc rozczarowany moim skromnym zdaniem,finale jak dla mnie bardziej podkreca a jeszcze bardziej nasze MD ale tu juz z aplkacja roznie bywa,z innych naturali to jeszcze moze od megsa Gold class QD albo Quick carnauba wax 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie swego czasu na czarnym uni P40 naprawdę swietnie podbijal wygląd collinite. 
 
Z ciekawostek wlasnie testuje mix ECH2O z BSD i chyba znalazlem to czego szukalem
Doswiadczenia w QD nie mam, pierwszy w życiu jaki miałem to p40 a później kupiłem Ech2o i moim zdaniem p40 zostawia bardziej śliską powierzchnie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Why napisał:

Witam, jaki QD będzie najlepszy do DURAGLOSS 111 CLEAR COAT POLISH?

Z DG #111 bardzo dobrze współgra ADBL QD1 (stosuję w okresie jesień-wiosna). W okresie letnim na 111 stosuję CG P40 Pro Detailer i też jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.