Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z tym :)
Panowie, jako sam w sobie Finalle kropelkuje? Sprawdzał ktoś? 

Szukam właśnie takiego QD'ka który nie poprawia samej hydrofobowości, a jedynie połysk, śliskość.
Mimo tego ze mam wosk na lakierze to lubie psikać różnymi QD po umyciu, ale wiem ze teraz w większości QD mają właściwości hydrofobowe i np takim miesiącu nie wiem czy siedzi na lakierze  wosk czy psikany co tydzień QD'ek :o
Z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć ile sam w sobie wosk siedzi na aucie.

Zobaczę na dniach na testowych drzwiach jak sprawdzi się  CarPro Ech2O np. w proporcji 1:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Fredi88 napisał:

Żadnymi produktami nigdy nie pracuję na pełnym słońcu. W ogóle nie powinno się tego robić bo nie tylko qd zostawi ci mazy. Każdy qw, szampon, piana czy cokolwiek innego. Bardziej obawiałbym się niskich temperatur. S99 LG wymagał przetarcia suchą stroną fibry jak temperatura spadała w okolice 5*. Przy QD1 nie miałem nigdy problemów.

Czasem nie ma wyboru. I dlatego właśnie dla mnie no.1 jest Angelwax QED, mogę go psikać na czerwoną od gorąca blachę i działa za każdym razem idealnie. Finale podobnie, ale trochę wrażliwszy jest na wysoką temperaturę. FW Botox jest na poziomie Finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, Grzechu23 napisał:

Panowie, jako sam w sobie Finalle kropelkuje? Sprawdzał ktoś? 

Sprawdze Ci w tym tygodniu, tylko maskę z tafluję, bo na aucie zbyt duzo rzeczy siedzi żeby wynik był miarodajny.

9 minut temu, KHOT napisał:

FW Botox

Botox jest super :) Konczę juz 2 litr.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poszłem wbrew modzie i finale zakupiłem dopiero zeszłego lata :) każdy QD użyty jako taki czyli na już istniejące zabezpieczenie nie polezy i tak długo uważam,ale jest popyt na produkt do szybkiej i prostej aplikacji po co którymś tam myciu jako jedyne zabezpieczenie więc producenci się dostosowują do potrzeb rynku

Godzinę temu, Pływak napisał:

Właśnie osobiście nie bardzo rozumiem mody, że QD ma trzymać na lakierze. QD ma tylko przewrócić blask lakieru np. u mnie po myciu twardą wodą nawet po wytarciu traci trochę na śliskości i blasku, a po przetarciu Finalle wraca blask i śliskość jak zaraz po woskowaniu. Dla mnie to wosk ma trzymać na lakierze, a QD ma go tylko "odświeżać" :)

@Pływak bo Ty rozumujesz po detailersku ale większość ludzi chce czegoś prostego co będzie długo leżeć,a rynek rządzi się swoimi prawami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powoli wraca temat kurzu i mam pewne spostrzeżenia.

Samochód umyty i tylko wysuszony ręcznikiem (bez tarcia) zbiera najmniej kurzu.

QD antystatyczny (np. fk 425 extra slick) dotarty fibrą jednak (chyba?) odrobinę więcej. Wychodzi na to, że fibry się elektryzują i lakier podczas tarcia.

QD zwykły jeszcze więcej kurzu.

A najwięcej chyba od razu po nałożeniu i dostarciu wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Wymyłem dziś auto szwagierce. Nawet nie wiedziałem, że AF Finale daje takie fajne szkiełko.

Nakładałem go na wilgotny lakier. Fajny efekt robił bo momentalnie ścinał wodę w ser szwajcarski.

2018-05-06_17.24.39.jpg


2018-05-06_17.24.45.jpg


2018-05-06_17.25.06.jpg


2018-05-06_17.25.09.jpg


2018-05-06_17.25.19.jpg


2018-05-06_17.25.39.jpg


2018-05-06_17.25.47.jpg


2018-05-06_17.26.17.jpg


2018-05-06_17.26.26.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany!
Czy każdy qd lubi się z każdym woskiem?
Pytam bo posmarowałam kilka dni temu auto (ceed z brązowym srednio-ciemnym lakierem) woskiem soft 99 fusso 12m i czytam forum i czytam i wyczytałem, że ktoś polecał do niego duragloss'a 921. Jednak w tym wątku ktoś inny pisał o 921, że jest kiepski.
Niedługo będę kładł ten sam wosk na civiku ufo z ciemnym brązowym lakierem i chciałbym mieć jakiś uniwersalny qd na dwa auta.

Po lekturze tego wątku myślę o:
1) funky witch botox
2) dm quick magic
3) adbl qd1

Bardziej niż na super looku zależy mi na wygodzie i szybkości aplikacji.

Który z nich możecie mi polecić?


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2018 o 12:20, Grzechu23 napisał:

Szukam właśnie takiego QD'ka który nie poprawia samej hydrofobowości, a jedynie połysk, śliskość.

I co znalazles jakiś taki QD? Bo ja również poszukuje czegoś czym psiknac powłokę albo wosk w dobrym stanie po myciu. Zależy mi żeby nic nie wnosił do kropelkowania praktycznie ten QD. Tylko odświeżenie  i ewentualnie usunięcie jakiegoś waterspota co został po myciu.

Do teraz używałem last touch od megsa ale może coś potraficie doradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor można powiedzieć ze tak.
Ostatnio kiedy mamy smog pyłkowy dookoła i QD często trafia na lakier, stosuje CarPro Ech2o ale w wysokim rozcieńczeniu 1:20.
Jako sam w sobie efekt hydrofobowy po nim jest praktycznie nie zauważalny, a mimo wszystko robi ładny połysk, śliskość i z racji ze ma w sobie właściwości czyszczące to ściąga waterspoty.  Ogólnie Ech2o jest to typowy psiknij/ przetrzyj/zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavko te QD, które wymieniłeś wszystkie lubią się z Fusso, piszę tak bo wszystkie mam i kładłem na ten wosk. Jedyny, który kładłem na Fusso i słabo z nim współgrał bo się mazał to Morning Dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Domel napisał:

Znajdź moje testy QD/QW/QS cos Ci doradzą ;)

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

Zdecydowanie ten zawodnik :)

11 minut temu, maciek-drummer napisał:

@pavko te QD, które wymieniłeś wszystkie lubią się z Fusso, piszę tak bo wszystkie mam i kładłem na ten wosk. Jedyny, który kładłem na Fusso i słabo z nim współgrał bo się mazał to Morning Dev

 

Domel, Fredi88, maciek-drummer - Bardzo Wam dziękuję za pomoc! ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pavko napisał:

Jednak w tym wątku ktoś inny pisał o 921, że jest kiepski

to pewnie opinia osoby , która myślała że po zastosowaniu blask  mu wypali oczy , a to jest typowy QD ( starej szkoły ) coś jak produkt Pajka detailer's magic quick magic , ma być szybko , dobrze , skutecznie odświeżone : kurz , odciski palców , śladu po wodzie . I ma nie zaburzać właściwości położonego wosku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pavko napisał:

@yacek _b tego nie wiem ;)

a Ty masz z tym QD (i fusso) doświadczenia?

niestety nie mam żadnego wosku softa-a , taki ze mnie dziwak i odszczepieniec  :blink:

 

ale jak zdecydowałeś sie na fusso , to może pomyśl o szybkim  QD przykładowy DM QD i coś już na lekko  słabnący Fusso np. QD1 ADBL , czy SG Morning Dew i i już padający wosk ( a nie masz czasu na woskowanie ) ADBL SSW . Jak by nie patrzył dbanie o auto kosztuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KHOT napisał:

@Fredi88 Kupiłem tego Quick Magic ostatnio, jest ok, ackzolwiek imo finale/botox są lepsze, a Angelwax QED nie ma konkurencji w kategorii PPZ.

Jeszcze Meguiars Last Touch, świetny także jako 1:1 z wodą jako osuszacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.