Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Troche już tego przetestowałem i mam kilku swoich faworytów

Do przetarcia przykurzonego auta itd CarPro ECH2O

Typowo jako QD na szybką akcje Mothers Showtime oraz niedostępny u nas Autobrite Project 32 (żałujcie, ze nie jest dostępny u nas :D)
QD/QW Soft99 Luxury Gloss

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche już tego przetestowałem i mam kilku swoich faworytów
Do przetarcia przykurzonego auta itd CarPro ECH2O
Typowo jako QD na szybką akcje Mothers Showtime oraz niedostępny u nas Autobrite Project 32 (żałujcie, ze nie jest dostępny u nas :D)
QD/QW Soft99 Luxury Gloss
Nie testowałem wielu qd ale luxury gloss ma w sobie coś z luxury gloss :D tutaj na forum rzadko jest polecany.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 ja w zasadzie dopiero co kupiłem. Co do aplikacji nie mialem zastrzeżeń, jedna gruba mięsista fibra, miejscami gdzie woda wylatywała to druga przetarłem. Śliskość na bardzo wysokim poziomie, wizualnie jest po prostu fajnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie twierdzę że jest zły. Daje fajny look. Ale po luxury gloss spodziewałem się że blask mi oczy wypali :) a jest po prostu dobrze :) Ilość smalcu jest odczuwalna gdy temperatura spadnie poniżej 10*. Trzeba trochę więcej machnąć fibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mogę szczerze polecić auto finesse finale Quick detailer, na srebrnym lakierze bmw robi jak dla mnie mega robote, baaardzo łatwy w aplikacji, śliskość i błysk lakieru jest też mega i zapach dla mnie super, w mojej ocenie jeden z lepszych  QD i nie wiem czemu tak rzadko polecany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, goffer7 napisał:

a ja mogę szczerze polecić auto finesse finale Quick detailer, na srebrnym lakierze bmw robi jak dla mnie mega robote, baaardzo łatwy w aplikacji, śliskość i błysk lakieru jest też mega i zapach dla mnie super, w mojej ocenie jeden z lepszych  QD i nie wiem czemu tak rzadko polecany

Finale rzadko polecany :shock: oj chyba mało na tym forum czytasz,toż to 1 z tutejszych klasyków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fitte napisał:

niedostępny u nas Autobrite Project 32 (żałujcie, ze nie jest dostępny u nas :D)

Obecnie jest Project 64 - poprawiona wersja 32. Być może już w połowie roku trafi do mnie - wtedy ocenię, czy rzeczywiście jest tak wyjątkowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2018 o 15:23, menior napisał:

Finale rzadko polecany :shock: oj chyba mało na tym forum czytasz,toż to 1 z tutejszych klasyków 

No ostatnio faktycznie zszedł do detailerskiego podziemia, wszyscy szukają i polecają mocno smalcowe slow detailery, a klasyczne PPZ prawie zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KHOT napisał:

No ostatnio faktycznie zszedł do detailerskiego podziemia, wszyscy szukają i polecają mocno smalcowe slow detailery, a klasyczne PPZ prawie zanika.

Ja ciągle polecam Detailers Magic Quick Magic. Też typowy PPZ ;) Choć przy tych twoich "slow" detailerach schodzi mi tyle samo czasu na oblecenie auta, więc pytanie czy rzeczywiście są takie slow  :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Fredi88 napisał:

Detailers Magic Quick Magic

o tak zgadzam sie, klasyczny Spray and Wipe.

W dniu 4/7/2018 o 17:25, Adaszek96 napisał:

AF finale :D

też dobry ! klasyka jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kilka dni testuje nowy SG Morning Dew v3 i bardzo mi się spodobał. 

DSC_7006.jpg

Wcześniej testowany w temp ok. 5 stopni i wtedy docieranie było z deka meczące i jakoś miałem do niego dystans, ale teraz jak tylko temp wskoczyła na +15 to jest gitara.
Mega fajny zapach przy aplikacji, przyciemnienie lakieru bardzo wyraźne + lustro jak się patrzy  :)  

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KHOT napisał:

@Fredi88 Nie próbowałem jeszcze, muszę kupić. Co do slow detailerów i ppz, to temat się zacznie jak przyjdą upały +30 stopni i trzeba będzie coś dotrzeć na pełnym słońcu, wtedy widać który jest który. :D 

Żadnymi produktami nigdy nie pracuję na pełnym słońcu. W ogóle nie powinno się tego robić bo nie tylko qd zostawi ci mazy. Każdy qw, szampon, piana czy cokolwiek innego. Bardziej obawiałbym się niskich temperatur. S99 LG wymagał przetarcia suchą stroną fibry jak temperatura spadała w okolice 5*. Przy QD1 nie miałem nigdy problemów.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2018 o 13:55, Fredi88 napisał:

Nie no nie twierdzę że jest zły. Daje fajny look. Ale po luxury gloss spodziewałem się że blask mi oczy wypali :) a jest po prostu dobrze :) Ilość smalcu jest odczuwalna gdy temperatura spadnie poniżej 10*. Trzeba trochę więcej machnąć fibrą.

Potwierdzam w chłodny dzień jak i przy dużej wilgotności trochę trzeba się namachać ale żadnego wielkiego łal jeśli chodzi o wygląd nie robi przynajmniej dla mnie po przesiadce z Finalle i Pro Detailera.

 

W dniu 7.04.2018 o 15:23, menior napisał:

Finale rzadko polecany :shock: oj chyba mało na tym forum czytasz,toż to 1 z tutejszych klasyków 

 

W dniu 7.04.2018 o 15:22, Domel napisał:

@goffer7 bo czasy ich popularności były 5-6 lat temu

I powiem wam, ze zupełnie tego nie rozumiem. Finale to nadal jeden z najlepszych QD na rynku nie wiem dlaczego przez wielu zapomniany

 

Przez zimę testowałem Tenzi Quartz spray i obok BSD mój faworyt na gównianą pogodę. Lepsza śliskość lakieru od BSD ale zrzut wody i krople bardzo dobre jak na ten budrzet :D Mam jeszcze od nich "Szybki połysk" wiec muszę przetestować w jakiś upalny dzień czy naprawdę taki szybki chociaż po przesiadce na białe auto teraz większość specyfików jest szybka :D

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Pływak napisał:

I powiem wam, ze zupełnie tego nie rozumiem. Finale to nadal jeden z najlepszych QD na rynku nie wiem dlaczego przez wielu zapomniany

Kwestia mody, popularnosci tego co jest na topie w danym okresie. Ja uzywam na zmiane i w ramach różnych potrzeb.

Zreszta zauwazylem ze teraz jest trend w którym każde QD musi trzymać 3 miesiące na lakierze. Kiedyś te środki nie po to były konstruowane ;)

Ja uwielbiam typowe, oldschoolowe Spray and Wipe :)

  • Lubię to 2
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie osobiście nie bardzo rozumiem mody, że QD ma trzymać na lakierze. QD ma tylko przewrócić blask lakieru np. u mnie po myciu twardą wodą nawet po wytarciu traci trochę na śliskości i blasku, a po przetarciu Finalle wraca blask i śliskość jak zaraz po woskowaniu. Dla mnie to wosk ma trzymać na lakierze, a QD ma go tylko "odświeżać" :)

  • Lubię to 3
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.