Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Strus napisał:

A dlaczego nie możesz położyć QD zaraz po osuszeniu auta ?

Mogę, ale nie zawsze są już chęci i czas. A jak piszę, nie chcę dalej zajmować miejsca na myjni bezdotykowej. Jak przyjadę pod blok, nie ma już światła. Chodzi mi tylko o okres zimowy. W letnim nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BiałyGTi napisał:

Mozesz ktos robil takie polaczenie 

Tak, ale było to nawiązanie do posta wyżej kolegi @Strus. I odnosiło się do tego czy mogę pryskać to połączenie na mokry lakier po myciu i tylko osuszyć fluffym.

Ogólnie z tego co udało mi się wyczytać na zagranicznych forach, można ten sposób zastosować. Nie widziałem jednak efektu oraz sądzę, że po osuszeniu konieczne będzie dotarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
14 minut temu, Ubotek napisał:

Panowie po jakim QD auto będzie najłatwiejsze do umycia? Czy BSD sprawdzi się w tej roli? Auto czerwone, myte na bezdotyku i zawsze zostaje taki nieprzyjmny film z brudu.

U mnie w tej roli najlepiej sprawdza się ADBL SSW i Duragloss Aquawax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ubotek napisał:

myte na bezdotyku i zawsze zostaje taki nieprzyjmny film z brudu.

I ZAWSZE ten film brudu zostanie, choćbyś cebulą wysmarował całe auto :D

Koledzy wyżej coś polecili - spoko, na pewno to ułatwi domycie auta. Ale nie bezdotykowo. Auto umyjesz tylko ręcznie. Po bezdotyku zawsze zostaje film brudu. Miej tego świadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś zostanie. Pytając inaczej. Jak w skali od 1-10 wypada BSD w kwesti łatwości domywania na bezdotyku oraz trwałości w okresie zimowym na tle innym QD nakładanych na sucho. Czy podbije look/przyciemni itd zupełnie mnie nie interesuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się odnieść jak ma się BSD do auta które nie ma nic bo ja QDki, nawet te z dużą ilością "smalcu" jak BSD kładę zazwyczaj na jakiś wosk po n-tym myciu. Jeśli chcesz coś trwałego, to połóż wosk zimowy (znajdziesz polecane w odpowiednim temacie na forum) i co któreś mycie daj SSW od ADBL. Jak dla mnie ten preparat wymiótł ostatnio wszystko. Jest trwały, auto zauważalnie mniej się brudzi i mega kropelkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwość mycia i wytrzymałość owszem, ale zabezpieczenie i wygląd marne.Poczytaj trochę.Było o tym sporo.
 
Jak możecie mówić o łatwości mycia po BSD w warunkach zimowych, kiedy on idealnie water spoty tworzy, całe auto w kropki?
U mnie to najgorszy z możliwych wyborów, bo niby coś nałożone, ale nie dość że efekt słaby to i mycie trudne.
Fakt, że trwałość ma, ale w myciu wg mnie nie pomaga - mówię o bezdotyku, bo przy ręcznym to różnice pomiędzy qd zanikają.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak

4 godziny temu, tazman napisał:

Akurat po bsd auto zdecydowanie mniej się brudzi i sliskość w dotyku nie ma tu żadnego znaczenia. Sprawdzone w czasach, kiedy ten produkt miał swój hype na forum emoji6.png

Jak po QD bo po to jest między innymi aby auto się mniej brudzilo ale w tej kategorii szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.