Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Arkeolowy napisał:

Także tego, ostatnio testowałem sobie większość pian, szamponów, ale z qdekami jestem daleko za murzynami. Poleca ktoś z AUTOPSJI Qd który ;

*wpływa na wygląd auta(nie ważne czy połysk czy głębia)

*Łatwy w użyciu ( lubię przed robotą usunąć jakieś delikatne water spoty, kurz - przy czym nie chce mi się docierać na 30 fibr)

Do tej pory używam QD1 i powoli mi się nudzi, przerobiłem botoxa,morning dewa i chyba 10l qd1. Na DW spuszczają się nad Bouncer's D&D ew. Jego miksem z sonax bsd. Cena aż tak nie gra roli, ale bez przesady :good:

Quick Magic polecam ;) Wygląd podbija. Tyle "szkła" co qd1 nie daje ale jest banalny w aplikacji i pachnie super.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Arkeolowy napisał:

Także tego, ostatnio testowałem sobie większość pian, szamponów, ale z qdekami jestem daleko za murzynami. Poleca ktoś z AUTOPSJI Qd który ;

*wpływa na wygląd auta(nie ważne czy połysk czy głębia)

*Łatwy w użyciu ( lubię przed robotą usunąć jakieś delikatne water spoty, kurz - przy czym nie chce mi się docierać na 30 fibr)

Do tej pory używam QD1 i powoli mi się nudzi, przerobiłem botoxa,morning dewa i chyba 10l qd1. Na DW spuszczają się nad Bouncer's D&D ew. Jego miksem z sonax bsd. Cena aż tak nie gra roli, ale bez przesady :good:

Ekspertem nie jestem, ale mi ostatnio podpasował Detailer's Magic Quick Magic. Wziąłem 250ml na próbę i jestem bardzo zadowolony.

Pracuje się nim elegancko, nie ma problemów z docieraniem i look daje niezły.

EDYTA: @Fredi88 był szybszy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy O ile jeśli chodzi o przyciemnienie - łatwo jest je ocenić, o tyle zwiększenie "połysku/szklistości" jest już są prawą zdecydowanie bardziej subiektywną. 

Ja od siebie mogę polecić na pewno Optimum Instant Detailera & Gloss Enhancera. Cena za galon wychodzi atrakcyjnie,  wyraźnie podbija szklistość przy rozcieńczeniu 1:2. 

Baaardzo fajnym detailerem jest też Nano Ceramic Waterless Wash &Quick Detailer. Przyciemnia, kryje drobne ryski i w dodatku fajnie pachnie. 

Nie powinieneś mieć żadnych problemów ani z jednym, ani z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2017 o 22:11, BiałyGTi napisał:

Tez polece DM quick magic

Bardzo fajny QD , ja polecam , trochę mnie martwi że ostatnio cicho się zrobiło o Detailers Magic , oby  nie padła , produktów na razie ma kilka  , ale są dopracowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
5 godzin temu, yacek _b napisał:

trochę mnie martwi że ostatnio cicho się zrobiło o Detailers Magic

Miło się czyta że ktoś się o Mnie martwi :)

5 godzin temu, yacek _b napisał:

oby  nie padła

Nic mi o tym nie wiadomo , jest wręcz przeciwnie - rozwijam linię . 

5 godzin temu, yacek _b napisał:

produktów na razie ma kilka  , ale są dopracowane .

No właśnie jest kilka bo każdy musi być dopracowany , nie jestem molochem - każdy produkt dopracowuje sam z chemikiem , wszystko musi być dopięte na ostatni guzik . 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sT3VE napisał:

Jaki QD do białego, niemetalizowanego lakieru? Szklistość po korekcie i sofcie jakaś ładna jest, ale czym by to podbić? :P 

ADBL Qd1 lub @Detailer's Magic Quick Magic banalny w aplikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi nie powiedziałbym "sky is the limit", ale jeśli chodzi o cenę to żeby była w miarę rozsądna w stosunku do wielkości opakowania i wydajności. Korzystałem z Megs'a QD i jakoś osobiście to szału nie zrobił, na metaliku już owszem. Właśnie mam od Detailer's Magic Glass Magic i jestem pozytywnie nastawiony w stosunku do tej firmy. Chyba zamówię QD1 i Quick Magic'a i osobiście porównam, zobaczę który przypadnie mi do gustu. Czy zaproponowalibyście coś mniej "popularnego" od QD1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Powiem tak i qd1 i dm quick magic oraz FW botox to fajne qd :P sprawdzone i czesto uzywane  zobacz sobie prostaf cc gold jesli cena nie odstrasza. Ja osobiscie czesto siegam po ech2o przypadl mi do gustu. Moze zamiast qd lepiej zastosowac ssw ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem wspomnieć o SSW.
Początkowo kupiłem 1l QD1 którego zużyłem około polowy (bardzo fajny szybki QD którego bardzo lubie :) ) ale na rynku pojawił się SSW.... i od tamej pory jak QD1 stał, tak stoi nie ruszany.
Zdecydowanie lepiej przypadł mi SSW jako taki "jak dla mnie" mocny Quick detalier. Super aplikacja, zapach, trwałość i efekt 'szkła' który bardzo lubie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że z tymi QD to wiele zależy od koloru auta. Moje spostrzeżenia odnośnie aktualnie najpopularniejszych polskich produktów są takie:
Kupiłem QD1 mając auto w kolorze bordowym perłowym i niby wnosił coś do wyglądu ale wolałem efekt po DM Quick Magic i FW Botox i ich najczęściej używałem (po wyzwoleniu się z fajnego wizualnie ale uciążliwego SG Morning Dew) 
Zmieniłem auto na czarne i już nie chcę stosować nic po za QD1, który daje największą głębię na tym lakierze. Połysk podobny jak po Quick Magic, Botox, ECH2O, ale głębia zdecydowanie najlepsza.
Sporadycznie używałem też wspomnianych QD na niebieskim akrylu i srebrnym i tam dużej różnicy co do efektu wizualnego nie było.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Hmm... przepłacać? :o
DG#951 -> 55 zł (650 ml)
przykładowo
ADBL SSW -> 45 zł (500ml)

Zdecydowanie taniej i lepiej.Trzeba jeszcze wiedzieć gdzie kupić.

http://www.waxparadise.pl/producent,Duragloss,7,3.html

49 PLN bez rabatu za DG to chyba taniej niż ADBL nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gold_Car napisał:

@nefifer13 towar niedostępny od jakiegoś czasu ... emoji14.png

 

Od wczoraj niedostępny, bo byłem osobiście i kupiłem ostatnią sztukę :tongue: Nową dostawę mają mieć w przyszłym tygodniu. Widziałem też stały na półkach galony, wychodzi jeszcze taniej: http://www.waxparadise.pl/produkt,Duragloss-Aquawax--951,6838.html

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc 5l SSW wychodzi po 37zł za litr bez rabatów forumowych. Po rabacie jakieś 35zł/litr.

951 w galonowym opakowaniu wychodzi 42zł/litr. Więc SSW jest jednak tańsze...

Porównywać można bez końca... Pytanie tylko po co... W detailingu raczej nie chodzi o to co tańsze tylko co użytkownikowi lepiej leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Fredi88 napisał:

 galonowym opakowaniu wychodzi

pomijając kwestię konkretnych produktów, na prawdę kupujesz QD w galonach?

Wysprzedałem QD, które mnie znudziły.

SSW mam całe w nadziei że coś zejdzie zimą.

Finish Kare 425 extra slick zostało mi jeszcze jakieś 70% z 917ml. Lubie jego łatwość i przede wszystkim antystatykę na lato.

 

Nawet nie mam kiedy tego zużyć, chce jak najwięcej popróbować, a już na wiosnę myślę żeby kupić Prima Slick.

Galon jak bym  miał to bym się całkiem zanudził :P :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost napisał:

pomijając kwestię konkretnych produktów, na prawdę kupujesz QD w galonach?

Spójrz na post nad moim to zrozumiesz o co biega... Nie ja pisałem o tym że galon wychodzi jeszcze "taniej".

Moją opinię masz w moim ostatnim zdaniu :)

Co do galonów... kupiłem 2 produkty galonowe w swoim życiu. Oba na pół z kolegą, więc w sumie wyszło po jakieś ~1,9l na głowę. Były to 2 szampony. DG 902 i okrutna presta sudzz. Teraz możliwości brania czegoś z kimś na pół nie mam. Aut do opieki mniej, więc kupuję wszystko maksymalnie w pół litrowych opakowaniach. Jeśli jest możliwość to nawet mniejsze 250/100 lub testery. Mimo wszystko nie ogarniam jak można wybierać produkty bo są 2-3zł tańsze. Biorę to, co mi bardziej leży i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.