Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście testowałem i to w gorąc:

50ml na 500ml wody D.Jest super.

Na mokrym po opłukaniu lakierze 50ml na 400ml też super, nic się nie ciągnie.Roztarcie jedną fibrą a drugą stroną dotarcie i git.

Na szybach w słońcu daje trochę za dużo refleksów więc na minus bo trzeba płynem do szyb wykończyć.

Ogólnie super produkt, zwłaszcza możliwość aplikacji w pełnym letnim słońcu (robiłem przy 30stopniach)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do przetestowania dzisiaj CarPro Ech2O koncentrat 50ml i jest napisane o rocieńczeniu 1:10. Jaki mam użyć ? Woda demineralizowana? Czy CarPro Ech2O będzie dobrze leżeć na collinite 476s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, david2888 napisał:

Kupiłem do przetestowania dzisiaj CarPro Ech2O koncentrat 50ml i jest napisane o rocieńczeniu 1:10. Jaki mam użyć ? Woda demineralizowana? Czy CarPro Ech2O będzie dobrze leżeć na collinite 476s?

Cos pomieszales z tym 1:10  bo jasno pisze. Mozesz klasc na colli

  • Quick Detailer: na 1L CarPro ECH2O otrzymamy 20L gotowego produktu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor u którego to kupowałem podaje taka informacje https://mrcleaner.pl/quick-detailery/carpro-ech2o-waterless-wash-quick-detailer-bezwodne-mycie-quick-detailer-koncentrat-1-5-1-20-50-ml

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jaki QD kupić, poprzednio miałem Soft99 Luxury Gloss, jeśli chodzi o trwałość wg mnie świetny, gorzej z nakładaniem, tzn może coś źle robię ale zostają mi ciemniejsze smugi których nie mogę dotrzeć. Tak więc co kupić trwałego i łatwego do nakładania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, wwd napisał:

Soft99 Luxury Gloss, jeśli chodzi o trwałość wg mnie świetny, gorzej z nakładaniem, tzn może coś źle robię ale zostają mi ciemniejsze smugi których nie mogę dotrzeć

Zgadza sie. Produkt fajny ale jak źle dotrzesz zostają hologramy z produktu - można palcem malować wzorki.

Jak nałożyłem ostatnio po myjni a bardzo silne światło słoneczne (35st.) oświetlało auto o mało zawału nie dostałem.

4877455099_e66468ae85_b.jpg

Coś podobnego jak tutaj tylko że bez swirla.

Całe szczęście szybkie przetarcie załatwiło problem.

 

Wypróbuj produkty Detailer's Magic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co źle robię ale niezależnie od nakładania i czasu wysychania ile bym nie tarł zostają smugi.

Pamiętam że przy niższych temperaturach zjawisko było mniej widoczne, ale trwałość super, po opadach deszczu na przedniej szybie miałem prawie niewidzialną wycieraczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zolta z megsa to jedna z lepszych wiec nie tu bym szukal przyczyny,tego QD od softa nie testowalem ale wczoraj nakladalem tez mocno krytykowanego na trudnosc nakladania i smugi MD i to w tropikalnych warunkach temperatura blisko 40 C° i duza wilgotnosc powietrza (Wlochy) :shock: i problemow zero...,moze problem w technice nakladania :oJa rozprowadzam dokladnie wpierw aplikatorem z mf a potem wypracowuje dobrej jakosci mf i problemow nie mialem narazie z zadnym QD/QW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, menior napisał:

Ta zolta z megsa to jedna z lepszych wiec nie tu bym szukal przyczyny

mowimy o "Supreme Shine Microfiber Towel" ? jesli tak to bym powiedział ze taki średniak jak dla mnie  :) no ale moze faktycznie za duzo psika i sie marze  bo nie zdarzy dotrzec a juz przysycha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domelużywałem ostatnio ECH2O rozcieńczonego w proporcji 1:20 na kilku autach, bo nie mogłem się do niego ustosunkować.
Na czarnym jakoś nie porwał mnie, natomiast na bordowej perle i granatowym akrylu efekt był całkiem fajny. Mogę powiedzieć, że nie przyciemnia lakieru, ale nadaje fajnego połysku, widać, że coś jest na aucie. Docieranie bezproblemowe, coś pomiędzy FW Botox a ADBL QD1. W stosunku do innych QD dość dobrze radzi sobie z waterspotami. Do aplikacji najlepiej znaleźć atomizer dający dobrą mgiełkę, bo jak psiknąłem z butelki po BSD to było go za dużo przez co smużył przy docieraniu. Śliskość po aplikacji wyraźnie poprawiona. Według mnie warto go wypróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakiś czas temu prosiłem o pomoc w doborze zestawu do wydobycia maksymalnej szklistości lakieru. Kolega @Eidos71 polecił mi CarPro Essence i do tego jakiś QD z SiO2. Kupiłem wskazany cleaner i tester Reloada. Efekt jak najbardziej mi się spodobał i mam zamiar iść w tym kierunku kupując pełnowymiarową butle QD z SiO2... i teraz pytanie. Czy pozostać przy Reloadzie, czy może jakiś inny sprayselant da mi większą szklistość. Po głowie chodzi mi NGPS, Prostaff CC Water Gold, Reload i ewentualnie Tac System Moonlight (jednak ze względu na to, że jest dwa razy droższy musiał by zmiażdżyć konkurencję). Kasa do wydania nie jest jak dla mnie mała, więc chciałbym dokonać słusznego wyboru. Mam tylko jedno auto do ogarniania (czarny Civic VIIIgen) więc zakup raczej na dłuższy czas ;) Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darfe - aktualnie mam wszystkie z wymienionych przez Ciebie QD i po weekendzie zamieszczę na forum ich test porównawczy (w teście nie będzie jedynie Moonlight-a, gdyż uważam, że nie do końca można traktować go jako QD - ma zbyt dużą zawartość SiO2, jest zbyt trwały i aplikacja nie do końca jest tak banalna, jak typowego QD; prędzej umieściłbym go na półce z bardzo trwałymi QW). Moonlight daje naprawdę dużą szklistość - zresztą jak każdy kosmetyk z SiO2; ma jednak ten ogromny plus, że (tak, jak napisałem) leży na powierzchni dłużej od pozostałych przez Ciebie wymienionych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eidos71 napisał:

aktualnie mam wszystkie z wymienionych przez Ciebie QD i po weekendzie zamieszczę na forum ich test porównawczy

 

Bardzo mnie taki test ciekawi. CC mi podszedł bardzo. Ciekaw jestem Twojej opinii i porównania z innymi. Także czekam z niepokojem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy problemem jest fibra czy technika nakładania. Dzisiaj położyłem w ekstremalnie szybkim tempie fusso99 (goniła mnie pogoda) i

chciałbym się zaopatrzyć w jakiś dobry QD. Nie twierdzę że Luxury Gloss jest zły, tylko że u mnie coś jest nie tak. Może jest coś dobrego i łatwiejszego, zależy mi też na tym, żeby można było go nakładać na lekko wilgotny lakier. Wosk musi postarczyć mi na całą zimę, ponieważ nie mam warunków do woskowania. Posiłkuję się tylko qd po myciu o ile temperatury są na plusie.

Wtedy lakier nie jest do końca dosuszony. Jest coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.