Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam ten motor w leonie. 9.4 do setki jest dla mnie wystarczające. Spalanie bdb. Silnik cichy i u mnie bezproblemowy. Mam 32 tyś przejechane i jestem po 2 wymianach oleju. Pobierania oleju brak. Celowo wziąłem 125km bo nie ma dwumasy i ACT, które właśnie wersja 150km ma. Nie wiem jak w passku ten silnik. Najlepiej wziąć auto z tym konkretnym motorem na jazdę próbną i dupohamownią sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, buka napisał:

Nie będzie ten silnik za słaby do B8?

Nie będzie. ;) Chyba, że oczekiwałby jakiegoś urywu dupy, ale do normalnego jeżdżenia, w tym po autostradach, będzie ok.

Jeszcze zależy z czym zestrojone, bo jak z DSG, to w ogóle powinno być spoko. Golf 1.4 125 z DSG w trybie S naprawdę super jeździ, więc Passat powinien jeździć dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec szuka jakiegoś nowego dupowozu w okół komina. I albo w grę wchodzi passat albo Jetta z 1,4 125KM, niestety ojciec nie daje się przekonać do DSG. No i niestety z tego co czytam 150KM jest już bardziej skomplikowany.

Ewentualnie w grę wchodzi octavia, ojciec uparł się na sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie szukanie dziury w całym w przypadku nowego auta na gwarancji też jest trochę śmieszne :D Zwłaszcza, że na rynku nie ma już w zasadzie tych strasznych padeł psujących się zaraz po wyjeździe z salonu. A jak już któregoś TSI za takiego brać, to 2.0, nie 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VW mam fajne ceny a na 2.0tsi trzeba by trochę poczekać, a nie wiem czy ojciec wykorzysta ten silnik jak 90% jego przebiegu to miasto. Jak octavia to tylko w grę wchodzi ta z normalnym przodem . Co do 1.4 TSI to podobno mało które było z odlacaznymi cylindrami. 125KM też ma dwumase ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale w salonach pracują kompletnie niekompetentni sprzedawcy. Powiedzą ci to co chcesz usłyszeć. Poczytaj fora i opinie ludzi którzy już robili rzeczy pokroju zrzucanie skrzyń wymiana sprzęgła itp. W 1.4 125km jest inne sprzęgło niż w 150km. 150 ma chyba tą samą skrzynie co 1.8 180km. 125 jest na 100% bez ACT i bez dwumasy. Przerabiałem temat przy zakupie leona. Specjalnie nie dopłacałem do 150km ze względu na act i dwumase których mieć nie chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co w piątek jadę z ojcem zobaczyć jette w highline i passata B8. No i tu wszystko z 1.4 125km. Jedyny minus B8 że biała na zewnątrz i jasna w środku ale na full pędach z przodu. Dobrym wyposażeniu. Niestety te konfiguracje wychodzą bardzo dobrze cenowo i są dostępne od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie pytanie do Was, może coś podpowiecie.

Na początek wiosny planuje zakup nowego dostawczaka, jeśli się uda będzie to moje pierwsze nowe auto.

Jak to wygląda z leasingiem, kontaktuje się z salonem i oni przygotowują mi oferty. Każda podpowiedź będzie dla mnie bardzo pomocna. Z góry wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz.mg idź do salonu który Cię interesuje, zapytaj o ofertę leasingu, sprzedawca na pewno Ci wszystko na spokojnie wytłumaczy ( ilość rat, jaka rata, ile wpłaty wł. jaka forma zakończenia leasingu) a później idź do innego salonu i tam zapytaj o ofertę - bo powiem Ci szczerze, że jest bardzo duża różnica w ofertach firm i spokojnie sobie coś dobierzesz. 
Pamiętaj że biorąc auto w leasing dojdzie Ci OC i AC na dzień dobry, więc na początek przygotuj się na duży wydatek (aha - popytaj gdzie leasing daje Ci ubezpieczenie, bo mi naliczyli 200zl za zmianę firmy ubezpieczeniowej, a dodatkowo nie każda firma pozwala rozkładać ubezpieczenie na raty!) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tez popytać o oferty leasingu w tkz multiagencjach .

W moim wypadku np korzystniej wychodziła oferta zewnętrznej firmy .

Pakiet ubezpieczenia to prawda trzeba doliczyć na start . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panda to serio bida z nędzą ... Moi teściowie też się pokusili na nową Pande z salonu... spłacali ją 5 lat, władowali w nią gaz. Po czym pożyczyli na 2 dni swojemu synkowi , który miał nią dachowanie. Koleś wyszedł bez szwanku jakimś cudem , ale panda do kasacji ... teraz to prawdziwa bida z nędzą . Dla mnie to małe pudełko nie warte swojej ceny .

  • Haha 1
  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2017 o 18:09, Znawca_Bigosu napisał:

Witam, wujek zlecił mi :D szukanie auta z salonu, jakiegoś SUV'a albo Pickupa bo musi przewozić dużo rzeczy z tyłu byle miał napęd na tył, palił najlepiej poniżej 10L/100 i żeby rata wynosiła mniej niż 900zł, macie jakieś typy?

Polecam Toyotę Hilux,kuzynka kupiła w leasingu na firmę i tam się nic nie dzieje.Jest pancerna i niezawodna jak czołg.Jechalem na trasie Warszawa-Świnoujście z pełną paką i szła jak dzik po kartoflach :biggrin:Sąsiad również posiada z zakrytą paką i jedyny problem to to że wściekły rowerzysta porysował mu drzwi.Zazdoszczę misji poszukiwawczej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.