Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

yukon, auto bylo w rodzinie od nowosci, inaczej bym nie pisal, bo wiadomo ze wiekszosc aut ma krecone przebiegi. Jakosc materialow wnetrza oceniam na podstawie moich obserwacji. Jedne auta sa zadbane, inne zmeczone, ale ekstremalne przypadki mowia cos o wytrzymalosci. Taki wlasnie podalem. Kierownice jeden wytrze szybciej inny wolniej, to duzo mniej miarodajne.

 

nie powinieneś być tak zapatrzony w swoje auto

Staram sie nie byc, ale to nie takie latwe 8-)

 

Ok, konczymy ten Offtop :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja 150k PLN w życiu bym nie wydał na fabrycznie nowy samochód, to jakiś absurd :kox:

Za ok.100k można już na prawdę mieć bardzo dobre auto z przyzwoitym wyposażeniem, nowe lub prawie nowe.

 

Zwłaszcza stanowczo odradzam zakup kompakta w podobnej kwocie jako tzw. full opcja.

Najgorszy interes życia :D

 

Do tematu:

Obecnie wszystkie auta jeśli chodzi o jakość reprezentują podobny poziom w swojej klasie i marka nie ma znaczenia, nieznacznie wybija się tu BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, wszystko zależy od zarobków. Dla tych, którzy sporo zarabiają, 150-200 tys jest spokojnie do zniesienia za nowe auto. Znam osoby, które chcą jeździć wygodnie, ale nie chcą mieć napierdziane w stołek przez innego. Mają kase kupują - nic nie poradzisz. Dla mnie na chwile obecną kupowanie auta za wiecej niż 60 tys zł to przesada. Ale to tylko mój punkt widzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, wszystko zależy od zarobków. Dla tych, którzy sporo zarabiają, 150-200 tys jest spokojnie do zniesienia za nowe auto. Znam osoby, które chcą jeździć wygodnie, ale nie chcą mieć napierdziane w stołek przez innego. Mają kase kupują - nic nie poradzisz. Dla mnie na chwile obecną kupowanie auta za wiecej niż 60 tys zł to przesada. Ale to tylko mój punkt widzenia :)

Powiem tak, znam sporo osób które bez problemu stać na auto za 2x tyle a jeżdżą komercyjnymi średniakami bo im to wystarcza, komfort jest już zadowalający i porównywalny z tzw. "droższymi", do tego po prostu potrafią liczyć.

Znam też kilku którzy kupują nowe BMW, zerując kompletnie sobie konta w banku.

Wnioski ? 8-)

 

Najlepszym chwytem reklamowym są tzw.auta premium gdzie premiowa jest chyba tylko cena.

Cóż na kimś producent musi zarobić i dobrze lepiej dla pozostałych.

 

P.S.

2-3 letnie auto nie specjalnie jest napierdziane w stołek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, no widzisz, ja znam paru takich ludzi bardzo dobrze i raczej sięgają po takie auta, żeby też "trochę" im zostało. Kupują nowe bo przecież mają tyle pieniędzy, że nie kupi sobie nawet dwumiesięcznego auta używanego, bo może sobie nowe. Kiedyś już dyskutowałem z jednym nt. czemu nie kupić sobie używanego Premium za 1/3 kwoty którą wyda w salonie, a ma praktycznie to samo. "Nie bo nie, chce nowe, nie po to tyle pracuje, żeby jeździć używanymi". A to, że jeżdzą tańszymi i droższymi... no cóż, nie każdy widzi w Rembrantcie sztukę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

LOL, co za dyskusja. Jak ktoś ma $$$ to kupi droższe auto i nie będzie się męczył w autach "porównywalnych z droższymi" , jak ktoś jest motoryzacyjnym ignorantem i starcza mu toczenie sie komercyjnym średniakiem to jego sprawa, ale nie próbuj przekonać że to co droższe jest z automatu przepłacone bo to bzdura. Dzięki Bogu że nie wszyscy kierowcy myślą jak Ty i nie wszyscy "potrafią liczyć" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Porownywanie Golfa z bagaznikiem do A6 to niezly absurd. :D

Inna sprawa, ze taka Octavia juz jest w zupelnosci wystarczajacym autem dla 70% polskiego spoleczenstwa- odpowiednie wymiary bagaznika, komfort i wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel-, nie wiem co się dzieje ostanio, wszyscy porównują Skode do Audi. a te ochy achy na temat nowego Superb :song: aa ten merc to w203.

 

Znam osoby z porządnym zasobem na kontach, a cała rodzinka jeździ normlanymi autami, typu Ceed, Megane itp. Czy są mniej szczęśliwi? Myślę, że nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yukon, W203 nawet jak miały C w lakierze (nano+ocynk, cokolwiek znaczy nano) to i tak lubiły rdzewieć (zwłaszcza tam gdzie ocynku nie było czyli... dach :lol: ), ale te poliftowe mimo wszystko mniej. Nie wiem skąd masz 3 letnie W203. Może to T-modell?

 

Jeździłem nowym Superbem. Najpierw byłem zachwycony, potem przejechałęm się drugi raz na spokojnie i taka sama tandeta jak Octavia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osoby z porządnym zasobem na kontach, a cała rodzinka jeździ normlanymi autami, typu Ceed, Megane itp. Czy są mniej szczęśliwi? Myślę, że nie ;)

 

Bo każdego uszczęśliwia co innego :)

 

Jeden kupi BMW za 300k drugi kupi punto za 30k, a na mazurach trzyma jacht za 500k.

Moja propozycja dla żonki to prosiak 911 z 2004 ;) Nie znam kobiety która by odmówiła takiego auta. Inna sprawa jeżeli trzeba tym autem jeździć gdzieś dalej niż miasto i po za torebką przewozić jeszcze kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwoli ścisłości, nie porównuję np. Octavii do A6 bo to zupełnie inne segmenty (O. ma płytę kompakta de facto nim jest).

 

Ale np. Superb z powodzeniem może konkurować z innymi drogimi wynalazkami VAG-a.

Jakość naprawdę porównywalna, komfort podobny a pieniądze mniejsze, bezawaryjność podobnie, pasowanie elementów.

Czy jest jakiś merytoryczny argument przemawiający za tym że "premiumy" jednak są warte takiego przepłacania ?

Czy premiumy nie są obecnie przypadkiem także komercyjne ?

 

Na zachodzie już nie ma nawet takiego pojęcia a np. PSA sprzedają się lepiej niż VW.

 

ale nie próbuj przekonać że to co droższe jest z automatu przepłacone bo to bzdura

Nie mówię że z automatu jest przepłacone ale z dużym trudem wyszukuję cechy za które warto tyle dopłacić.

Tylko dla znaczka ?

Staram się pisać merytorycznie i liczę na naśladowców.

 

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do zakupu danego auta ale uważam ze temat przeze mnie poruszony jest ciekawy i nie ma co się burzyć.

Uważam jedynie ze tzw. "komercha" niebezpiecznie zbliżyła się do "premium".

 

P.S.

Mowa o egzemplarzach porównywalnych jeśli chodzi o wyposażenie i silnik więc rozmowa: np. C-klasa AMG 6.2 V8 vs. Superb 1.4T Active naprawdę mało wniesie do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Decyzja jeszcze nie zapadła, trwa obeznanie rynku.

Główne kryteria;

-cena

-możliwość kredytowania (50/50)

-5dzwi

-cena

-mile widziany diesel (ale patrz punkt 1)

 

Faworytów póki co jest mało:

-Fiat Panda

-Fiat Panda 1,3jtd

-Fiat Punto

-Kia Cee'd (na plus gwarancja 7lat)

 

Co znacie, polecacie. Na co zwrócić uwagę, czego unikać

 

szukaj Bravo T-Jet-a lub nawet 1,4 16 V- w tej chwili kupisz z fabrycznym LPG w wersji Dynamic grubo poniżej 50 tyś- no i 3 lata gw

No chyba że wolisz używkę ok roczną to dam Ci namiary na fajne Fiaty Bravo T-Jet-y w ilości kilku sztuk za ok 40 tyś - jak coś to priv :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00 dla każdego coś innego. Ja jak by mnie było stać na A6 to wziąłbym A6, a jak nie to jednak wolę nową Superb kombi skonfigurowaną pod siebie od używanej A6. Z drugiej strony jestem podobnego zdania, dla mnie bez sensu jest dopłacać drugie tyle żeby mieć znaczek audi na masce, za tą kwotę to wolę już 2x częściej auta zmieniać :D

 

vanquisz nie wiem jak podstawowy silnik 1.4 w ceedzie ale jeździłem 1.6 crdi przed liftem i powiem, że naprawdę byłem miło zaskoczony tym autem. Z jednej strony byłem bardzo fajne zawieszenie, z drugiej przeszkadzał kiepski układ kierowniczy, jak dla mnie to nie daje praktycznie żadnego wyczucia drogi i chodzi za lekko - idealny dla kobiety. Chyba to nieco poprawili po lifcie ale ponoć dużych różnic nie ma. O silniku sie nie wypowiadam bo jeździłem dizlem :) Panda to dla mnie osobiście porażka, w życiu bym tego auta nie kupił - taki sobie samochodzik dla emeryta. Teściu za to ma Fiata Linea 1.4 16v - autko w sumie ok, tylko ostro się przechyla na zakrętach, za to silnik porażka... depczesz, depczesz a ten prócz wycia nic od siebie nie daje :thumbdown:

 

yukon nie schody wejściowe tylko na piętro! :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.