Skocz do zawartości

Tenzi Detailer vs Car Concept vs Colourlock Strong


pacholekck

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend wygospodarowałem trochę czasu i postanowiłem przetestować produkty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji tapicerki skórzanej trzech różnych producentów.
Test przeprowadziłem na skórzanym fotelu z Jaguara XJ6 z 1989 roku, który od kilku dobrych lat leży w garażu. Tak się prezentuje:
cqHRj78.jpg
kACUd0X.jpg


Pora na przedstawienie trójki zawodników:
g9qlvxX.jpg

1. Od firmy Tenzi Detailer otrzymałem dwa pełnowartościowe produkty do pielęgnacji tapicerki skórzanej, a w zamian za to zobowiązałem się przeprowadzić test. W tym miejscu chciałbym po raz kolejny podziękować @tenzidetailer za taką możliwość.
W skład zestawu wchodzą:
- Detailer CZYSTA SKÓRA 600 ml, koszt około 12zł,
- Detailer SKÓRA IMPREGNACJA 300 ml, koszt około 30zł (w zestawie z aplikatorem i fajną ścierką z mikrofibry).

2. Drugi zawodnik to wygrana w fejsbukowym konkursie, który jakiś czas temu organizowała firma @Car_Concept Również obiecałem, że przetestuję produkt i także chciałbym podziękować raz jeszcze za super nagrody. Sam produkt to:
- Wood & Leather Cleaner Car 1000ml, koszt około 49zł (firma Car Concept robi często duże promocje).

3. Plan był taki, że trzeci zawodnik ma niejako "pozamiatać" i pokazać przeciwnikom ile im jeszcze brakuje, ale czy tak będzie... Jest to zestaw od @Colourlock Colourlock Strong, za który zapłaciłem około 104zł, a w jego skład wchodzą:
- Środek czyszczący Strong Cleaner w butelce z aplikatorem piany 200 ml
- preparat konserwujący Leder Versiegelung 150 ml
- szczoteczka 1 szt.
- mikrofibra 1 szt.

Zaczynam od dokładnego odkurzenia fotela:
wmACRBy.jpg

Taśma i dzielimy obszar roboczy na 3 części:
yniu7o8.jpg

Mam niestety tylko jedną szczoteczkę (ta z zestawu Colourlock), którą po każdym z produktów myłem i suszyłem. Do każdego z produktów używałem osobnej ściereczki mikrofibrowej w kolorze żółtym, żeby pokazać zbierany bród.
Zaczynamy od Tenzi. Produkt dość fajnie się pieni dzięki sitku, które jest przy aplikatorze:
b4Qt4Ju.jpg

Widziałem, że brud "puszcza" z każdym kolejnym ruchem szczotki, a piana barwi się na brązowo. Bardzo fajnie pracuje się z produktem. Oto co zebrałem:
QOnmjQx.jpg

Następnie użyłem produktu od Car Concept. Produkt jest bardzo płynny. Nie pieni się nawet przy użyciu z sitkiem, dlatego brak zdjęcia piany na szczoteczce. Brud również bardzo fajnie schodził, jednak musiałem popracować dłużej niż z produktem od Tenzi. Podczas pracy dość mocno chlapie. Producent deklaruje jednak, że produkt jest jednocześnie cleanerem i odżywką, dzięki czemu oszczędzamy dużo czasu na aplikację odżywki. Oto co zebrałem:
0j2MuYU.jpg

Przyszła pora na "króla". Piana zdecydowanie najfajniejsza, dzięki buteleczce z pianowniczką:
yTKmjUq.jpg

Pracowałem podobny czas jak z produktem od Tenzi. Oto co zebrałem:
S5KpOJ5.jpg

Ściereczki:
VHOTuLi.jpg

Odklejam taśmy i sprawdzamy:
ORgrW6D.jpg
JLL9HU9.jpg

Tenzi:
ZuNz0en.jpg
bOY1vdz.jpg
0XFEO1J.jpg

Car Concept:
kvgKgQz.jpg
CHsI2rH.jpg

Colourlock:
1nEboCV.jpg
G25yu6e.jpg

W tym miejscu małe podsumowanie zanim przejdziemy dalej. Moim zdaniem Colourlock nie tylko nie pozamiatał, ale wypadł najsłabiej z całej trójki? Może to dlatego, że środkowa część fotela jest najbardziej brudna? Nie mam pojęcia, ale nie tego się spodziewałem.
Postanowiłem zaaplikować wszystkie produkty raz jeszcze i zobaczyć czy podwójne czyszczenie daje lepszy efekt. Kleimy taśmę:
hPpz7ma.jpg

Jak się przypatrzycie to widać małe 50/50:
jW93jOz.jpg
cDSACfy.jpg

Tenzi:
gEPQFVz.jpg
Rf7URGd.jpg

Colourlock:
iWFKXig.jpg
aR4fq8g.jpg

Car Concept:
78B1zCm.jpg
V9W0Rd9.jpg

Na tym zakończyłem test siły czyszczenia. Pozostało jeszcze sprawdzić impregnat do skóry od Tenzi. W tym celu przyklejam taśmę, bo chciałem uchwycić 50-tkę aparatem:
w4KYB89.jpg

Aplikacja bardzo przyjemna. Produkt dość gęsty, aplikator wygodny. Fajnie się wciera i nie pozostawia smug (przynajmniej na jasnej skórze). Po aplikacji:
t9HBD6N.jpg

Po wyschnięciu na oko nie widać żadnej różnicy, dlatego brak zdjęcia.

Pora na wrażenia dotykowe. Po samym czyszczeniu mam wrażenie, że skóra po użyciu Colourlocka, była najbardziej sucha, "tępa". Najlepszy efekt "dotykowy" po cleanaerze od Car Concept, pewnie dlatego, że to również odżywka.
Impregnatu od Colourlock nie stosowałem w tym teście. Część skóry, na którą zaaplikowałem odżywkę od Tenzi stała się wyraźnie miększa i miła w dotyku. Pod palcem czuć było różnicę. Tak jak pisałem wcześniej, na jasnej tapicerce różnic wizualnych nie stwierdziłem.

Na koniec całe siedzisko wyczyściłem na szybko produktem od Car Concept, bo na jakiś czas fotel trafia z powrotem do garażu.
heDEv3J.jpg

Na koniec chciałbym raz jeszcze podziękować @tenzidetailer oraz @Car_Concept za przesłanie produktów. Ja osobiście będę ich używał w następujących przypadkach. Zestaw od Tenzi do czyszczenia tapicerki gdy będę miał więcej czasu, lub przy pierwszym czyszczeniu danego samochodu. Produkt od Car Concept do szybkiego, regularnego czyszczenia, powiedzmy raz na dwa miesiące, lub gdy będę musiał bardzo szybko zrobić jakieś auto. Brak osobnego impregnatu przyśpiesza cały proces. Zestaw od Colourlock, na 100% sprawdzę go jeszcze na jakiejś innej tapicerce.

W 100% mogę polecić zarówno produkty od Tenzi Detailer jak i Car Concept. Stosunek ceny do jakości jest bardzo wysoki.

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać są to produkty do typowych szczurów, nie odważyłbym się używać ich do regularnego czyszczenia.

Colourlock podawał, żeby stronga używać tylko raz, a regularnie soft. Skoro dwa pozostałe są jeszcze mocniejsze to też wydają sie być agresywne.

Trzeba mi wybaczyć, ale zawsze patrzę długodystansowo ;) 

Dla mnie, skóra ma pięknie wyglądać tak samo w nowym, jak i w zabytkowym klasyku.

 

Ale jak by patrzeć tylko na cenę to Tenzi wymiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
26 minut temu, ghost napisał:

Trzeba mi wybaczyć, ale zawsze patrzę długodystansowo ;) 

Sama moc czyszcząca środka, nie musi świadczyć o jego większej lub mniejszej szkodliwości na skórę. Podejrzewam, że masz na myśli coś w rodzaju zaufania do marki, która zajmuje się li tylko skórą, a nie wszystkim innym? Być może masz rację, a może ... :o

@pacholekck Przydała by się jeszcze informacja dotycząca pH tych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test :)@tenzidetailer zrobiło bardzo dobry krok w kierunku pielęgnacji skóry :good:
Do regularnego czyszczenia typowego cleanera nie ma co używać (zbyt mocny) ale mają dedykowany środek do takich typowych co tygodniowych działań. Używam i moge śmiało polecić!
SAM_6673.jpg

A co do PH.
Info od Tenzi: 'Czysta Skóra ma pH 11'

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@pacholekck - dziękujemy za test, pełna profeska. Oczywiście przebieg też nas cieszy. Dla pełnej jasności musimy dodać, że w naszej linii Tenzi Detailer mamy też produkt do bieżącego mycia skórzanej tapicerki: Skóra Pielęgnacja, który jednocześnie myje i zabezpiecza: http://tenzidetailer.com/produkt/skora-pielegnacja 

83c18bd524996a429583c8a6f871f3b1ae485ff7.png.fe75b514d4ab2b36f1badc1bba4bed0b.png Cena ok. 15 zł za butelkę 600 ml

PS. Prosimy też o poprawienie nazwy naszej linii produktowej w tytule wątku! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kecav napisał:

Gdzieś jest mały zonk :o

W karcie charakterystyki dla soft jest: "pH (przy 22,6 °C): 7,08"

Źródło oficjalna wypowiedź CL. 5min i 5 sec (nie brzmi jak przejęzyczenie bo w 6:20 powtórzona ta sama wartość)

Skoro mówią inaczej a w karcie inaczej - gubią się w zeznaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kecav napisał:

I bądź tu człeku mądry. :( Komu (czemu) wierzyć?:o

Przewrotnie odpowiem ;) Od jakiegoś czasu wierzę brytyjczykom, do bieżącego czyszczenia najczęsciej używanym (ale nie jedynym) środkiem do łagodnych zabrudzeń jest u mnie

pH neutralny Furniture Clinic Leather Ultra Clean ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
26 minut temu, Pływak napisał:

@tenzidetailer  jak często można stosować "czysta skóra" aby nie wpłynąć negatywnie na skóry w aucie? Colourlocka używałem regularnie 3-4 razy w roku. Tenzi tez tak mogę czy jednak lepiej nie przy tym ph11? Ewentualnie czy rozcieńczenie wodą coś daje?

Z naszych doświadczeń wynika, że nie ma potrzeby używania Czystej Skóry plus Skóra Impregnacja częściej niż co pół roku o ile np. 1-3 razy w miesiącu skóra jest przecierana środkiem Skóra Pielęgnacja. Bo nie testowaliśmy tego na zasadzie "ile skóra wytrzyma"... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tenzidetailer napisał:

Z naszych doświadczeń wynika, że nie ma potrzeby używania Czystej Skóry plus Skóra Impregnacja częściej niż co pół roku o ile np. 1-3 razy w miesiącu skóra jest przecierana środkiem Skóra Pielęgnacja. Bo nie testowaliśmy tego na zasadzie "ile skóra wytrzyma"... :) 

No to muszę dokupić skóra pielęgnacja :) żeby nie katować skóry niepotrzebnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tenzidetailer napisał:

Z naszych doświadczeń wynika, że nie ma potrzeby używania Czystej Skóry plus Skóra Impregnacja częściej niż co pół roku o ile np. 1-3 razy w miesiącu skóra jest przecierana środkiem Skóra Pielęgnacja. Bo nie testowaliśmy tego na zasadzie "ile skóra wytrzyma"... :) 

To jeszcze jedno pytanie czy używając regularnie po czyszczeniu i impregnacji środka skóra pielęgnacja mogę np co 3 miechy używać samego kremu do impregnacji bezpośrednio na skórę bez używania już środka do czyszczenia czy też przed każda aplikacją kremu wymagane jest użycie cleanera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
2 godziny temu, Pływak napisał:

To jeszcze jedno pytanie czy używając regularnie po czyszczeniu i impregnacji środka skóra pielęgnacja mogę np co 3 miechy używać samego kremu do impregnacji bezpośrednio na skórę bez używania już środka do czyszczenia czy też przed każda aplikacją kremu wymagane jest użycie cleanera? 

Nie polecamy konserwacji bez czyszczenia. Brud może być często niewidoczny, a impregnacja niedoczyszczonej powierzchni może albo ograniczyć działanie preparatu, albo - co gorsza - utrwalić brud. Generalnie częstotliwość pielęgnacji najlepiej dostosować do intensywności użytkowania. Poza tym skóra zaimpregnowana też dużo lepiej znosi czyszczenie, więc większa częstotliwość przestaje być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale teoretycznie używając regularnie środka skóra pielęgnacja chyba nie powinno dojść do zabrudzenia. Robię sporo kilometrów i colourlock używałem regularnie co 3 max 4 miesiące. Jak dla tenzi to zbyt często to chba muszę się przeprosić z cleanerem CL soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@kecav ja zmierzyłem. Co prawda było cieplej nieco. Zwróciłem uwagę Niemcom na kartę charakterystyki.

 image.png.1dfbf3b1736901c19690586f475fff55.png

 

@pacholekck na tym zdjęciu ewidentnie farba Ci schodzi. Z prawej u góry już się przebiłeś do podkładu (takie charakterystyczne kropeczki) a niżej już przebija.  :) 

 

 

image.png.6ff6e734aa069f2ba4b772db4270c820.png

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

@muzycom dziekuję za szybką reakcję. Po tych tekstach oczywiście również zmierzyłem :). No i to co w Twojej głowie, okazało się lepsze od tego co na papierze  :D

3 godziny temu, pacholekck napisał:

Wg. producenta - PH neutralne między 5,5-7

No proszę Cię, nie wierzę, że producent napisał/podał coś takiego. Równie dobrze mogło by być "między 0-14" :D 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor
W dniu 9.01.2018 o 11:35, Pływak napisał:

No ale teoretycznie używając regularnie środka skóra pielęgnacja chyba nie powinno dojść do zabrudzenia. Robię sporo kilometrów i colourlock używałem regularnie co 3 max 4 miesiące. Jak dla tenzi to zbyt często to chba muszę się przeprosić z cleanerem CL soft.

To tak nie działa, że jak pielęgnujesz na bieżąco, to już zawsze będzie czyste, ani w samochodach, ani w biurach, kuchniach, łazienkach itd. Najlepiej wiedzą o tym firmy sprzątające - bieżąca pielęgnacja jest najtańsza i najłatwiejsza, żeby utrzymać czystość danego miejsca, ale co jakiś czas i tak trzeba przeprowadzać tzw. doczyszczanie droższymi preparatami. I takie doczyszczanie z impregnacją - w przypadku skóry traktowanej na bieżąco preparatem Skóra Pielęgnacja - proponujemy robić nie częściej niż co 6-12 miesięcy. Ten system akceptuje większość naszych użytkowników, ale rozumiemy, jeśli ktoś ma już wyrobione inne nawyki i do nich dobiera produkty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o przyzwyczajenie. Po prostu jakoś trudno mi uwierzyć ze preparat do impregnacji chroni skórę przez 12 miesięcy szczególnie, ze autem robię 25k rocznie. Ceramic wax tez niby mial trzymac 12 miechow, a jak trzyma widać po testach. Chętnie bym spróbował rozcieńczyć Tenzi Czysta skóra i sprawdzić efekty tak abym mógł impregnować skórę waszym zestawem częściej bez narażania skóry na wysokie ph tym bardziej, ze juz go kupiłem jakiś czas temu. Bo rozumiem, ze przeciwwskazania sa tylko do częstego używania preparatu do czyszczenia, a sam impregnaty nie zaszkodzi nawet używany co 3-4 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
18 godzin temu, Pływak napisał:

Tu nie chodzi o przyzwyczajenie. Po prostu jakoś trudno mi uwierzyć ze preparat do impregnacji chroni skórę przez 12 miesięcy szczególnie, ze autem robię 25k rocznie. Ceramic wax tez niby mial trzymac 12 miechow, a jak trzyma widać po testach. Chętnie bym spróbował rozcieńczyć Tenzi Czysta skóra i sprawdzić efekty tak abym mógł impregnować skórę waszym zestawem częściej bez narażania skóry na wysokie ph tym bardziej, ze juz go kupiłem jakiś czas temu. Bo rozumiem, ze przeciwwskazania sa tylko do częstego używania preparatu do czyszczenia, a sam impregnaty nie zaszkodzi nawet używany co 3-4 miesiące?

Rzeczywiście - chodzi o częstotliwość czyszczenia, z częstą impregnacją nie ma problemu. Nie ma technicznych przeciwwskazań do rozcieńczania Czystej Skóry, chociaż do bieżącego mycia i utrwalania zabezpieczenia tapicerki skórzanej mamy dedykowany produkt Skóra Pielęgnacja (koszt ok. 15 zł za 600 ml).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.