Skocz do zawartości

Wielki test odmrażaczy Detailer's Magic, ADBL, Tenzi, Sonax, Shiny Garage, Soft99, Autogl


Fredi88

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dziś rano spacerując z psem, zobaczyłem, że jest idealny moment na test odmrażaczy. Miałem już od dawna zaplanowane jak to zrobię, więc poleciałem do piwnicy po odpowiednie kosmetyki i akcesoria i przystąpiłem do działania :) W teście udział wezmą: @Detailer's Magic Frost, @tenzidetailer Odmrażacz, @ADBL Frost Eater i Sonax Odmrażacz.

20180103_085424.jpg

 

Aby sprawdzić rzeczywistą siłę produktów a nie atomizerów które nawalą go 2x tyle niż powinny (o tym też dalej) postanowiłem dać im równą szansę. Wszystkie produkty przelałem do butelek z atomizerami które uchodzą za jedne z najoszczędniejszych na rynku. Mowa o 250ml butelki @Good Stuff i ich atomizery. Następnie każdą psikałem tyle razy, aby przynajmniej 3x produkt z pełną siłą wyleciał z atomizera. Dzięki temu wiedziałem, że psiknę 1 pełnowartościowy strzał na szybę. Każdy z produktów to tylko 1 strzał z atomizera na szybę. Podczas testu na dworze było -1,5*. Ile było w nocy tego niestety nie wiem.

No to zaczynamy. Na 1 ogień tylna szyba.

20180103_085909.jpg

 

Tuż po aplikacji. Wiadomo, 4 produktami na raz nie jestem w stanie psiknąć - zaczynałem od prawej. Całe 4 produkty to może 6-8 sek więc tyle jest różnicy między DM a Sonaxem.

20180103_090023.jpg
20180103_090115.jpg
20180103_090119.jpg
20180103_090122.jpg
20180103_090126.jpg

 

Na przyciemnianej szybie nie widać tak dobrze efektów, dlatego potem powtórzyłem test na przedniej. W każdym razie najgorszy jest zdecydowanie Sonax. Rozpuszcza tylko tam, gdzie był psiknięty i może ciut dookoła. @tenzidetailer wypada zdecydowanie najlepiej z całej 4ki. 2 miejsce dla @Detailer's Magic choć ze zdjęcia może wydawać się inaczej ale rozpuszcza ściekając po szybie na taką szerokość jak u góry i w tym widzę jego przewagę nad @ADBL który zwęża się ku dołowi.
20180103_090137.jpg
20180103_090231.jpg
20180103_090236.jpg

 

Sonax
20180103_090243.jpg

 

ADBL
20180103_090250.jpg

 

Tenzi - sięga do samej wycieraczki
20180103_090257.jpg

 

Detailer's Magic
20180103_090301.jpg

 

Tak jak wspomniałem wcześniej test powtórzyłem na przedniej szybie, która nie jest tak pionowa jak tylna. Dzięki temu produkty nie spływają tak szybko na dół. A przecież to na przedniej szybie używamy ich najczęściej. Tuż po psiknięciu (znów zaczynałem od prawej).
20180103_090418.jpg

 

Po chwili szanse się wyrównują i znów Tenzi wysuwa się na prowadzenie :)
20180103_090514.jpg
20180103_091125.jpg
20180103_091137.jpg
20180103_091145.jpg

 

Podsumowując, Sonax zdecydowanie najgorszy z całej stawki i chyba jedynie cena może zachęcić do zakupu. Najlepiej wypada produkt Tenzi. Który jest niewiele droższy od Sonaxa a rozpuszcza 2xwięcej szronu z szyby przy tej samej dawce produktu. 2 Miejsce dla Detailer's Magic, minimalnie za nim, na 3 ADBL. Jest jeszcze kwestia zapachu. Tenzi z Sonaxem to po prostu woń alkoholu :) ADBL jest złamany kokosem, czy zapachem kawy po irlandzku jak pisze producent, natomiast Detailer's Magic to jakiś obłęd :) Jest to taki jeżynowy zapach unoszący się dookoła. Dla mnie mega.

 

Postanowiłem sprawdzić jeszcze ilość produktu dawkowanego przez dołączone fabryczne atomizery. @Michał126 dalej oglądasz na własną odpowiedzialność :D Wiem, że mogłem psikać w miskę i potem zlać z powrotem do butelek, jednak postanowiłem poświęcić się dla nauki i z każdego produktu 10 strzałów poszło prosto w muszlę klozetową :D Żona zrozumiała... Wy też mam nadzieję ;)

Tak prezentują się produkty przed i po 10 psiknięciach.
20180103_091554.jpg
20180103_091646.jpg


20180103_091703.jpg
20180103_091742.jpg


20180103_091753.jpg
20180103_091826.jpg
20180103_091837.jpg
20180103_091947.jpg

 

1. @Detailer's Magic Frost 7g

2. @tenzidetailer Odmrażacz 8g

3. @ADBL Frost Eater i Sonax Odmrażacz 14g :shock:

Wychodzi więc na to, że 2 psiknięcia adblem, to aż 4 psiknięcia Detailer's magic. Wiedziałem, że będzie różnica, bo DM ma wg mnie najlepsze opakowania/atomizery ze wszystkich polskich i większości zagranicznych producentów, ale nie sądziłem, że różnica w stosunku do adbl będzie dwukrotna.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe rzeczy które chciałem sprawdzić moja lista wygląda następująco.

1. Detailer's Magic Frost - Jest najdroższy z całej 4ki ale może się okazać, że pół litrowa butla starczy nam na dłużej niż pół litrowa adbla bo przecież atomizer daje 2xmniej produktu. Wg mnie max 4 strzały na przednią szybę wystarczą w zupełności. Adbl 2 strzałami całej szyby nie rozmrozi.

2. Tenzi Odmrażacz - Czarny koń tego porównania. Nie ma zapachu, ale otrzymujemy 600ml produktu który robi to co ma robić. Reaguje zdecydowanie najszybciej z całej 4ki i najdłużej pozostaje w postaci płynu a nie lodu na szybie.

3. ADBL Frost Eater - Zapach w porządku, jest tańszy od DM, droższy od Tenzi, niestety atomizer daje bardzo dużo produktu przez co butla pewnie nie starczy na długo. W dodatku wciskanie tego guzika paznokciem na mrozie, żeby przesunąć atomizer w pozycję SPRAY nie należy do najprzyjemniejszych. Konkurencja z obracanymi końcówkami w tym wypadku jest z przodu.

4. Sonax Odmrażacz - Zawiódł mnie trochę ten produkt, którego używałem przez 2 ostatnie zimy :) Atomizer daje za dużo produktu, odmrażacz o typowym alkoholowym zapachu i rozmraża zdecydowanie najmniej z całej 4ki.

 

Chciałbym jeszcze podziękować firmie @tenzidetailer za darmowy odmrażacz do szyb. Reszta testu z własnej kieszeni. Chciałbym tylko dodać, że nie miało to żadnego wpływu na test. Z resztą wszystko widać na szybach.

 

  • Lubię to 20
  • Dziękuję 7
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoolBreeze, @ktm950, @krzygaj dzięki :)

19 minut temu, krzygaj napisał:

PS może jeszcze porównanie który z nich zjada np RainX-a :tongue:

Nie przepadam za NW. Zwykle na szyby kładę jakiś QW pokroju SSW a przednią mam zawsze jałową więc tego parametru nie sprawdzę. Wiem, że producent magicznego frosta określa go jako bezpiecznego dla NW lub nawet odtykającego. Reszty produktów nie zgłębiałem bo nie miałem takiej potrzeby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
5 minut temu, Fredi88 napisał:

Wiem, że producent magicznego frosta określa go jako bezpiecznego dla NW lub nawet odtykającego

Dokładnie , Frost Magic jest bezpieczny dla NW i każdego innego elementu karoserii . Dodatkowo pomoże odetkać powłoki położone na szyby . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, krzygaj napisał:

PS może jeszcze porównanie który z nich zjada np RainX-a :tongue:

Sonax, Wurth, rozcieńczona IPA (Frost Magic też jest oparty na ipa).... nie zaobserwowałem żeby robiły coś z RainX.

@Fredi88

 wzorcowo przeprowadzony test.

Ale jak lubisz dążyć do ideału to zrobiłbym po szocie z fabrycznych atomizerów tylko by porównać siłę ich rażenia w praktyce ;) Tylko na szybę, też obok siebie  nie w kibel :lol:

 

Jak dla mnie Tenzi Detailer wygrywa tu ceną i skutecznością - priorytet jak sie rano spieszysz do pracy.

Detailer's Magic - skuteczny i ma sens jak na święta dasz komuś w prezencie, zapach usprawiedliwi troche cenę. Korzystam mało z odmrażaczy i się nie inhaluję, więc dla mnie zapach jest drugoplanowy.

Sonax - tani, ale atomizer daje świetną rozproszoną i 'mięsistą' mgiełkę, osobiście bardzo lubie przelewać QD to tych atomizerów.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 fajny test, pokazuje nie pierwszy raz, że produkt @tenzidetailer jest naprawdę dobry. Wszystkie testy odmrażaczy które ostatnio widziałem są przeprowadzane w temp. -1. Ja czekam aż temperatura spadnie do około -10 i wtedy przetestuje odmrażacz Tenzi Detailer. W temp. koło 0 to wszystkie odmrażacze sobie radzą dobrze, a przy tych niższych to już rozbieżność może być większa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ghost napisał:

jak lubisz dążyć do ideału to zrobiłbym po szocie z fabrycznych atomizerów tylko by porównać siłę ich rażenia w praktyce ;) Tylko na szybę

Owszem, ale psikając po prostu na szybę tak jak jest produkty tenzi i dm byłyby poszkodowane bo ich atomizery dają 2xmniej produktu. Wg mnie dają tyle ile jest potrzebne. To sonax i adbl psikają zbyt obficie. To jest to o czym pisałem. 4 psiknięciami dm szybę rozmrożę. 2 adbla już nie ale sprawdzać będę to jeszcze przy kolejnych mrozach :)

4 godziny temu, ghost napisał:

Jak dla mnie Tenzi Detailer wygrywa tu ceną i skutecznością - priorytet jak sie rano spieszysz do pracy.

Detailer's Magic - skuteczny i ma sens jak na święta dasz komuś w prezencie, zapach usprawiedliwi troche cenę. Korzystam mało z odmrażaczy i się nie inhaluję, więc dla mnie zapach jest drugoplanowy.

Nie mogę się z Tobą nie zgodzić. Tenzi jest zdecydowanie najlepszy jeśli patrzymy na cenę jak i na wydajność. Tak czy siak, ja kupuję zapach DM i z przyjemnością za niego dopłacę :) dlatego moja lista wygląda jak wygląda. Zdaję sobie sprawę, że każdy będzie miał inne odczucia.

 

4 godziny temu, ghost napisał:

Sonax - tani, ale atomizer daje świetną rozproszoną i 'mięsistą' mgiełkę, osobiście bardzo lubie przelewać QD to tych atomizerów.

Taką mgiełkę życzę sobie przy deironach lub T&G. Tu (odmrażacz) lepiej sprawdzają się atomizery dm czy tenzi. Choć znów to tylko mój osobisty punkt widzenia.

 

3 godziny temu, Gesiu_15 napisał:

@Fredi88 dzięki za test . Spodziewałem się dużo więcej od ADBL a tu klapa .. Nie miałem okazji używać ADBL za to z Frosta Magic jestem zadowolony :D

Nie jest tak, że tym produktem nie odmrozi się szyby :) ale są po prostu lepsze. Sam używałem sonaxa i byłem zadowolony. Teraz okazuje się że to najsłabszy produkt.

3 godziny temu, Pawel_t11 napisał:

Wszystkie testy odmrażaczy które ostatnio widziałem są przeprowadzane w temp. -1. Ja czekam aż temperatura spadnie do około -10 i wtedy przetestuje odmrażacz Tenzi Detailer. W temp. koło 0 to wszystkie odmrażacze sobie radzą dobrze, a przy tych niższych to już rozbieżność może być większa.

U mnie ostatnio na plusie. Dziś była okazja no to skorzystałem. Jeśli będzie -10 to pewnie też się skuszę :)

2 godziny temu, krzygaj napisał:

@Pawel_t11 jak będziesz się przymierzał do tego testu, to pamiętaj aby produkty testowe pozostawić na noc w aucie by były odpowiednio schłodzone aby test odzwierciedlał typowe użycie :wink:

Trochę to już pod laboratorium podchodzi :D ale żeby było jasne. Sonax i Detailers magic leżały w aucie. Tenzi i adbl w piwnicy (9*C). Z tym że przelewałem małe ilości do butelek od GS więc i tak zdążyły "wystygnąć".

 

Dzięki za tak szeroki odzew :good:Nie sądziłem że odmrażacze takie zainteresowanie mają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fredi88 napisał:

Postanowiłem sprawdzić jeszcze ilość produktu dawkowanego przez dołączone fabryczne atomizery. @Michał126 dalej oglądasz na własną odpowiedzialność :D Wiem, że mogłem psikać w miskę i potem zlać z powrotem do butelek, jednak postanowiłem poświęcić się dla nauki i z każdego produktu 10 strzałów poszło prosto w muszlę klozetową :D

Dobro nauki droższe od pieniędzy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku odmrażacza ADBL miało być takie "BANG BANG" a jednak testy pokazują co innego i BANGów ni ma. :lol: Od momentu pojawienia się na rynku używam FROST magic i na razie nie zapowiada się, żebym go zmienił. Używałem go przy trochę większych mrozach podczas moich wypadów w Tatry (zdarzało się nawet -20) i radził sobie rewelacyjnie. I ten obłędny zapach. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo fajny test. Osobiście nie sądziłem, że może być taka różnica w "zwykłym" odmrażaniu szyby ;)

W dniu 3.01.2018 o 15:13, BiałyGTi napisał:

@krzygaj zależy gdzie kto trzyma ja np odmrażacz mam w domu jak wychodzę i widze ze szyba jest pokryta szronem to wracam po odmrażacz

Biały, co robisz jak jesteś u znajomych, siedzisz parę h i po wyjściu okazuje się, że szyby są zamarznięte? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj dzięki uprzejmości @tenzidetailer miałem możliwość przetestować odmrażacz.
20180220_065039.jpg
Opis producenta: 
Odmrażacz do szyb samochodowych, działa natychmiastowo

Skuteczny preparat do szybkiego odmrażania szyb samochodowych. Produkt działa w temperaturze nawet do -70 stopni Celsjusza. Efekt działania widoczny natychmiast po aplikacji na zamrożoną powierzchnię. 

Sposób użycia:

1. Przed zastosowaniem produktu najlepiej usunąć z szyby wierzchnią warstwę sypkiego śniegu.
2. Nanieść preparat na zamrożoną powierzchnię szyby przy pomocy spryskiwacza.
3. Odczekać do momentu zadziałania produktu.
4. Usunąć stopiony lód i wytrzeć szybę. 
5. W razie potrzeby operację powtórzyć.

Pojemność:600 m
Warunki pogodowe się przedstawiają następująco:
20180220_065317.jpg
20180220_065042.jpg
Psikamy...
20180220_065050.jpg
20180220_065056.jpg
Odmrażacz działa natychmiastowo
20180220_065102.jpg
20180220_065120.jpg
20180220_065148.jpg
Po dwóch minutach szyba mokra: 
20180220_065805.jpg

Podsumowując, bardzo pozytywne zaskoczenie. Jako, że mam garaż i odmrażaczy nie miałem jeszcze okazji używać bardzo sprawne i  szybkie działanie. Myśle, że Tenzi odmrażacz śmiało mogę polecić osobom które na co dzień korzystają z tego typu środków. 
Dziękuję @tenzidetailer za możliwość przeprowadzenia testu. ;)

 

 


 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i ja miałem możliwość sprawdzić co potrafi Tenzi odmrażacz :D 

Jak widać, produkt elegancko leży w dłoni. Wielki + za pełnowartościowy produkt a nie próbkę 100ml :)

Bawarka całe nocki stoi pod chmurką i nie ma lekko niestety co widać na poniższych fotach :( 

28535769_1205564196252573_517011216_n.jpg.43e04b9fcf33e60a2bec552907dab273.jpg


Tester poszedł na ON i paluchy w ruch (zimno niemiłosiernie)


Pierwsze PSIK PSIK i już coś tam widać efekty :P 
 

 

28510910_1205564176252575_582933612_n.jpg.a6e38ce519f6878f3c8a3e7882a3e0ca.jpg

28511999_1205564266252566_1433307744_n.jpg.ec2867ef8a5f134b7e93d7189563b2fb.jpg

Jedna strona dostała 6 psików :D

28511941_1205564206252572_657686618_n.jpg.663fb6474b0b4767fd1bb6c5df8d7cac.jpg

Druga również 6 :D

28511036_1205564326252560_598372774_n.jpg.acb5e6732e705fb6b1db2be55bdc0c14.jpg
Boczki też trochę, jakoś rozglądać się trzeba :D 


Jak widać na pierwszy rzut oka Tenzi zadziałał elegancko :D Ale.... no właśnie. Produkt nie miał lekko ponieważ dziś u mnie termometr pokazał..... -17 :shock:

28459374_1205564149585911_1533083120_n.jpg.e2fba9ef84897b3416d3ccc230a4a55b.jpg

No i najważniejsze to faktyczne odczucia po zastosowaniu Odmrażacza.
Według mnie sprawdził się idealnie jak na takie mrozy. Szybki po przejechaniu fibrą okazały się czyściutkie i śmiało można było jechać w drogę :D 
Preparat psiknąłem na szybę czołową 12 razy (więc nie żałowałem) lecz szyba odmarza również tam gdzie dochodzi delikatna mgiełka więc kolejny + :)
Musicie mi wybaczyć, lecz przy takiej temperaturze nie zrobiłem zdjęć po operacji, ponieważ w konfrontacji z mokrą fibrą i tym mrozem, myślałem że odpadną mi paluchy :o(Jeśli jutro dotrwają do tego momentu to edytuje foteczki, ale wierzcie mi na słowo efekt jest przyjemny i bardziej niż zadowalający)
Od siebie śmiało polecam produkt ;) :good: za pieniążki jakie można go nabyć to najlepsza opcja w przypadku cena=jakość.
Dziękuje @tenzidetailer za możliwość sprawdzenia :good:

 

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.