Skocz do zawartości

Sicco Tools BLR 180 - skok 15/21mm tanie DA ?


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

Talerz 150tka, hmm 😄 wiesz co, ja kawal chlopa(ahhh ta skromnosc XD) wiec lapy nie sa slabe, nie pracuje nia godzinami, tylko element, maszynka na boczek, poprawa lampy, krzeselko pod drugi element, i tak element po elemencie. Takze uwazam, ze znosnie. Lecz nie powiem, cichutka i spokojna nie jest 😄 Ale wiesz co, tak sie zastanawiam. Maszynka ma skoku 21mm, wazy cos 2-3kg, talerz 150tka, i czy taka maszyna i za takie pieniazki, miala by byc grzeczna w rekach? Kurde, no az dziwnie to brzmi 😄 Nie nakrecam Cie na nia, ale jak kupisz, i Ci sie z nia bedzie zle pracowac, to pisz do mnie. Pogadamy, i mozliwe ze wezme ja od Ciebie, bo kolega ciagle wypytuje "a nie chcesz mi jej odsprzedac?" 😄 takze, zobaczymy 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z racji iz w okolicznym sklepie z materialami lakierniczymi znalazlem na polce te maszynke, po pobawiem sie nia i zakupilem 😉 

Co prawda malo podobal mi sie ten 150 mm BP , bo ostatnio kupilem kilka nowych padow 135 i szkoda mi bylo dokupywac znow pady 150 postanowilem ze zmienie sobie BP . Niestety  gwint srubki to nietypowe M8 a nie 5/16-24 wiec tanie dokupienie BP jest niemozliwe, bo tylko Rupes , Festool ma BP ale to 120zl . Jest jeszcze Bosch i Boll ze swoimi BP do szlifierek oscylacyjnych ale i tak 8 dyszek trzeba dac ... takie BP z gwintem 5/16 kosztowaloby mnie 13.50 zl , tak wiec przerobilem zwykle na 125 sprawdzona wielokrotnie moja metoda wiertarko -szlifierkowa 😉  Tak wiec po 5 min ori BP mial juz potrzebny mi rozmiar i moglem sie pobawic na lakierze Opla Merivy A . Dla swoich testow powlok CP cquartz 3.0 i Tac system przelecialem maske pastami nanolex i padami Nat .  Robota poszla bardzo szybko, bo na codzien robie padami 75mm  i teraz przeskok na 135 plus skok 21mm jest zauwazalny 😉  Maszyna w porownaniu do kraussa s75 nie ma wiekszych drgan i co wazne nie jest glosniejsza , ba slepy test jaki zrobilem ojcu  wykazal iz krauss jest glosnieszy ... tak wiec ja polecam te tania maszynke. Jak bedzie z trwaloscia przy moich przerobach 4-6 aut 2 step miesiecznie , to sie okaze 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji iz w okolicznym sklepie z materialami lakierniczymi znalazlem na polce te maszynke, po pobawiem sie nia i zakupilem  
Co prawda malo podobal mi sie ten 150 mm BP , bo ostatnio kupilem kilka nowych padow 135 i szkoda mi bylo dokupywac znow pady 150 postanowilem ze zmienie sobie BP . Niestety  gwint srubki to nietypowe M8 a nie 5/16-24 wiec tanie dokupienie BP jest niemozliwe, bo tylko Rupes , Festool ma BP ale to 120zl . Jest jeszcze Bosch i Boll ze swoimi BP do szlifierek oscylacyjnych ale i tak 8 dyszek trzeba dac ... takie BP z gwintem 5/16 kosztowaloby mnie 13.50 zl , tak wiec przerobilem zwykle na 125 sprawdzona wielokrotnie moja metoda wiertarko -szlifierkowa   Tak wiec po 5 min ori BP mial juz potrzebny mi rozmiar i moglem sie pobawic na lakierze Opla Merivy A . Dla swoich testow powlok CP cquartz 3.0 i Tac system przelecialem maske pastami nanolex i padami Nat .  Robota poszla bardzo szybko, bo na codzien robie padami 75mm  i teraz przeskok na 135 plus skok 21mm jest zauwazalny   Maszyna w porownaniu do kraussa s75 nie ma wiekszych drgan i co wazne nie jest glosniejsza , ba slepy test jaki zrobilem ojcu  wykazal iz krauss jest glosnieszy ... tak wiec ja polecam te tania maszynke. Jak bedzie z trwaloscia przy moich przerobach 4-6 aut 2 step miesiecznie , to sie okaze  
 
Jak przerabiasz bp? Mam zbędne 150mm z masnera a chetnie zrobię na testy 75mm z niego jeśli sie da :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem maszynkę zakupiłem chwile i temu i często jej uzywałem, lecz ostatnio podczas pracy odpadł bp i nie chodzi tutaj że się odkręcił tylko poporostu wyrwało go razem ze śrubą z głowicy. Maszynka poszła na gwarancje dam znać jak dostanę jakąś odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Siemanko, 
Przymierzam się do zakupu pierwszej maszyny DA.
Niedługo będę przejeżdżał blisko ShiningCar i planuję zgarnąć po drodze tego Sicco wraz z padami i pastami jednak mam obawy co do dwóch rzeczy:
1. Skok talerza - 21mm to ponoć najagresywniejsze DA podczas gdy szukam czegoś uniwersalnego - planuję przelecieć swoją Hondę Menzerną PF2500, Koch Antiholo, potem częściej pewnie będzie mi służyła do cleanerów i politur. Nie chciałbym przestrzelić się z agresywnością maszyny na takie zastosowania. Mam czego się tutaj obawiać czy różnica między 15mm a 21mm jest znikoma?
Na allegro wisi aukcja z BLR-150 SICCO która ponoć ma skok 15mm, ew. jest też zawsze Bass 5119 zbierający tu dobre opinie.
2. Rozmiar BP. Z opisu wynika że wejdzie tu pad od 125mm do 150mm. Rozumiem, że nie muszę zmieniać BP jeżeli chciałbym zamontować sobie jakiegoś pada 135mm? Czy chodzi bardziej o rozmiary BP współpracujące dobrze  z tą maszyną? Czy 150mm to uniwersalny rozmiar talerza którym bez większego problemu zrobię większość samochodu? Z wcześniejszego postu kolegi @powalla rozumiem że gwint jest dosyć nietypowy i trudno będzie znaleźć mniejszy talerz w cenie nie przekraczającej trzeciej części sprzętu, nie chciałbym kupić czegoś czym przelecę wyłącznie maskę i dach. Jak mają się do tego lusterka, słupki nadwozia?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blamad No fizycznie nie ma możliwości, abyś na maszynę o skoku 21 mm założył talerz np. 75. Także najbardziej uniwersalny jest 125mm, bo dosyć dużo elementów zrobisz, ale jakieś słupki wnęki zderzaka to 21 nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy Więc szukając uniwersalnego sprzętu lepiej rozglądać się za DA z 15mm skokiem z możliwością montażu 125mm talerza. Rozumiem, że słupki i wnęki (przynajmniej większość) 125mm dam radę? Czy potrzebny będzie drugi BP na 75mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sicco tools  jest na rynku bardzo długo, właśnie tej firmy była moja pierwsza polerka rotacyjna która kupiłem w 2008r. Co najśmieszniejsze chodzi ona do dziś dużym minusem maszyny był brak stabilizacji obrotow, ale z tym sobie radziłem, po prostu więcej gazu i równy docisk:) Największym minusem elektryczny regulator obrotow który na początku chodził pięknie, A później tylko wtedy kiedy chciał:) Na plus niska waga i poręczność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Cześć,
może któryś z właścicieli powiedziałby nam, jakie opinie?

zgodnie ze specyfikacjami: orbita 21 mm, śruba M8.

Podobne produkty (kopie): Liquid elements T5000, Hyet, Ironmann.

Widziałem, żeby kupić online wymienną orbitę 15 mm do tej polerki.
Może wiesz, jakie komponenty są odpowiednie dla tej polerki?
BP TORQ 22D 125mm wydaje się być odpowiednia do polerki?

myśląc o zakupie, po prostu chcę zmniejszyć dysk do 125 lub 135 mm.
Myślę, że czasami używać Subaru, tylko ich lakier jest miękki i słaby, czy orbita 21 mm nie będzie zbyt duża? czy po prostu być bardziej łagodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupic Hamrona z Jula? Masz od razu 125mm BP i skok 15mm . 
Mialem ta Sico 21mm i o ile ciecie bylo OK, to 21mm skok wrecz rozszarpywal i niszczyl pady 😱 Trzeba bylo mocno uwazac by nie odrywac maszyny od lakieru podczas pracy maszyny . Sprawa druga to ta regulacja obrotow ... no normalnie Nobla powinni dac za to konstruktorowi! 
Jedynym plusem ze majac dostep do tokarki mozna przetoczyc ori BP na 125mm , bo jest na to miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powalla napisał:

Isn't it better to buy Hamron from Jula? You have 125mm BP and a 15mm stroke. 
I had this Sico 21mm and if the cut was OK, the 21mm stroke was even torn apart and destroyed the pads. 😱You had to be careful not to pull the machine off the varnish while the machine was working. The second issue is this speed regulation ... well, normally Nobel should give it to the designer! 
The only plus that having access to the lathe can be rolled BP 125mm, because there is room for it. 

im więcej czytam, tym lepiej się z tobą zgadzam. Ta polerka wydaje się najlepsza do cięcia powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.