Skocz do zawartości

Test dressingów do wnetrza. (ADBL, Funky Witch, Detailer's Magic, Tenzi Detailer, Poorboy's)


Pływak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

No to czas na aktualizacje tematu :D@Fredi88 jak obiecał tak zrobił i podrzucił mi do testów ADBL Interior WOW, a dzięki uprzejmości @tenzidetailer  otrzymałem "czysty kokpit" oraz "kokpit mat" więc mamy kolejnych dwóch zawodników do testów którzy zostaną skonfrontowani ze zwycięzca poprzedniego testu czyli PB Natural Look.

 

3VzuxM7.jpg

 

Zasady takie same jak ostatnio, "aplikatory" również.

Na początek decha została wyszorowana środkiem Tenzi Czysty Kokpit

j8ui8C6.jpg

 

Oklejamy dechę i pora na smarowanie.

jH3b3WG.jpg

 

No i efekt :)

dqyvZUk.jpg

 

Od lewej mamy ADBL, w środku Poorboy's, a po prawej Tenzi. Jak widać WOW oraz Natural look efekt niemal identyczny w ślepym teście trudno było by je odróżnić. Tenzi gorzej ale mam wrażenie, ze ciut lepiej niż poprzedni przegrani w teście.

Podsumowując:

ADBL Interior WOW: Szykuje się jako godny następca NL. Chemiczny zapach bananów ale nie drażniący, fajny w aplikacji. Przyciemnienie takie jak NL i jeśli będzie pozbawiony wady NL czyli śladów po wodzie to dla mnie zostaje nr1.

Tenzi Kokpit Mat: Niby szału z przyciemnieniem na desce nie zrobił (w porównaniu oczywiście do NL i WOW bo jak widać lekko je przyciemnił) ale z drugiej strony chyba nie jest to typowy dressing z resztą producent nigdzie tak go nie określa i wydaje mi się, ze bardziej to jest taki QD do wnętrza do częstego, bieżącego stosowania coś jak IQD od ADBL. Rzadka konsystencja, zapach cytrusów, łatwy i szybki w aplikacji i chyba właśnie jako następca IQD, którego sposób zastosowania jako QD do wnętrza był dla mnie idealny, a który mocno mi nie podchodził zapachowo będę go stosował.

Tenzi Czysty Kokpit: Dobry gotowy środek do czyszczenia tworzyw wewnątrz. Co prawda nie miałem okazji go przetestować na mocnych zabrudzeniach ale bez problemu usunął dressingi.  Po zakończonym teście spsikałem miejsce testu przetarłem mocno ale już tylko fibrą bez szorowania i bez najmniejszego problemu usunął WOW, NL i kokpit mat. Na bank przy wiosennym odszczurzaniu dam mu się jeszcze wykazać.

 

Kusi mnie jeszcze zrobić test porównawczy trójki "przegranych" ale to jak się ociepli bo takie testy przy temp. poniżej -10 nie są zbyt przyjemne :D

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Przecież opisałem
Cytując samego siebie:
"Chemiczny zapach bananów ale nie drażniący, fajny w aplikacji."
Czyli po prostu pachnie sztucznym bananem
Dzięki, umknęło mi. :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
9 godzin temu, cinek1 napisał:

Witam a co polecacie do grupy vw ? Pytam gdyż np NL nie robi na tych plastikach specjalnego efektu może coś testowaliscie co ładnie przyciemnia?

Adbl Interior Wow daje najmocniejsze przyciemnienie. Przynajmniej u mnie w leonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ghost napisał:

Akurat Vag-a nie mam ale...

Dlaczego nikt nie poleca klasyki Nielsen Finesse? Siada dobrze prawie na wszystkim. Cena, przyciemnienie, lekka satyna, bdb produkt.

Ja nie polecę bo mnie nie powalił :/ może kwestia plastików na jakich stosowałem. I tak leży już opakowanie któryś rok... Wg mnie to przeciętniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost napisał:

Akurat Vag-a nie mam ale...

Dlaczego nikt nie poleca klasyki Nielsen Finesse? Siada dobrze prawie na wszystkim. Cena, przyciemnienie, lekka satyna, bdb produkt.

Bardzo fajny produkt. Ale po tym jak sprzedałem kilka lat temu pierwszą wersję nie mogę trafić na Finesse, które pachnie pomarańczami, jak te sprzed kilku lat. Kupowałem 2 razy i zapach teraz jest dużo gorszy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, paperson napisał:

@Tomas22 interesowałem się niedawno tym dressingiem. Daje matowe czy błyszczące wykończenie?

Przywiozę Ci go to ocenisz :) wiadomo różnica plastikow. W Nissan leaf dał delikatnie blyszczace. Ale boczki już były mega mat. Ciężko stwierdzić bo używałem go tylko w jednym aucie :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.04.2018 o 22:37, cinek1 napisał:

Witam a co polecacie do grupy vw ? Pytam gdyż np NL nie robi na tych plastikach specjalnego efektu może coś testowaliscie co ładnie przyciemnia?

Jeżeli do Leona 3 a chce się mieć plastiki wyglądające jakby dopiero samochód wyjechał z salonu czyli kompletny mat to Funky Witch lub GTechnic. Poorboys NL według mnie to największe dziadostwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2017 o 18:59, Pływak napisał:

Dokładnie od wielu lat używałem NL i nie było problemów. Pierwszy deszcz i w RSie boczek wygląda tragicznie. Myślę, że ma na to wpływ rodzaj tworzywa i tego jak dressing wchłania/wiąże się z podłożem.

miałem kiedyś w rodzinie taką megank-e jak ty co prawda z silknikiem diesla bez wersji RS, ale stawiam, że plastik jest podobnej jakośći, aplikowałem tam po taniości nielsen-a choice, prezencje ma bardzo podobną do NL a zacieków ni ma :)

W dniu 20.04.2018 o 15:56, ktm950 napisał:

Bardzo fajny produkt. Ale po tym jak sprzedałem kilka lat temu pierwszą wersję nie mogę trafić na Finesse, które pachnie pomarańczami, jak te sprzed kilku lat. Kupowałem 2 razy i zapach teraz jest dużo gorszy :/

dalej jest pachnie tak cytrusowo :) musisz kupic wersje w niebeiskim opakowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Podłączę się pod ten  temat 🙂
Wczoraj na kokpicie peugeota porównałem 3  produkty do wnętrza żeby sprawdzić który z nich najlepiej siądzie. 
Kokpit wyczyszczony @ADBL Interior Cleaner + pędzelek @Good Stuff i na to położone od lewej @Funky Witch Modemoiselle / @Manufaktura Wosku Interior Finish HD / @ADBL WOW20190413_114148.jpg.c897c183edc4139665fd6f7f3b9bda36.jpg

20190413_114508.jpg.0cd78b6c4f9ad7994a3e3f29f20d0608.jpg

20190413_114946.jpg.f87915de6e62f38230c681ea95303333.jpg

20190413_115010.jpg.8f92039b192cfa9c6aa1446f6a7efec8.jpg

20190413_115018.jpg.75f58741718011f44fe6d2369e5469ee.jpg

FW/MW
20190413_115027.jpg.9725ccb1e01c86367a1d246d2798c2cd.jpg

MW/ADBL
20190413_115031.jpg.1d7410265aa08ee094b2e58f98fe0725.jpg

20190413_115145.jpg.2aa5bdc4431e9bbb1b91c418c5b6ae69.jpg

20190413_115106.jpg.53afff257a439c613c6dc79a35828523.jpg

Wnioski pozostawiam Wam. 

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.