Skocz do zawartości

Porównanie past tnących (cutting)


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem osobnik z Forensic Detailing Channel postanowił porównać kilka past tnących. Przepisałem pomiary ręcznie gdyby film kiedyś zniknął.

 

Jego ranking siły cięcia od najmocniejszej:

1. Koch Chemie 8.2

2. Meguiar's 105

3 Menzerna FG400

4. Scholl S3

5. DK 1.1

6. Sonax FS 05-04

 

Pomiar połysku po cięciu (Gloss Units):

1. Megs 105 - 94.2

2. Koch 8.2 - 93.9

3. S3 - 93.5

4. DK 1.1 - 93.4

5. FS05-04 - 93.1

6. FG400 - 92.4

 

Jako ciekawostka: można porównać z wynikami pomiarowymi past wykończeniowych, ale nie należy tego traktować jako ostateczne porównanie, bo oba testy mogły mieć inaczej skalibrowane urządzenie pomiarowe. Prowadzący wspomniał, że kalibracja była w ramach testu, ale nie wiem czy drugi test odbył sie z tymi samymi ustawieniami:

 

więcej pod linkiem:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny test past tnących, tym razem wykonany przez Car Craft Auto Detailing

Ciężko powiedzieć na ile wiarygodny ale wyniki są następujące w 10 stopniowej skali.

 

Produkt - siła cięcia :: wykończenie

CarPro Clear Cut - 10 :: 5

Scholl S2 - 9 :: 6

TLD The Last Cut - 8 :: 8

Menz FG400 - 8 :: 7

Concours Precision - 7.5 :: 7.5

PolishAngel Master Compound - 7 :: 9

Scholl S20 - 6 :: 10

dQV8HyYr.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jedyne polerki jakie robiłem to tylko swojego własnego auta i było ich w sumie 3. Za każdym razem innymi pastami. Ale z listy wrzuconej przez @ghost mam teraz porównanie Mizernej 400 i Clear Cuta. I z wykończeniem nie mogę się zgodzić. Po FG400 konieczne były poprawki czymś mniej tnącym. Clear Cut zrobił na mnie mega wrażenie. Zrobiłęm nim co prawda tylko maskę ale łatwość i szybkość wypracowania + efekt finalny jest mega. Błyskawiczna pasta na one stepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy lakier reaguje inaczej. Na poprzednich 3 Autach, GTD, Tiguanie  und T6 (biale uni) Menzerna 400 najlepiej wykaczala, clearcut byla za mocna, a koch h8 podobnie do menzeny. Pady RR Customs biale, niebieskie i szare od nanolex. Na XFE. Ja mam 4 Pasty tnace, 4 srednie i 3 finishowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EX 04/06 lub Menzerna 2200. Zrobilem 5 roznych octavii. Czarny metalic x2,  szary metalic, biale mwtalic i niebieski metalic.

Taki porzadny one step, czasem.po dwa przejazdy tej samej pasty. Na czarnym warto przejechac jakims finishem.

Ostrego ciecia nie bylo, bo lakiery fajne i nie trzeba bylo. Jeden etap i tyle, zrzeszta za tyle bylo placone. 🙂

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.