Jump to content

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź

AreK

Recommended Posts

Nie mogę się doszukać w temacie o myjkach, zatem: jaką budżetową lancę do myjki dobrać, aby była skuteczna, bezpieczna i zbliżona strumieniem do tego na typowych bezdotykach?

Mam Karchera K4 Premium, więc bez szału. Dobrze, żeby była krótka w miarę - myjka ma dość długi "pistolet".

Edit: chyba mam. 10853128772

11 godzin temu, SoldierPL napisał:

@Marcin1992 Też tak myślałem

Teraz jestem mega w nerwach, muszę się przespać i jutro na spokojnie podumam 🤬

zakurz to normalna sprawa, zdarza się najlepszym. Nie popsuje Ci to reszty lakieru czy szyb, nawet jak zostawisz na kilka tygodni w sensie, że nie pojawią się wżery. Jednak jest to uciążliwe w usuwaniu więc jedź jak najszybciej do aso aby potem nie wmówili Ci że sam sobie to zrobiłeś 🙂 A już niech oni siedzą i trą, szkoda twojego czasu.

• Okay 1

Miałem tak w MB ze srebrnymi i tam poszło po autosolu. Tyle że trudno powiedzieć jak tutaj się kolor zachowa. I oczywiście robiłem małą rotacja, ręcznie nie szło tego ruszyć. 

• Lubię to 1

Cześć,

Panowie potrzebuję szybkiej porady, bo czytając historyczne posty sam nie mogę się zdecydować.

Mam w 'całkiem niezłym' stanie lakier carbonschwarz BMW (czarny), chcę zrobić sobie one stepa na polerce DA. 

I nie mogę się zdecydować jaką pastą, nie chcę wypełniaczy. 

Klasyka Megs UC czy coś z Sonaxa np 04-06, może 05-05? A może jeszcze coś innego z nowości? Pad raczej Royal one step lub żółty NAT, ale może macie jakiś sprawdzony zestaw? 

4 godziny temu, CarlosBlack napisał:

Miałem tak w MB ze srebrnymi i tam poszło po autosolu. Tyle że trudno powiedzieć jak tutaj się kolor zachowa. I oczywiście robiłem małą rotacja, ręcznie nie szło tego ruszyć. 

Autosoul pomógł, na szybko ręcznie. Rewelacji nie ma więc maszynowo muszę poprawić.

@bbielo 3D One, na padzie ADBL One Step. 05-05 też powinno zrobić fajną robotę, jak dla mnie tnie troszkę lepiej niż 04-06, zostawiając równie dobre wykończenie

• Lubię to 1

• Moderator
7 godzin temu, SoldierPL napisał:

Czy wam też APC zasysa butelki do środka? Nieważne czy to HDPE czy zwykła, można jakoś temu zaradzić?

nie, jakie masz atomizery ?

7 godzin temu, SoldierPL napisał:

Czy wam też APC zasysa butelki do środka? Nieważne czy to HDPE czy zwykła, można jakoś temu zaradzić?

5 godzin temu, Streat napisał:

nie 

3 minuty temu, Domel napisał:

nie, jakie masz atomizery ?

Zależy od atomizera.Typu Canyon?

Wciskaj do końca, będzie się odpowietrzał

w miarę długo opiera się FK hi temp. kwestia tylko jak często używasz "krwawej felgi" i jak mocnej. do regularnego mycia już dawno zrezygnowałem z takich wynalazków, felgę przed sezonem smalcuję/kładę ceramikę a później wystarcza APC bądź coś typu UWC albo CT CW w rozcieńczeniu i nie ma problemów z domyciem. 

• Lubię to 1

2 minuty temu, locarno napisał:

To używanie krwawej felgi do regularnego mycia jest złe? Nawet jeśli szybko ją spłukuję?

Możesz , ale to trochę marnowanie produktu , lepiej wheel cleanerem myć regularnie. 

• Lubię to 1

To używanie krwawej felgi do regularnego mycia jest złe? Nawet jeśli szybko ją spłukuję?
Felgom nic nie będzie, ale śruby, tarcze, zaciski - to wszystko obrywa. Dopiero po pół roku-roku od mycia zdąży się zebrać na tyle dużo syfu, żeby kolejne użycie było zasadne.

Wyryte w skale z S20 FE 5G