Jump to content
IGNORED

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź

Recommended Posts

• Replies 17.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zrobibiłem taki diagram dla początkujących. Jest to wersja wstępna ale ma być za razem jak najprostsza. Osoby zaawansowane świadomie tworzą własne kombinacje. Dobry pomysł? Przydałyby się ja

Autobrite wax off w stezeniu 1:3 szarpie wosk jak jehowy klamke 🙂

To proszę. Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Posted Images

@deejay24h Przygotowanie lakieru zrobi najlepszą robotę - czyli korekta lakieru. A powłoka to CAR PRO Cquartz UK Edition 3.0 + CarPro Gliss

2 minuty temu, david2888 napisał:

@deejay24h Przygotowanie lakieru zrobi najlepszą robotę - czyli korekta lakieru. A powłoka to CAR PRO Cquartz UK Edition 3.0 + CarPro Gliss

Tak tak oczywista oczywistość z tą korektą, chodziło mi właśnie o ten zestaw , juto nie raz tutaj widziałem ale nie mogłem tego wyszukać , Dziękuje

Cześć.

mam 508 w pół skórze, która wg mnie nie jest skórą tylko ekoskórą. Czy da coś czyszczenie colorlouckiem i potem czy warto ją nacierać ją jakąś odżywką? Czy to ruszy ekoskórę? Ewentualnie co użyć do takiej podróbki skóry?

Nie mogę znaleźć przez szukajkę, a wydaje mi się, że gdzieś temat był poruszany. Szukam środka/zestawu środków Cleaner + odżywka, który spowoduje, że skóra trochę się napręży. 
3C55C520-4D3F-41DD-8C4F-A6FCF307F344.jpeg.a9b40fcb2cfed9615dce6c0dce16f11d.jpeg
Skora nie jest Szczurem chociaż czasy świetności ma już za sobą to jest dość miękka. Wiem, że prawdopodobnie gąbka pod spodem jest „zmęczona”, ale może jakieś cudowne combo trochę poprawi stan rzeczy? 

Witam,

Miał ktoś może styczność z myjka lavro cruiser pro 160? Jest tam taki zbiorniczek na jakb piane lub jak to mowi opakowanie mydło (poprostu pisze "soap"). Jednak jak wlalem tam piane to strasznie ja rozcieńcza i w sumie jest tak rzadkia ze sie nawet dobrze lakieru nie trzyma. Wie ktoś może czy jest jakas opcja tego wyregulowania? Instrukcja etc milczy, czy moze sobie dać spokój i poprostu odrazu kupić jakas pianownice (może nawet przy okazji jakie polecacie w miare sensownych cenach)? Z góry dzieki za pomoc

23 minuty temu, Skav napisał:

Witam,

Miał ktoś może styczność z myjka lavro cruiser pro 160? Jest tam taki zbiorniczek na jakb piane lub jak to mowi opakowanie mydło (poprostu pisze "soap"). Jednak jak wlalem tam piane to strasznie ja rozcieńcza i w sumie jest tak rzadkia ze sie nawet dobrze lakieru nie trzyma. Wie ktoś może czy jest jakas opcja tego wyregulowania? Instrukcja etc milczy, czy moze sobie dać spokój i poprostu odrazu kupić jakas pianownice (może nawet przy okazji jakie polecacie w miare sensownych cenach)? Z góry dzieki za pomoc

Z doświadczenia wiem że wbudowane zbiorniki na płyn przydają się jedynie do jakichś szczotko-myjek etc. ale w myciu auta są bezużyteczne, piana jest nakładana ze zbyt dużym ciśnieniem co nie pozwala jej osiąść na lakierze, więc nie zadziała jak trzeba. Akurat PA Ci nie dam rady polecić, od lat używam myjki Stihl'a RE 130+ która miała PA w zestawie i to naprawdę zacną, aczkolwiek nie wiem czy gwint będzie pasował do twojej. Mam nadzieję że trochę pomogłem.

Jak to jest z tym wypłukiwaniem apc na plastikach? Jak to sie powinno robic prawidłowo i czy sa jakies roznice z wypłukiwaniem a bez?

@lazzur po zrobieniu APC bierzesz wilgotna fibre i przecierasz, uszykuj sobie wiaderko z wodą i trzymaj tam fibre, nie wypłukane APC dalej pracuje na plastiku i powiedzmy wyjdziesz w deszczu s auta gdzie robiłeś boczek drzwiowy to krople które spadną na boczek zaczną od nowa pracować a wiadomo że APC do bezpiecznych środków nie należą. 

• Lubię to 1

Pierwszy raz będę polerować Hamronem. Chciałbym zrobić korektę dwuetapowo. Pacjent A4 B6 LZ9W

Pasty:

KOCH CHEMIE Heavy Cut H9.01 250ml 

KOCH CHEMIE P3.01 Micro Cut & Finish

Pady:

RoyalPads Niebieski Air

RoyalPads Żółty Air

Po tym leci Prima Amigo i Fusso

Będzie to współgrało i czy nie wytnę za dużo tym H9? Wiem, że twardy lakier, szukam potwierdzenia 🙂

Może coś od Menzerny w zamian?

14 godzin temu, Pietras napisał:

Nie mogę znaleźć przez szukajkę, a wydaje mi się, że gdzieś temat był poruszany. Szukam środka/zestawu środków Cleaner + odżywka, który spowoduje, że skóra trochę się napręży. 

Nie wiem czy jest środek który napręży skórę, ale jest sporo filmików jak tapicerzy używają do tego żelazka z mocnym wyrzutem pary. Oczywiście nie bezpośrednio tylko przez jakiś ręcznik. Ogólnie musi zadziałać para, a dopiero później zabezpieczenie.

• Dziękuję 1

Zakupiłem zaprawkę rok temu, chciałem ją użyć ale lakier jest zaschnięty i z ponad połowy buteleczki zrobiła się jakaś 1/4. Jest jakaś szansa na odratowanie tej zaprawki czy pozostaje dorobić nową ? 

IMG_20200518_140019.jpg.85d4a5195969fd61d2039cd56dfc2020.jpg

Która szczotka do tapicarki będzie bardziej uniwersalna: ADBL TWISTER SOFT czy MEDIUM?

4 godziny temu, Chochlik437 napisał:
Zakupiłem zaprawkę rok temu, chciałem ją użyć ale lakier jest zaschnięty i z ponad połowy buteleczki zrobiła się jakaś 1/4. Jest jakaś szansa na odratowanie tej zaprawki czy pozostaje dorobić nową ? 

Jak zrobiła się twarda galareta to śmietnik 😕

3 godziny temu, lukeu napisał:
Która szczotka do tapicarki będzie bardziej uniwersalna: ADBL TWISTER SOFT czy MEDIUM?

Bardziej uniwersalna będzie soft bo będzie do delikatnego materiału jak i tego mniej delikatnego 😉 osobiście używam medium bo lepiej wciera pre-spray. Ale najpierw trzeba sprawdzić czy nie mechaci i nie psuje materiału.

• Lubię to 1
7 godzin temu, Tommy Lee napisał:

Nie wiem czy jest środek który napręży skórę, ale jest sporo filmików jak tapicerzy używają do tego żelazka z mocnym wyrzutem pary. Oczywiście nie bezpośrednio tylko przez jakiś ręcznik. Ogólnie musi zadziałać para, a dopiero później zabezpieczenie.

Dzięki za podpowiedź, widziałem na forum relację, w której do tego celu użyto opalarkę. Poszperam za filmikami z żelazkiem, albo na początek spróbuje z suszarką do włosów. 
Jeszcze raz dziękuje @Tommy Lee 👍

Jeszcze jedno pytanie 🙂

Potrzebuję dobrego impregnatu do tapicerki. Chciałbym czymś zaimpregnować po praniu ekstrakcyjnym 🙂

Masz porównanie z Gyeonem, WS? Cenowo jest pomiędzy ZTCW.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

@Pike no ciekawa kombinacja. Zadam pytania pomocnicze a dalej może pomoże ktoś z kolegów z realnym doświadczeniem

pasta oferująca zabezpieczenie, potem glaze, potem fusso 🙂

co planujesz osiągnąć? jak się pacjent ma?

• Moderator
40 minut temu, MMCzysci napisał:

7612910504 allegro - czy ta rękawica jest spoko?

Spoko spoko 

@MMCzysci z geyon'em niestety nie. ale z WS i sofr99 wash glove mam. WS używam do szczurów/przeciętniaków, po nasiąknięciu za ciężka. CP do zadbanych lakierów a soft'a do świeżaków np. po korekcie 😉 ale to może moja fanaberia 🙂