Skocz do zawartości
AreK

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, MMCzysci napisał:

TFR vs. prewash - wyjaśniłby mi ktoś terminologię?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

a gdzieś to wyczytał ?? 🙂 

TFR-  skrót od TRAFFIC FILM REMOVER - czyli produkt do usuwania filmów drogowego i pewnie Tobie chodzi o produkt ADBL - http://www.adbl.eu/produkty/traffic-film-remover/

PreWash - czyli mycie wstępne. PreWash to produkty typu aktywna piana, które maja za zadanie wstępnie zmiękczyć brud przed myciem właściwym(ręcznym). Takim produktami są też, są produkty do oprysk na przykład wspomniany wyżej ADBL Traffic Film Remover lub Shiny Garage Citrus Oil 

Ogólnie TFR, to produkt do prewashu 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może trochę głupio sformułowałem pytanie.

Czytam w relacjach o pryskaniu samochody TFR przed myciem. Czy jeżeli daję na początek aktywną pianę, wychodzi na to samo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można przyjąć, że TFR = aktywna piana.

Tak swoją drogą. Obserwuje Twoje poczynania tutaj i mam pytanie. Co ty tak wnikliwie wszystko analizujesz 🙂 ?? Jakiś doktorat robisz z detailingu 😄 ? nie odbieraj tego negatywnie, ale jak to się mówi "za dużo gadania a za mało roboty" 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, MMCzysci napisał:

Czytam w relacjach o pryskaniu samochody TFR przed myciem.

Odpowiedź jest trochę złożona, bo każdy z produktów jakby zachodzi na siebie działaniem.

ADBL nazwało swój produkt "Traffic Film Remover" i generalnie istnieje taka półka produktów mocnych jak cholera które służą do ściągania uporczywego "Filmu Drogowego".

Chyba takim pierwszym pamiętnym był BiltHamber Trafic Film Remover i Valet Pro coś miało. RRC Hardcore tez można by wrzucić do woka "traffic film remover".

Ale generalnie wszystkie te produkty można spokojnie wrzucić do grupy wyżej czyli Pre-wash. Pytanie tylko który jaką ma moc 😉

Rożnicę miedzy "Trafic Film Removerami" opisywał tu:

Generalnie uważam ze Shiny Garage Citrus i inne produkty "Citrusowe" to własnie takie prewashe do usuwania "filmu drogowego".

Ale myślę, że na razie nie musisz w to brnąć - bo robi sie potem nie potrzebna sieczka w głowie 😉

A tutaj coś o tych trzech:

Te traffic film removery sa szczególnie potrzebne w businessie - jak nie ma czasu na mycie a auto ma byc szybko czyste i wyjechać dalej zarabiać na siebie 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No może i tych postów mi się za dużo nastukało...

Robota tez będzie, jak tylko ogarnę się finansowo i merytorycznie, to kupuje fusso i planuje zrobić porządne zabezpieczenie na zimę.

Lubię to, co robię i chce to robić jak najlepiej i z jak najmniejsza ewentualna szkoda dla auta, a przejście z laika na nieco wyższy poziom mnie trochę stresuje, zwłaszcza, że w wakacje planuje to robić zarobkowo=nie ma miejsca na błędy.

Wolę wiec o wszystko najpierw zapytac. Postaram się za jakiś czas usamodzielnic

• Okay 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MMCzysci Szanuję 🙂 głupich pytań nie zadajesz 🙂 Dobrze, że dużo czytasz na początku. Sam zaczynałem i wiem, że jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Dużo rzeczy sam musisz opanować, stwierdzić i wyrobić swoja opinie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Słupki BMW Shadow Line takie matowe. To nie są piano black tylko takie mattowe. Czym je wypolerować? Myślałem o Sonax 03-06 , co myślicie?

20190722_221739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@asaledr ale co Ty tam chcesz polerować ?

Jaki efekt chcesz osiągnąć ? 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Tomas22 napisał:

@asaledr ale co Ty tam chcesz polerować ?

Jaki efekt chcesz osiągnąć ? 😉

Może tu słabo widać ale są porysowane w pełnym słońcu, są takie przetarcia jakby. Chce po prostu żeby był czysty matt żadnych przetarć.

Na zdjęciu np, tą poziomą rysę widać (tam tuż pod światłem latarki)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(Bez LSP)

Wydaje mi się czy na bardzo zadbanym białym jest mniejszy gloss niż na maxa zniszczonym, starym, czarnym prosto ze szrotu? 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Panowie i Panie. Mam pytanie - co jaki czas można walić deironizer na felgi, żeby nie narobić sobie kłopotu z rudą francą? Z góry dziękuję za info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cześć Panowie i Panie. Mam pytanie - co jaki czas można walić deironizer na felgi, żeby nie narobić sobie kłopotu z rudą francą? Z góry dziękuję za info.

Ja odkąd kupiłem Excede UWC, deirona używam na kołach naprawdę mało. Siła mycia konkretna, normalnie mam rozrobiony 1:8 z demineralką. Deiron raz na dwa czy trzy miesiące, zależnie od sytuacji. Przyznam się, że nie widzę sensu częstego stosowania. Kiedyś na próbę po UWC dałem dla testu deirona i prawie nic się nie zadziało. Weź nawet pod uwagę względy ekonomiczne. UWC mam w butli 750 od Work Stuff, do tego idealna. Nie oszczędzam, pomagam później pędzelkiem jak trzeba.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzebuje skuteczny srodek do usuwania nieprzyjemnego zapachu. W samochodzie znajomej rozwalilo sie jajko za siedzeniem kierowcy, wplynelo troche do kratki nawiewu pod siedzeniem i rozlalo sie na dywanie. Wiadomo demontaz kratki nawiewu w miare mozliwosci i pranie tapicery ale obawiam sie ze to moze nie pomoc. Smrod w aucie nie do wytrzymania. Moze ktos mial do czynienia z czyms takim i moze cos polecic? Myslalem o KC fresh up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Potrzebuje skuteczny srodek do usuwania nieprzyjemnego zapachu. W samochodzie znajomej rozwalilo sie jajko za siedzeniem kierowcy, wplynelo troche do kratki nawiewu pod siedzeniem i rozlalo sie na dywanie. Wiadomo demontaz kratki nawiewu w miare mozliwosci i pranie tapicery ale obawiam sie ze to moze nie pomoc. Smrod w aucie nie do wytrzymania. Moze ktos mial do czynienia z czyms takim i moze cos polecic? Myslalem o KC fresh up
Potrzebujesz produktu enzymatycznego. Jutro mój arsenał wzbogaci się o dwa takie to mogę dać znać czy się sprawdziły :)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mumins daj prosze znac. A uzywales juz cos tego typu? Jak tak to co i czy pomoglo? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Enz-all +formula 90 z Chemspec powinno pomóc

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Bare Shine napisał:

@Mumins daj prosze znac. A uzywales juz cos tego typu? Jak tak to co i czy pomoglo? 🙂

Osobiście jeszcze nie miałem okazji, ale generalnie produkty enzymatyczne służą do pozbywania się zapachów, plam itp. po produktach spożywczych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie

Miał ktoś do czynienia z podobnym osadem? na feldze? Coś to ruszy? Sprzedający to handlarz, więc wiele informacji nie dostałem odnośnie tego, co to jest, a felga w dobrej cenie

Screenshot_2019-11-06-12-09-12-135_pl.allegro.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jolley na weekend usuwałem podobny osad zeszło bez problemu po użyciu CleanTech Clean Wheel

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś próbował po aplikacji FX vision coat kłaść ech2o jako "top coat" po aplikacji auto musi wyjechać następnego dnia

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Czy ktoś próbował po aplikacji FX vision coat kłaść ech2o jako "top coat" po aplikacji auto musi wyjechać następnego dnia

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Ech2o raczej słaby pomysł jako TOP Coat - za słaby produkt 🙂 Vision nie potrzebuje żadnego TOP COAT. Kładź i na drugi dzień spokojnie możesz wyjeżdżać 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, peciu napisał:

@jolley na weekend usuwałem podobny osad zeszło bez problemu po użyciu CleanTech Clean Wheel

czyli Excede UWC + ewentualnie deiron powinny dać radę.
Dzięki ! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@david2888 dzięki za szybką odpowiedź, właśnie wiem ze to słaby produkt pod kątem trwałości, chodziło mi tylko o chwilowe zabezpieczenie powłoki w celu pełnego utwardzenia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, jolley napisał:

czyli Excede UWC + ewentualnie deiron powinny dać radę.
Dzięki ! 🙂

u mnie taka kombinacja nie bardzo chciała to ruszyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, peciu napisał:

u mnie taka kombinacja nie bardzo chciała to ruszyć

nie zorientowałem się, że to kwas. Zatem będę musiał się zaopatrzyć 🙂 
@peciu atakowałeś koncentratem czy rozcieńczałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi