Jump to content
AreK

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź

Recommended Posts

Teraz, paracelsus444 napisał:

Dosyć długo. Ja kładłem na lakier bez dekontaminacji i nałożony w sierpniu to polezał do wiosny marzec/kwiecien ale juz ledwo zipał. Auto niegarazowane.

A używałeś Cleanera, albo jakiś OneStep przed woskiem? Czy tylko mycie dokładne i IPA?

O akurat miałem też o podobne sprawy pytać. Bo podobno żeby wosk był najdłużej to powinno się stosować QD na bazie polimerów. Prostaff CC Water Gold jest na bazie kwarcu o ile dobrze czytam, bo to w żadne negatywny sposób nie wpływa na wosk, ani nie zaburza go?
Bo pomiędzy QD1 to tylko różni się tym, że efekt lepszy czy np. lepiej jakoś współpracuje z woskiem

Polimery to rozgałęzione związki czegoś. Czyli pytanie na polimerach czego?
Poczytaj nawet wiki co to polimery

Taka niemila sytuacja, wczoraj chcialem polozyc powloke neoxal, lakier odtluszczony na bogato rrc az film sam sobie powoli odprowywal. Po 15minutach nakladam powloke i szlo tak tempo ze masakra, chwila moment i nie idzie dotrzeć... lakier juz cienki... co poszlo nie tak... fx vision sprobowalem to w miare normalnie szlo aplikacja i dotarcie...

1 godzinę temu, pablo15005 napisał:

15minutach nakladam powloke i szlo tak tempo ze masakra, chwila moment i nie idzie dotrzeć

Tępo szło, bo powierzchnia, jałowa. Normalny objaw 🙂 aplikator miałeś solidnie nasączony powłoka? Pytanie kieruj raczej do neoxal, ale ze powierzchnia tępa to normalny objaw dobrze wyjałowionej powierzchni 

Ktora miales wersje? Te  finalna w metalowej buteleczce? Jesli tak to dokladnie mialem tak samo jak opisujesz (nakladanie i dotarcie) i pomagalo dotarcie prawie zaraz po aplikacji . Zostawienie na 30s powodowalo praktycznie uniemozliwienie dotarcia . W miejscach gdzie mi na poczatku przyschnela powloka po prostu nakladalem nowa i zaraz docieralem i to z dobrym skutkiem . Sprawe zglosilem na PW i „maja dzialac w tym temacie” 😉 

Dogadane z Grzegorzem, dzis mokra fibra i dotarcie do sucha,jest spoko. Aplikowalem obie wersje i tak samo... dzis poszla srebrna buteleczka na auto i aplikacja git, nie wysycha ale docieranie tempo jak po dluxie... podobno dzialo sie tak wczoraj ze za szybko po odtluszczeniu kladlem...

wykonałem dekontaminację tar and glue + bug remover + vampir. Któryś zareagował z plastikami i listwami na dachu bo zrobiły się białe plamy straciły czarny kolor, gumy też oddały dużo czarnego osadu na mf. Czy to wina tar and glue?

Przeleciałem czarne listewki na dachu i gumy adbl black water i są już fajne czarne, trochę omazałem okoliczne elementy karoserii tym preparatem, a samochód jest przygotowany pod nałożenie wosku - czym zmyć z karoserii black water- ipa to zdejmie?

przeleciałem kawałek podszybia plastikowego black water i są smugi, polecicie jakiś preparat którym to równomiernie przyczernię?

Na przednich reflektorach też jest biały osad schodzi jak zdrapuje. wezne to papierem ściernym 2000 z wodą zdejmę..

@Domel

Uzywał ktoś z was Soft99 Ultra Glaco i powie mi jak się zachowują wycieraczki na szybie czołowej z tym produktem? Nic nie smuży, nie ma mgiełki, nic nie piszczy? Normalnie pracują?

@asaledr ta NW akurat jest bardzo popularna i połowa ludzi tutaj ja miała. Dla mnie bardzo dobra. 

Smużenie to też niekiedy kwesta słabych wycieraczek. A czy będą piszczeć, to też kwestia gumy w samych wycieraczkach. Jakby piszczały to można je lekko przesmigac NW.

A obecność NW wpływa jakoś na pióra wycieraczki, nie obniża ich trwałości, tak samo na sam mechanizm wycieraczek, bo wiadomo będzie dosyć ślisko żeby nie zwariowały te wycieraczki?

Znajomy położył dziś na kilku elementach auta jakiś wynalazek pt. "tuningkingz paint protection", w efekcie wyszły mu mazy i plamy. Widzialem tylko zdjęcia, w poniedziałek ma podjechać żeby to pokazać na żywo. Z tego co przeczytałem to jakaś budżetowa powłoka polimerowa... i tu pytanie; ktoś miał z nią jakieś doświadczenia? Ciężko ją będzie usunąć z lakieru? 

@asaledr pewnie będzie im lżej to chyba dobrze? Na NW wszystko działa normalnie. Kładź  i ciesz się jazdą  w deszczu.

Panowie przed położeniem dluxa na felgi wystarczy mycie i odtłuszczenie? Iron,tg, szampon, odtłuszczenie? Felgi są nowe przejezdzily może 1000km po mieście.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

15 godzin temu, CarlosBlack napisał:

Znajomy położył dziś na kilku elementach auta jakiś wynalazek pt. "tuningkingz paint protection", w efekcie wyszły mu mazy i plamy. Widzialem tylko zdjęcia, w poniedziałek ma podjechać żeby to pokazać na żywo. Z tego co przeczytałem to jakaś budżetowa powłoka polimerowa... i tu pytanie; ktoś miał z nią jakieś doświadczenia? Ciężko ją będzie usunąć z lakieru? 

Nie miałem z nią do czynienia, ale sądząc z opisu producenta, że jest to "oparta na polimerach powłoka zabezpieczająca lakier" wnioskuję, iż wystarczy jakiś ścierny cleaner i po "powłoce" nie zostanie ślad. Wydaje mi się, że jest to po prostu sealant typu BSD, lub TW ICE syntetyczny wosk hydrofobowy - napakowany polimerami syntetyk, który z powłoką ma tyle samo wspólnego, co Soft99 Fusso (tzn. każdy produkt zabezpieczający lakier pozostawia na powierzchni lakieru film/powłokę produktu, gdyż inaczej nie pozostawałby na lakierze, a więc teoretycznie określenie "powłoka" nie jest nadużyciem).  

• Lubię to 1

Hej,

Moja żona wychodząc do pracy kilka minut wcześniej chciała mi zrobić niespodziankę i  korzystając z porannej rosy namalowała na masce samochodu ..... Serduszko. Rosa znikła a serce razem z nią. Po kilku dniach było mycie auta. Wczoraj kiedy stanąłem pod lampą zauważyłem ...serduszko 🙂 oczywiście żeby to zobaczyć trzeba patrzeć pod odpowiednim kątem.

Czym mogę to zmyć? No i dlaczego zostały takie ślady? 

• Haha 1

16 minut temu, Pioter83 napisał:

Hej,

Moja żona wychodząc do pracy kilka minut wcześniej chciała mi zrobić niespodziankę i  korzystając z porannej rosy namalowała na masce samochodu ..... Serduszko. Rosa znikła a serce razem z nią. Po kilku dniach było mycie auta. Wczoraj kiedy stanąłem pod lampą zauważyłem ...serduszko 🙂 oczywiście żeby to zobaczyć trzeba patrzeć pod odpowiednim kątem.

Czym mogę to zmyć? No i dlaczego zostały takie ślady? 

IPA albo umyć samochód i najlepiej potem nałożyć dq 🙂

• Okay 1

Kiedyś miałem sytuację na czarnej hondzie. Żona klienta napisała brudas na tylnej klapie, jakie było zdziwienie że lakier był tak miękki że po prostu się to wyrylo i pomogło tylko polerowanie 🙂

• Okay 1

22 minuty temu, bartez32415 napisał:

Kiedyś miałem sytuację na czarnej hondzie. Żona klienta napisała brudas na tylnej klapie, jakie było zdziwienie że lakier był tak miękki że po prostu się to wyrylo i pomogło tylko polerowanie 🙂

Dobrze że nie namalowała czegoś innego 🙂

• Haha 4