Skocz do zawartości
AreK

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie warto dopłacać do Zymol'a Glasur'a czy celować w Titanium? Byłem napalony na Glasura, jednak już któryś raz spotkałem się z opinią, że nie widać dużej różnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, jakieś fajne aplikatory do wosku to obecnie ? (Tak, wracam do prób z twardymi 😂)

I czy są takie jakies malutkie cudaki żeby wchodziły w małe testerki ? Czy na małe testerki macie jakiś patent ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Strus Male... Pady finishowe
Fajne wowo albo BH.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, lukeu napisał:

Panowie warto dopłacać do Zymol'a Glasur'a czy celować w Titanium? Byłem napalony na Glasura, jednak już któryś raz spotkałem się z opinią, że nie widać dużej różnicy. 

A jak duże różnice widzisz między woskami wyższej półki w ogóle?

Nie mówię teraz o Tobie, ale ludzie kupując wosk premium, myślą, że różnica w wyglądzie będzie jak przemiana z Mini Coopera w RollsRoyce. A lakier zmieni się z fabrycznego w perfekcyjny wielowarstwowy na zamówienie pod zawody show car. To tak nie działa.

Różnice zazwyczaj są małe, subiektywne, zależne od preferencji i koloru samochodu.

Różnica w cenie wosków premium może się przekładać na wiele cech zauważalnie np. hydro, trwałość, zapach, ale często nijak się przekłada na wygląd.

Jak by nie patrzeć nadal będziesz mieć ten sam samochód, nie zmieni się w Ferrari. Najwięcej looku wyciągniesz na przygotowaniu. A wosk traktuj jako zabawę z różnymi zapachami i samaczkami szukając szukając takiego, który uważasz, że daje Ci przyjemność w kategoriach, które cenisz i cieszy Twoje oko oraz satysfakcję włożonej pracy.

Jak piszę, że wygląd jest super, to i tak często sprowadza się do magicznych 2% w wyglądzie, których przechodzień na ulicy by nawet nie zauważył.

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ghost mądre słowa, dzięki 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Strus moze Dodo Juice supernatural finger ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka

Mam dwa wiadra 15L z castoramy, chcę zamówić teraz grit guardy na ali. Maja 23.5cm i 26cm. Mierzyłem wiadra i wyglada na to, że 23.5 będzie luźnie leżał na dnie, a 26 nie przejdzie niżej połowy wiadra, co moim zdaniem jest jednak zbyt wysoko.

Czy ktoś ma te wiadra i zamawiał z ali grit guardy, jakie pasują ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bonderez zawsze można odciąć zewnętrzny pierscien w 26cm GG i będzie git

• Dziękuję 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, CarlosBlack napisał:

kilka miesięcy temu robiłem "zaprawki na odpryskach", zostało mi jej trochę, zakręciłem szczelnie i leżała w domu. pojawiło się kilka nowych odprysków i pytanie czy można ją jeszcze wykorzystać ( termin 12/2019 ) czy kupić nową? ( wygląda i "pachnie" tak jak na początku, nie zauważyłem żadnych zmian ).

Śmiało. Jeśli ani lakier bazowy, ani bezbarwny nie pozasychały i dają się normalnie i skutecznie wymieszać - wykorzystaj posiadane (zakładam, że masz zestaw zaprawkowy z osobną bazą i osobnym bezbarwnym). Niedawno wykorzystałem bazę z zestawu do zaprawek sprzed 7 lat 😄 a bezbarwny sprzed prawie 1,5 roku i wszystko było i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie pytanie czysto teoretyczne, brak dekontaminacji przed LSP będzie jedynie skutkować w trwałości/trzymaniu się produktu, czy może dojść do porysowania lakieru w trakcie nakładania LSP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie szybkie pytanie; Lakier Honda CRZ biała perła- miękki sticky paint czy twardszy??? Robiłem już xxxx aut różnych marek ale Honde robiłem raz w życiu czarną uni… masakra

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

asaledr - LSP nakłada się na auto zaraz po myciu na "bezdotyku". może w końcu Admin coś Ci podpowie? 😉

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, asaledr napisał:

brak dekontaminacji przed LSP będzie jedynie skutkować w trwałości/trzymaniu się produktu

Gdy powierzchnia lakieru posiada jakieś zanieczyszczenia, warstwa zabezpieczenia aplikowana na lakier będzie wiązała się z tymi zanieczyszczeniami, a nie z powierzchnią lakieru.

Godzinę temu, asaledr napisał:

czy może dojść do porysowania lakieru w trakcie nakładania LSP?

W trakcie aplikacji zabezpieczenia może nastąpić częściowe, lub całkowite oderwanie się cząstki zaschniętej smoły, lub drobinki zanieczyszczenia metalicznego z powierzchni lakieru i wtedy będziesz tarł tą cząstką pod aplikatorem po lakierze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, CarlosBlack napisał:

asaledr - LSP nakłada się na auto zaraz po myciu na "bezdotyku". może w końcu Admin coś Ci podpowie? 😉

Nie wiem co próbujesz mi powiedzieć. Zadałem normalne pytanie.

@Eidos71, dzięki za odpowiedź 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Preparat do smoly, prickbort czy zostac przy adbl? Żadnych problemow z nim nie mialem na plastikach itd a z prickiem trzeba uwazac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Preparat do smoly, prickbort czy zostac przy adbl? Żadnych problemow z nim nie mialem na plastikach itd a z prickiem trzeba uwazac?

Jak używałem prickborta i żadnego robieni nie miałem, i zrobił co miał zdobić. Teraz z ciekawości VASCO zamówiłem bo dużo osób go poleca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plan na dzisiaj:
1. T&g
2. Płukanie
3. Deiron ADBL gęsty
4. Płukanie
5. Rękawica glinkowa ADBL
6. Mycie na 2 wiadra Autoland Aktywny
7. Płukanie
8. Cleaner Fireball
9. Płukanie
10. Mycie na 2 wiadra ADBL Cola
11. IPA
12. ADBL Quick Wax

Wszystko jest ok?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pablo15005 przelałem już kilka butelek prick'a i śmiało go polecę, ale muszę kupić Vasco dla porównania. Pracuje się przyjemnie, aplikując z głową nie ma szansy na jakieś uszkodzenia, działa dość długo nawet myjąc na powietrzu, głowa nie boli mimo specyficznego zapachu tar'a. Jeżeli polejesz na grubo po aucie i zostaną jakieś drobne zacieki na plastikach to spokojnie zchodzi magiczną gąbką i apc. Ja wole aplikować na fibre i troszke na lakier i rozprowadzić tam gdzie potrzebuje, mniej sprzątania a działa równie dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sebalbn no ja bede bral cos w piątce odrazu... male nie oplacalne a trochę sie tego uzywa... pricka kiedys mialem teraz adbl ale bez szalu on chyba... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, martinii napisał:

Plan na dzisiaj:
1. T&g
2. Płukanie
3. Deiron ADBL gęsty
4. Płukanie
5. Rękawica glinkowa ADBL
6. Mycie na 2 wiadra Autoland Aktywny
7. Płukanie
8. Cleaner Fireball
9. Płukanie
10. Mycie na 2 wiadra ADBL Cola
11. IPA
12. ADBL Quick Wax

Wszystko jest ok?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Nie glinkuj brudnego auta, będzie mega bałagan ! 

1. Felgi opony i nadkola

2. Piana aktywna

3. Mycia na 2 wiadra

4. Dokładne osuszanie

5. T&G

6. Dopsikaj na T&G Deiron , mozesz rozprowadzić aplikatorkiem mf lub rękawicą (nie wilgotną)

7. Dokładne płukanie

8. Glinkowanie rękawicą ADBL

9 Mycie na 2 wiadra

10 Cleaner Fireball 

11. Płukanie

12.Osuszenie 

13. IPA

14. ADBL QW

6 minut temu, pablo15005 napisał:

@Sebalbn no ja bede bral cos w piątce odrazu... male nie oplacalne a trochę sie tego uzywa... pricka kiedys mialem teraz adbl ale bez szalu on chyba... 

Miałem kiedyś okazję sie pobawić na białym aucie prick'iem, na progu od dołu była masa smoły/asfaltu i fajnie było widać jak go po prostu rozpuściło. Jakoś sie do niego przekonałem, nawet przy użyciu na dość słabo polakierowanych elementach jeszcze nic nie uszkodził a zawsze pomagał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@martinii - tak, jak podał Ci @Sebalbn, tylko z mała poprawką:

10 Cleaner Fireball 

11. Płukanie

12. Mycie

13.Osuszenie 

itd...

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś patent na waterspoty we wnękach? Chyba nie wycieracie ich po każdym myciu, po pierwsze czas a po drugie ile tam jest kurzu i szkoda to mieszać ten syf. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, Lukaso napisał:

Jakiś patent na waterspoty we wnękach? Chyba nie wycieracie ich po każdym myciu, po pierwsze czas a po drugie ile tam jest kurzu i szkoda to mieszać ten syf. 

Ja myjąc auto szamponem przecieram przy okazji wnęki drugą rękawicą do wnęk i w trakcie plukania myjką kieruje strumień na szczeliny w drzwiach, wtedy ciśnienie wypłukuje szampon z wnęki i jak susze ręcznikami, to najpierw całe auto wycieram żeby waterspotów nie było, a potem wnęki susze inną mikrofibrą bo jednak tam sie tak nie doczyści jak lakier na zewnątrz więc lepiej inny ręcznik mieć, ale tragedii nie ma, piachu ani nic. Zależy jak dbasz o wnęki, moim zdaniem myjka wybierze to co ma wypłukać jak sie rękawicą ruszy ten brud i nic sie nie dzieje.

Co do waterspotów ogólnie to nigdy nie stosowałem specjalnych środków 😁 pewnie zaraz dostane baty od forumowiczów ale jak nie mam położonego wosku a jestem w trakcie przygotowywania do zabezpieczenia auta, to po całej dekontaminacji i myciu biore spryskiwacz, wode demineralizowaną z octem 50;50 i rozpuszczam waterspoty, wszystko pięknie schodzi. Nie zauwazylem negatywnego wpływu na lakier, ocet to prosta substancja, raczej jest niegroźny... Skoro izopropanol nie uszkadza lakieru to ocet chyba też nie, zwlaszcza rozcienczony. Jak usune octem waterspoty to jeszcze raz myje auto na 2 wiadra i susze ręcznikami, wtedy ocet wypłukany, waterspotów nie ma, wnęki umyte. 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi