Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle to... zabrałem się dzisiaj za czyszczenie gumowej (czy tam plastikowej) wykładziny do bagażnika, którą pozyskałem na szrocie (do Felicii dziadka). Na niej są rdzawe ślady. APC 1:6 nie za bardzo to chce ruszać. Spróbować deironizerem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy , czytałem o cięciu lakieru maszynami da tu na forum i dużo osób pisało że można całkiem fajnie ciąć a kilka postów wyżej kolega pisał że tylko rotacja więc jak to jest ? na ile procent można zrobić korektę da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Misieek[/ref], nie da się jednoznacznie udzielić odpowiedzi. Na ładnych autach zrobisz 99%, a na innych 80% tak rotacją jak i DA (bo na przykład nie ruszysz ani jedną ani drugą rys głębszych niż clearcoat). Wszystko da się zrobić obydwoma maszynami tylko inny będzie dobór środków i nakład pracy: rotacyjną szybko się pracuje ale trudno bez wprawy uzyskać bezbłędne wykończenie (mi bardzo średnio wychodzi). DA będzie wymagała więcej cierpliwości, czasem więcej środków, ale nie zrobisz krzywdy lakierowi i gwarantuje bardzo dobre wykończenie nawet bez wielkiej wprawy. Kwestia szybkości pracy DA rozbija się o skok roboczy tarczy, ja myślę, że 12mm jest optimum między wykończeniem a siłą (ale porównywałem tylko 8, 9 i 12mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie myjki. Otóż dostałem Karcher K2, wiem że ta myjka nie ma możliwości samodzielnego poboru wody ze zbiornika ( a że mam dostęp do dużego zbiornika) to chciałbym pociągnąć wodę właśnie z niego. Powiedzcie mi jak to ugryźć? Kupić małą pompkę wrzucić do zbiornika i wąż z pompki do myjki i będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mróz zrobi krzywdę Funky Witch Mademoiselle ? Chcę zamówić butlę przy najbliższych zakupach i zastanawiam się czy wysyłka paczkomatem jest rozsądnym pomysłem.

Mademoiselle jest oparte na polinerach, dlatego nie ryzykuj.

Lepiej wybrać kuriera.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dedykowanym temacie odzewu brak więc piszę tu,

takie zakupy chcę poczynić do konserwacji swojego auta:

R-Stop PREPARAT ANTYKOROZYJNY NA RDZĘ -APP 100ml

na to PODKŁAD EPOKSYDOWY ANTYKOROZYJNY Troton 1KG + 0.1KG utwardzacza

tam gdzie rdzy nie było dać podkład reaktywny np corizon?

podwozie i progi - wurth

nadola - APP U200

do profili zamkniętych APP F400

 

Taka kombinacja jest okej? I na jedno auto po ile danego środka tak +/- należy zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z tych głupszych :kox: czy każda powłoka ma w zestawie jakąś naklejke, srejke itp? tak jak np gejon?

Interesuje mnie czy któryś z takich powłok jak c-quartz, unc-r i tac system ma coś takiego w zestawie :o

Edit: A no i czy ktoś testował nowe pasty od gyeon i co w nich takiego niesamowitego ze litr kosztuje prawie trzy paki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ostatnio kupiłem rękawice z wełny jagniąt merynosów "Flexipads", jestem bardzo zadowolony ale... jak o nią dbać ?

Użyłem raz w tą sobotę, wypłukałem po myciu i powiesiłem do wolnego suszenia, dziś doszła i wyschła na dobre.

Musi do końca wyschnąć czy nie ? Boje się, że skiśnie albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile z waszych doświadczeń kosztuje zlecenie odnowienia 4 alufelg 16cali. ?

Zależy czy tylko samo malowanie, czy sam proszek czy może systemowo, czy prostowanie do tego, czy może jeszcze naprawa rantów, itd. Rok temu za komplet 17 z prostowaniem i malowaniem systemowym płaciłem 900 cebulionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używał zestawów "naprawczych do szyb" do powiedzmy usuwania ubytków ? Bo głównie chciał bym wypełnić jakieś większe odpryski które mam na czołowej szybie, niby nie są duże ale są (2 sztuki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje polerke kraussa mini od CG z Holandii. Coś trzeba dobrać do darmowej przesyłki :) w razie gdyby butter wax przymarzl może stracić właściwości ? Ewentualnie może coś innego bezpiecznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Polećcie na szybko jakąś chemię do bezdotykowego umycia auta. Chcę się wybrać na bezdotyk na BP lub podobny, ale z tymi ich mikroproszkami mam złe doświadczenia - auto zbyt często było niedomyte. Wymyśliłem sobie, że wjadę na stanowisko i zanim ruszę lancę, użyję na szybko opryskiwacza z czymś, co wzruszy tkwiący na aucie brud. A potem użyję wody pod ciśnieniem do spłukania tego. Delikatność dla wosku nieistotna, bo już i tak pewnie go tam nie ma. Natomiast fajnie by było, gdyby środek był niegroźny dla lakieru, plastików i elementów gumowych. Byłoby również miło, gdyby ów środek nie kosztował worka złota.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.