Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Co wg mnie składa się na mega fotkę:

Oświetlenie, sprzęt fotograficzny, lakier (kolor, stan), no i oczywiście umiejętność przeprowadzenia korekty.

Pod ledem z telefonu nie zrobisz dobrego zdjecia,.

Na białych i srebrnych też nie będzie super efektu. Jak lakier jest w dobrym stanie to też nie będzie efektu wow.

@robcok robi super zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 13:17, T2Maciek napisał:

Witam mam pytanie jak zrobić zdjęcia lakieru żeby było widać wszystkie rysy chce zrobić porównanie przed i po korekcie potrzebna jakaś lampa? 

 

Z moich obserwacji wynika że rysy najlepiej widać umieszczając lampę na przeciwko aparatu pod kątem w stronę lakieru. Przykładowe foto

20190116_204619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba z masą waterspotów, myta tylko na myjni, ręczne mycie zwykłymi środkami już nie pomaga.

Budżetowo tlenek ceru na padzie filcowym (nie mówię o harkorowym polerowaniu, tylko kilka przejazdów) + późniejsze umycie starczy, czy lepiej jakiś profi cleaner do szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barto125 tlenek ceru jest najbardziej Profi z cleanerow o szyb. Trochę trzeba nim pokombinować - odpowiednie rozróżnienie, aplikacja bla bla. Z gotowców to może car pro ceriglass, w miarę dobry do mniej hardcorowych działań 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, barto125 napisał:

Szyba z masą waterspotów, myta tylko na myjni, ręczne mycie zwykłymi środkami już nie pomaga.

Budżetowo tlenek ceru na padzie filcowym (nie mówię o harkorowym polerowaniu, tylko kilka przejazdów) + późniejsze umycie starczy, czy lepiej jakiś profi cleaner do szyby?

Jak nie masz doświadczenia z tlenkiem ceru, to spróbuj najpierw Autoglym Car Glass Polish  lub Cleaner do szyb od SG. Ewentualnie od RRC WSR Gel ponoć też ladnie usuwa waterspoty 🙂 Zobacz test na youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SylPio w sensie do AG GCP dosypać tlenku ceru, czy użyć te dwa środki niezależnie?

Próbowałem takiego mixu (ultimate compound + tlenek ceru) i polerowanie ręczne na tylnej szybie to delikatna poprawa była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlenek ceru strasznie chlapie wiec trzeba by auto oklejać( a to troche sporo pracy jak na pozbycie sie tylko Ws a nie rys). Na zwykłe water spoty starczy np Ceriglass i pad filcowy
Dlatego warto zrobić swoją pastę z tlenkiem ceru. Do tlenku dodać trochę jakiejś pasty polish/finish i jazda. Bryzganie ograniczone do minimum. Swoją drogą Ceriglass też daje zaskakujące efekty.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ari napisał:

Dlatego warto zrobić swoją pastę z tlenkiem ceru. Do tlenku dodać trochę jakiejś pasty polish/finish i jazda. Bryzganie ograniczone do minimum. Swoją drogą Ceriglass też daje zaskakujące efekty.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli tlenek+woda+pasta? Nie słyszałem o takiej kombinacji, a tym bardziej żeby ograniczyć bryzganie. Akurat dobrze się składa, bo w weekend będę polerował obie szyby, w związku z tym każde info na wagę złota 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Szukam taśmy do 50/50 do opon i gumy.

Przerobiłem już wiele i są nie elastyczne i nie plastyczne więc nie dopasowują się dobrze do faktury opon, i większość ma słaby klej.

Ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Ja ostatnio kupiłem fajnego zawodnika 🙂 nawet trzyma się listew z chropowatego plastiku. Pokaże zdjęcie wieczorem 🙂

Jest to taśma taka coś ala "szara" do pakowania paczek 😛 ale kleju nie zostawia nawet na lakierze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Domel napisał:

Szukam taśmy do 50/50 do opon i gumy.

Przerobiłem już wiele i są nie elastyczne i nie plastyczne więc nie dopasowują się dobrze do faktury opon, i większość ma słaby klej.

Ktoś coś ?

Pod takie coś to najlepiej się sprawdzi pomarańczowa taśma elewacyjna. Mocny klej, a że mocno przylega się trzyma. Z opony klaru nie oderwie  ;D 

 

pol_pl_Tasma-elewacyjna-48mm-x-50yd-poma

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

@Mumins chodzilo o to ze do pasty dodajesz tlenek ceru (bez wody). Robisz swoja paste podkrecona o tlenek ceru 

Jakieś sprawdzone proporcje? Tlenek w samej paście jakoś się rozpuszcza czy zostają grudki?  Ogólnie planowałem rozrobić tlenek z wodą 1:1 i taką "pastą" polerować. 

53 minuty temu, paperson napisał:

@Mumins zaskakująco dobry efekt z ograniczonym chlapaniem daje dodanie tlenku do ceriglass'a :good:

@paperson ceriglass'a nie posiadam 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20419]paperson[/mention] ceriglass'a nie posiadam  

Zależy jaki glasspolish masz - niektóre są bardziej gęste inne mniej. Ja wyrabiam do takiej gęstości jak pasta do zębów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.