Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, zawisza napisał:

Pytanie z innej beczki - czym impregnujecie buty ze skóry / nubuku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałem już kilka par nubukowych butów i zwykle używałem do pielęgnacji renowatorów w sprayu bodajże Bufalo. Były dość szybkie w użyciu ale wystarczały na krótko i strasznie śmierdziały/dusiły po ich użyciu. Ubiegłej zimy kupiłem "krem rustykalny" tez marki Bufalo i jak dla mnie okazał się to strzał w dziesiątkę. Krem jest bezbarwny, zapach nie przeszkadza, szybko się wchłania no i co najważniejsze nie skleja włosków. Dodatkowo tez ma funkcję zabezpieczająca przed wilgocią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Soft99 Fusso 12 można nałożyć w razie potrzeby (to bardziej koło wiosny) jakiś wosk dla lepszego wyglądu? Np. Soft99 Premium Authentic lub inny dający super efekt wizualny? Rozumiem, że Fusso by się pod nim utrzymał dłużej jakoś, a Authentic można by było poprawiać gdzieś co miesiąc dwa jakby schodził? Poprawcie mnie jeśli bredzę 😅 

 

#2 Ktoś się wypowie krótko za jakimś woskiem letnim? Lubie Soft99 jako firmę i dlatego podoba mi się Premium Authentic ale też myślałęm o Collinite albo Kiwami (to już bez kanapki z Fusso). Chciałbym żeby była dobra ochrona lakieru no ale na lato to rozumiecie, że jednak wygląd kusi 😎 (w dziale wosków nie znalazłem tematu letniego a bardziej tylko tytani zimy 😁 )

 

Dzięki!

p.s. posiadam biały/perłowy lakier Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Soft99 Fusso 12 można nałożyć w razie potrzeby (to bardziej koło wiosny) jakiś wosk dla lepszego wyglądu? Np. Soft99 Premium Authentic lub inny dający super efekt wizualny? Rozumiem, że Fusso by się pod nim utrzymał dłużej jakoś, a Authentic można by było poprawiać gdzieś co miesiąc dwa jakby schodził? Poprawcie mnie jeśli bredzę  
 
#2 Ktoś się wypowie krótko za jakimś woskiem letnim? Lubie Soft99 jako firmę i dlatego podoba mi się Premium Authentic ale też myślałęm o Collinite albo Kiwami (to już bez kanapki z Fusso). Chciałbym żeby była dobra ochrona lakieru no ale na lato to rozumiecie, że jednak wygląd kusi  (w dziale wosków nie znalazłem tematu letniego a bardziej tylko tytani zimy  )
 
Dzięki!
p.s. posiadam biały/perłowy lakier Toyoty.
1. Nie ma potrzeby smarowania authenticiem na fusso. Mija się to z celem. Jeśli chcesz poprawić wygląd w czasie gdy na lakierze leży fusso, użyj jakiegoś qd do podbicia wyglądu.
2. Z letnich wosków polecę od siebie Prima banana, leży krótko ale daje niezły look. Może być również authentic, ponieważ ma dodatek carnauby i jest woskiem typowo letnim.
  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adaszek96 napisał:

1. Nie ma potrzeby smarowania authenticiem na fusso. Mija się to z celem. Jeśli chcesz poprawić wygląd w czasie gdy na lakierze leży fusso, użyj jakiegoś qd do podbicia wyglądu.
2. Z letnich wosków polecę od siebie Prima banana, leży krótko ale daje niezły look. Może być również authentic, ponieważ ma dodatek carnauby i jest woskiem typowo letnim.

Potwierdzam te opcje szczegolnie z podbiciem przez qd lub wlasnie smarowanie banana 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał posiadać w szafce jeden wosk patrząc na warunki pogodowe, które panują w województwie łódzkim to poszedłbym w BH DSW/Finis albo DGPS od Wolfganga. Zima zabezpiecza a latem jest całkiem przyjemnie.
Bezsensowne wydaje mi się nakładanie innego wosku na fusso. Przecież nie musisz skuwać lakieru, żeby położyć coś przyjemnego na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fredi88 napisał:

Ale jest mega kibel w dotarciu... trzeć trzeba jak colli :-/

Jak się go za dużo nałoży i za długo poleży to faktycznie masakra żeby go dotrzeć, dodatkowo ten dołączony aplikator od razu zamieniłem na słoneczko z K2. Ja staram się go docierać praktycznie zaraz po nałożeniu na większy element np maskę albo dwa mniejsze np. błotnik i drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zawisza napisał:

czym dokręcacie talerz w rotacji? Kupiłem maszynę ale nie ma klucza a zwykły klucz płaski jest za gruby i się tam nie mieści


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zawsze ręką i to nie mocno. Maszyna podczas pracy sama sobie dokręci. Przedłużki montuje zaczynając ręką a resztę gwintu dokręcam poprzez uruchomienie maszyny.

To nie kątówka że musisz kluczem dokręcać 😁😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Focus mk4 Desert Island Blue
Chciałbym go po raz pierwszy umyć poprawnie, w tym celu mam:

Kosmetyki:
ADBL Yeti 
Good Stuff Quick Wax
4Detailer Red Cherry Shampoo

Akcesoria:
2 wiadra + 1 grit guard
pianownica Epoca Tec One 1l
Monster Shine Microfiber Wash Sponge
Monster Shine Fluffy Dryer + mikrofibry 

Plan póki co mam taki żeby:
1. Nałożyć aktywną piane.
2. Spłukać wodą
3. Umyć na 2 wiadra
4. Wysuszyć ręcznikiem
5. Cleaner (musze dokupić)
6. Nałożyć Quick Wax

O ile jestem w miare pewny co do kroków 1-4, to zastanawiam się czy jest sens nakładać Quick Wax bez glinkowania po samym cleanerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barto125 Myślałem chwilowo tylko o QW, bo niestety auto pod chmurką i w opcje wchodzi jedynie jazda nad ranem na bezdotyk. Z tego powodu dopóki jest tak zimno to QW, a jak temperatura juz będzie 10-15 stopni to wtedy zrobie cleaner + normalny wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, arturf napisał:

Robisz odcięcie taśmą

Z tymi odcięciami to radzę uważać można zrobić schodek i potem nic nie pomoże. Bezpieczna 50/50 może być na zasadzie drzwi po korekcie, błotnik przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Arkeolowy napisał:

Z tymi odcięciami to radzę uważać można zrobić schodek i potem nic nie pomoże. Bezpieczna 50/50 może być na zasadzie drzwi po korekcie, błotnik przed.

Dokładnie 😁 broń boże żadnych 50/50 na jednym elemencie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli normalnie telefonem nawet z lampa powinny wyjść dobre foty ? 

Zwykla lampka LED pomoże mówicie. Ok. 

A macie jakieś swoje patenty na taki zdj ? Jak zrobić żeby wyszło kozacko zależy mi na naprawdę dobrym kontraście. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.