Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KoloSolo napisał:

Wcześniej miałem ledy ale z nich zrezygnowałem ponieważ po kilku godzinach świecenia latem zaczynaly mrugać z przegrzania.

 

LED się nie przegrzewa o ile się orientuję. Przegrzewać się może złącze a co za tym idzie nie jest to wina samego LEDa a na przykład złego odprowadzenia ciepła albo podania zbyt dużego prądu. Ale może mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić w najbliższym czasie swoją pierwszą korektę, ale miejsce w którym mógłbym na spokojnie myć/glinkować/itp. samochód znajduje się jakieś 25km od garażu gdzie będę polerował lakier. Czy po przejechaniu tego dystansu w suchych warunkach wystarczy jakoś przetrzeć karoserię IPĄ czy czymś i zabrać się za polerowanie? Może macie jakieś inne porady jak to sensownie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wog104 napisał:

Chciałbym zrobić w najbliższym czasie swoją pierwszą korektę, ale miejsce w którym mógłbym na spokojnie myć/glinkować/itp. samochód znajduje się jakieś 25km od garażu gdzie będę polerował lakier. Czy po przejechaniu tego dystansu w suchych warunkach wystarczy jakoś przetrzeć karoserię IPĄ czy czymś i zabrać się za polerowanie? Może macie jakieś inne porady jak to sensownie zrobić?

Jak dobrze umyjesz i ostrożnie zrobisz po tym małą trasę to obleć samochód jakimś QD i powinno dać radę...

Powinien się tu sprawdzić  Ech2o - qd z opcją mycia bezwodnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MlodyKoguT napisał:

Panowie czy zestawy naprawcze do opryskiwaczy cisnieniowych typu kwazar czy marolex sa dostepne w jakis konkretnych sklepach/supermarketach czy tylko na portalu aukcyjnym je dostane?

Sprawdź w OBI. Tam kiedyś widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy roztwór APC lub gotowy interior cleaner można aplikować na plastiki pianowniczką czy lepsze efekty daje przy użyciu atomizera? Chciałbym uniknąć ściekania środka czyszczącego

Piana na szczoteczkę i heja :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michał82 napisał:

Czy roztwór APC lub gotowy interior cleaner można aplikować na plastiki pianowniczką czy lepsze efekty daje przy użyciu atomizera? Chciałbym uniknąć ściekania środka czyszczącego

W związku z tym, że mam tylko jedną pianowniczkę i używam jej do cleanerów do skór i nie chce mi się jej za każdym razem przelewać/czyścić, używam miękkiego pędzelka o gęstym włosiu, w którego bezpośrednio "wpsikuję" roztwór APC i wypracowuję produkt,. Tworzy się fajna piana i nic nie ścieka. Także ten sposób również się sprawdza 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko czy Fusso na masce żyje?  Na dachu leży od ponad tygodnia QD od RRC. Fusso nakładane 30 października, tego samego dnia ten QD od rrc i co ciekawe nie zjadł go SG Citrus Oil podczas mycia. po myciu dach jeszcze na szybko spryskalem QD i jak na razie daje radę . 

IMG_20181212_074938.jpg

IMG_20181212_075626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 tak jakoś :-)

 @Domel tak wiem że właśnie na tego typu produkty trzeba uważać. 

Spróbuje Chu Sola zobaczymy jak się sprawdzi na kleju pod tymi listewkami. Mam jeszcze krążek do ściągania kleju jako środek pomocniczy. Jak po korekcie lakier w tym miejscu będzie wyglądał tragicznie to wrócimy w ostateczności do listewek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Szukam opinii na temat marki 4Detailer, co warto kupić a czego nie. Mam swoje domowe "spa" i chciałbym należycie zadbać o auto przed zimą.

Słyszałem dobre opinie ale nie wiem jak to jest w praktyce, ceny też mają przystępne.

Dziękuję za rady 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, Michał1989 napisał:

Dzięki za informację ale na ich stronie nie ma żadnych informacji na temat kosmetyków..

Tak, czekamy az sie ujawnią z konkretną oferta i opisem ;)

Troche testów na forum juz było. Zapraszam do lektury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mumins napisał:

W związku z tym, że mam tylko jedną pianowniczkę i używam jej do cleanerów do skór i nie chce mi się jej za każdym razem przelewać/czyścić, używam miękkiego pędzelka o gęstym włosiu, w którego bezpośrednio "wpsikuję" roztwór APC i wypracowuję produkt,. Tworzy się fajna piana i nic nie ścieka. Także ten sposób również się sprawdza

Można i tak ale lepiej  dokupić drugą pianowniczkę. Są dostępne w sklepach detailingowych oraz np w Hebe i Rossmanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.