Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Michał82 napisał:

Panowie teraz pytania dla niektórych pewnie banalne, ale cóż taki los amatora 😛

1 UC wymywamy?

2. Po UC(wymytym lub nie - patrz pyt1) leci cleaner i wosk czy od razu wosk?

1. Można tak, można nie. Produkt pozwala na obie wersje. Kwestia czy chce sie korzystać z wypełniaczy.

2. Bez cleanera, pasta ścierna wyczyści więcej niż cleaner.

 

14 minut temu, Adaszek96 napisał:

Według mnie cleaner zbędny po użyciu pasty. Chyba że to ma być wosk od zymöl

Zymol trochę obrósł w mity.

HDC jest zalecany, bo robi robotę szczególnie na lakierach w gorszej kondycji, podobnie Purple Passion, SRP czy Amigo. Bez niego sam wosk Zymola najzwyczajniej wygląda biednie.

Mimo, że ogólna zasada jest taka by trzymać się tego samego producenta, bo zapewni to kompatybilność produktów, to osoby, które lubią eksperymentować już wiedzą, że hdc nie jest wymagany. Nie jest niezbędnym bonding agentem, na innych cleanerach jak Amigo zymole też siadają dobrze.

 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piszę z dosyć nietypowym pytaniem.

 

Od dłuższego czasu zauważyłem, że mój samochód spala o wiele więcej paliwa niż powinien. Komputer pokładowy w samochodzie pokazuje spalanie rzędu 8l/100km (jeżdżę dosyć oszczędnie lecz ostatnio były przejeżdżane małe odcinki dlatego spalanie takie jak wyżej). Chodzi o to, że podczas, gdy np. wczoraj zatankowałem samochód za 60 złotych (tj. 12 litrów), przejechałem zaledwie 4 km do miejsca zamieszkania i postawiłem samochód przed garażem. Licznik paliwa wskazywał nieco ponad jedną kreskę na 4 maksymalne. Przed chwilą odpaliłem samochód i ku memu zdziwieniu, mimo tego, że auto nie było odpalane, pokazało, że samochód zawiera jedynie połowę paliwa, czyli jakby nie było - około 6 litrów.

Zauważyłem, że na 60zł jestem w stanie przejechać około 100km. Więc zatem - spalanie byłoby ponad 12 litrów!? Całkowicie bezsensowne i raczej całkowicie niemożliwe biorąc pod uwagę dotychczasowe okoliczności...

Proszę o pomoc i jakiekolwiek porady. Czytałem, że wymiana pompki paliwowej jest w stanie przynieść jakąkolwiek poprawę - czy to pomoże? Może świece zapłonowe? Proszę o poradę eksperta.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, nexembers napisał:

Witam,

Piszę z dosyć nietypowym pytaniem.

 

Od dłuższego czasu zauważyłem, że mój samochód spala o wiele więcej paliwa niż powinien. Komputer pokładowy w samochodzie pokazuje spalanie rzędu 8l/100km (jeżdżę dosyć oszczędnie lecz ostatnio były przejeżdżane małe odcinki dlatego spalanie takie jak wyżej). Chodzi o to, że podczas, gdy np. wczoraj zatankowałem samochód za 60 złotych (tj. 12 litrów), przejechałem zaledwie 4 km do miejsca zamieszkania i postawiłem samochód przed garażem. Licznik paliwa wskazywał nieco ponad jedną kreskę na 4 maksymalne. Przed chwilą odpaliłem samochód i ku memu zdziwieniu, mimo tego, że auto nie było odpalane, pokazało, że samochód zawiera jedynie połowę paliwa, czyli jakby nie było - około 6 litrów.

Zauważyłem, że na 60zł jestem w stanie przejechać około 100km. Więc zatem - spalanie byłoby ponad 12 litrów!? Całkowicie bezsensowne i raczej całkowicie niemożliwe biorąc pod uwagę dotychczasowe okoliczności...

Proszę o pomoc i jakiekolwiek porady. Czytałem, że wymiana pompki paliwowej jest w stanie przynieść jakąkolwiek poprawę - czy to pomoże? Może świece zapłonowe? Proszę o poradę eksperta.

Moze gdzies jest jakis wyciek skoro mowisz ze zrobiłes 4 km i zaś auto stało a paliwo znikło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wpływa również na gęstość, a co za tym idzie, i ilość paliwa. Właściwości chemiczne oleju napędowego powodują, że im większa jest temperatura, tym zwiększa się jego fizyczna ilość w zbiorniku. Wraz ze spadkiem temperatury spada i ilość litrów w środku.
Watpie żeby to było widoczne podczas tankowania 12 litrów ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, SylPio napisał:

Powłoka na chromowane plastiki... Dlux czy cquartz UK ?

bez różnicy

powłoka nie czuje na co ją aplikujesz 🙂 ma to różnice jedynie przy czarnych strukturalnych palstikach oraz poliweglanach czy poliakrylach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balzac - jak rozumiem, finalnie auto nie będzie posiadało listew ? 

Po zdjęciu listew na pewno lakier pod listwami będzie miał inny odcień, niż reszta karoserii - lakier z czasem zmienia swój kolor (jaśnieje/płowieje). Gdy lakier jest "chroniony" przed słońcem listwą, naklejką itp., proces "jaśnienia/płowienia" przebiega wolniej. Jednak po korekcie lakieru, różnica w jego odcieniu zostaje zminimalizowana. Prawdopodobnie różnica w odcieniu lakieru po korekcie, w miejscu "po listwie" powinna być nie do zauważenia, w stosunku do pozostałych elementów karoserii (choć różnica na pewno będzie, z powodów j/w).

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Mamy porę roku jaką mamy, szukam wosku który można nałożyć dosyć szybko po umyciu - w miarę dokładnym na bezdotyku. Obecnie po myciu (Citrus Oil, potem rękawica i szampon RRC) używam QD od RRC. Na jednym aucie leży miesiąc - ale auto nie myte od tego czasu 😜 i szukam czegoś trochę bardziej trwałego i dającego lepszy efekt -> dobrze by było żeby brud trochę mniej przywierał do lakieru, oraz trochę dodał głębi lakieru, za to wytrzymał powiedzmy 1,5-2 msc. Oraz łatwego i szybkiego w nałożeniu przy obecnej temperaturze 5 do 8 C. Na jednym aucie siedzi Fusso od końca października, i dosyć fajnie się to spisuje, natomiast schodzi już z dolnej połowy drzwi 😞 Co polecicie ? Myślałem o ADBL SSW . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citrus nie ruszy SSW 🙂  pod warunkiem że będzie bezdotykowo - czyli tylko oprysk 🙂 SSW jest bardzo wydajny 2-3 psiknięcia na dany panel. Jak już mikrofibra będzię nasiąknięta, to wystarczy 1 psiknięcie.

tu masz testy związane z SSW 🙂 miłej lektury

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSW, moim zdaniem, zimą nie posiedzi 6-8 tygodni. Latem 6 to raczej max dla niego.
Klocilbym się trochę. U mnie położony ssw jakieś 7 tygodni temu trzyma się bardzo dobrze. Tylko 2 razy myte auto przez ten czas. Nie jest to może mega czas zimowy ale warunki najlepsze też nie są. Na dole drzwi widać że coś się dzieje ale jeszcze z tydzień napewno na dołach posiedzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał82 napisał:

Ale po co SSW ma siedzieć  6tyg?  Sam zapach  namawia by używać go jak nie co mycie to chociaż co drugie (oczywiście zależy od tego co ile ktoś myje auto).

Na forum się przyjęło że z każdego zabiegu "zabezpieczenia" trzeba wyciągnąć maksimum 😁 kolejna "warstwa" SSW może skrócić bazowa warstwę z 6 tygodni do 5.5 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał82 napisał:

Ale po co SSW ma siedzieć  6tyg?  Sam zapach  namawia by używać go jak nie co mycie to chociaż co drugie (oczywiście zależy od tego co ile ktoś myje auto).

Dla mnie jest to przerost treści nad formą i po prostu nie ekonomiczne 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.