Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

małe pytanko co do powłoki FX Protect Vision Coating C-12.

Na opakowaniu napisane, że po otwarciu należy ją zużyć w ciągu 7 dni. Z czystej ciekawości, jakie tam mogą zachodzić zmiany? Nie widać różnicy w płynności ani przezroczystości po tym okresie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, grabek246 napisał:

@Birkhof cena jak za silka. Coś taniej?

Silk Coat nie służy do konserwacji UNCra. Dystrybutor zaleca Aqua Coating Booster, producent nie ma dedykowanego produktu. Tak naprawdę można użyć dowolnego coating boostera, tak przynajmniej twierdzi mistrz Detailingservice. Jest też również polski (a właściwie to śląski, tarnogórski :D) produkt CleanCar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silk Coat nie służy do konserwacji UNCra. Dystrybutor zaleca Aqua Coating Booster, producent nie ma dedykowanego produktu. Tak naprawdę można użyć dowolnego coating boostera, tak przynajmniej twierdzi mistrz Detailingservice. Jest też również polski (a właściwie to śląski, tarnogórski :D) produkt CleanCar.
Tak a niedawno zalecany był silk coat. Nawet w sklepach widnieje jaki reloader do UNCr. Rozumiem, że Arek powoli przechodzi na swoją powłokę Aqua i teraz trzeba boostera wypromować....


Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ari napisał:

Tak a niedawno zalecany był silk coat. Nawet w sklepach widnieje jaki reloader do UNCr. Rozumiem, że Arek powoli przechodzi na swoją powłokę Aqua i teraz trzeba boostera wypromować....

Piszę co ustaliłem. W mojej skromnej ocenie UNCr nie potrzebuje żadnego boostera, tylko okresowej dekontaminacji chemicznej. A ustalenia czyniłem, bo chciałem wiedzieć jakie są warunki utrzymania gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ari napisał:

Tak a niedawno zalecany był silk coat. Nawet w sklepach widnieje jaki reloader do UNCr. Rozumiem, że Arek powoli przechodzi na swoją powłokę Aqua i teraz trzeba boostera wypromować....


Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
 

Jako poprawienie hydro i ochrona świeżej powłoki przed czynnikami zewnętrznymi (nikt po aplikacji nie trzyma auta 7-10 dni w garażu), ale nie było produktu typowo jako reload do powłoki, który miałby ją odbudowywać i silk coat przyjęło się że to jak capro reload i gyeon cure. Sam ostatnie 2 lata tak traktowałem ten produkt. Niestety w sklepach też były takie informacje, a na polskiej stronie dystrybutora wisiał cały czas krótki tekst po angielsku. Uważam, że do wielu produktów jest za mało informacji dostepnych. Jak wiadomo papier przyjmie wszystko.
Dopiero niedawno rozmawiałem z Arkiem i wyjaśnił mi jak działają obydwa produkty i czym się różnią. Jeśli uncr trzyma Ci hydro to nie ma sensu booster..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Strus napisał:

Panowie, możliwe jest żeby Prickbort zrobił krzywdę lakierowi jeśli to akryl ? Mówię o zaciekach i odbarwieniach

Tak, jest to mordko możliwe, i bardziej chodzi w łopatologicznym wyjasnieniu, ze akryl aby byl ladny i sie swiecil musi byc jak by natluszczony, a prickbort nam to zatluszczenie eliminuje, moze byc tez tak ze caly syf przykryl nam zniszczony akryl i po jego zdjeciu no jest gorzej niz bylo 🙂
Jednak nie ma sie co przejmować szable w dłoń i scieramy, bardzo fajny materiał do obróbki 🙂

50 minut temu, Ari napisał:

T
 

Lepiej niech ktoś podpowie czy faktycznie Aqua jest powłoką z włąściowsciami self-healing bo w necie brak info, o samej nawet powloce

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gozdziu23 napisał:

Lepiej niech ktoś podpowie czy faktycznie Aqua jest powłoką z włąściowsciami self-healing bo w necie brak info, o samej nawet powloce

Na ich FB był filmik pokazujący działanie. Ale co test na forum to test na forum 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birkhof napisał:

Jako poprawienie hydro i ochrona świeżej powłoki przed czynnikami zewnętrznymi (nikt po aplikacji nie trzyma auta 7-10 dni w garażu), ale nie było produktu typowo jako reload do powłoki, który miałby ją odbudowywać i silk coat przyjęło się że to jak capro reload i gyeon cure. Sam ostatnie 2 lata tak traktowałem ten produkt. Niestety w sklepach też były takie informacje, a na polskiej stronie dystrybutora wisiał cały czas krótki tekst po angielsku. Uważam, że do wielu produktów jest za mało informacji dostepnych. Jak wiadomo papier przyjmie wszystko.
Dopiero niedawno rozmawiałem z Arkiem i wyjaśnił mi jak działają obydwa produkty i czym się różnią. Jeśli uncr trzyma Ci hydro to nie ma sensu booster..

Silk Coata nigdy nie użyłem 😄
Za to leję QDki po myciach ręcznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kondziukret napisał:

Pad do wymiany ? 

Namoczyć w APC. Wycinać co się da. Wyprać i używać dalej. Nie jestem zwolenikiem wydawania pieniędzy w błoto. Jak ktoś lubi kupować pady co korektę to proszę bardzo. Wolę zaoszczędzić te pieniążki na coś innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka pytań początkującego bo już mam mały mętlik po długim czytaniu różnych tematów 😄

1. Czy konieczne jest przelecenie całego auta Tar&Glue (i potem ponowne mycie)? Czy tylko tam gdzie zauważę ubrudzenia które nie udało się domyć pianą i szamponem? Szczerze mówiąc chciałbym uniknąć glinkowania. Mam delikatne zabrudzenia metaliczne na lakierze, dlatego po wstępnym umyciu zastosuję na to VL. Auto roczne, bardzo niezdewastowane - jedynie świrle pod światłem... Czy taka kolejność będzie odpowiednia: spłukanie, piana, spłukanie, szampon, (ewentualnie tutaj środek do owadów, Vampire Liquid - potem ponownie szampon), suszenie, wosk?

2. Jeśli położyłem już ze dwa-trzy tygodnie temu SSW (zrobione ponad 1kkm) to zwykłe mycie rękawicą powinno już go usunąć chyba? Jeszcze coś tam trzyma sądząc po kropelkowaniu.

3. Wnętrze - ADBL Interior Cleaner potem Interior WOW, a potem na bieżąco znowu mikrofibrą psikniętą cleanerem dopóki dressing się będzie trzymał? I czy po psiknięciu na mikrofibrę cleanerem można przetrzeć elementy na desce i boczkach w ekoskórze (chyba to taka skóra bo jest miękka w dotyku) czy do tego to APC albo zwykła mokra fibra?

4. Czy jest jakiś sposób na zniwelowanie rysek na tym matowym elemencie w okolicach drążka (zdjęcie poglądowe: zdjęcie)? Położyć na to Interior WOW?

5. Położenie QD1 mając na aucie SSW po bezdotykowej (bez tamtejszych szczot i bez ręcznego) to chyba średni pomysł bo można porysować przy wycieraniu?

6. Teraz mam właśnie SSW i zacieków (np. po użyciu tylnej wycieraczki i gdy wszystko spłynie po klapie) czy po prostu zabrudzeń od kałuż w dolnych częściach auta nie jestem w stanie domyć na bezdotykowej (też korzystając ze wszystkich programów). Zostaje mycie ręczne czy po każdym deszczu jeszcze na "mokro" płukać auto samą wodą?

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zdroja0 napisał:

Namoczyć w APC. Wycinać co się da. Wyprać i używać dalej. Nie jestem zwolenikiem wydawania pieniędzy w błoto. Jak ktoś lubi kupować pady co korektę to proszę bardzo. Wolę zaoszczędzić te pieniążki na coś innego.

 

Jeszcze lepiej namoczyć IPĄ, rozetrzeć paluchem i spłukać pod ciśnieniem z kranu. Prewencyjnie samo płukanie w pralce. Moja metoda na długowieczność padów.

7 godzin temu, ghost napisał:

To kwestia mocno indywidualna ale i tak zapytam, jakie qd lubisz na powłoki ?

Mój ulubiony to Mainz Hype Gloss Enhancer. Szkoda, że już nie ma. Psikam tak oszczędnie jakby cząsteczki Au były w nim zatopione ;-)
Nawet ADBL QD1 daje radę.

 

 

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20181107_183307.jpg.77770061494ce46b8b41a9976036457b.jpg

Czyszcze właśnie skórę w AR Giulietcie i zauważyłem że w paru miejscach skóra się przebarwia, zmienia dosyć mocno kolor oraz robi się lekko bardziej szorstka pod szczotka.. pod ręką niewyczuwalne, dodatkowo piana dostaje barwnika czerwonego - różowego...  Korzystam z kecav light oraz colourlock softa więc nic bardzo mocnego.. co z tym zrobić? Chciałem ją zabezpieczyć versiegelungiem ale zmiana koloru jest dosyć mocno widoczna w lekkim świetle.. 

IMG_20181107_180235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FilipO napisał:

 

Czyszcze właśnie skórę w AR Giulietcie i zauważyłem że w paru miejscach skóra się przebarwia, zmienia dosyć mocno kolor oraz robi się lekko bardziej szorstka pod szczotka.. pod ręką niewyczuwalne, dodatkowo piana dostaje barwnika czerwonego - różowego...  Korzystam z kecav light oraz colourlock softa więc nic bardzo mocnego.. co z tym zrobić? Chciałem ją zabezpieczyć versiegelungiem ale zmiana koloru jest dosyć mocno widoczna w lekkim świetle.. 

 

Stawiam na wytarte wykończenie tapicerki + przemoczenie tego elementu czyszczeniem m.in. z wymienionego względu łatwo o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk Soft99 Extreme Gloss The Kiwami nada się na naszą zimę czy raczej to wosk na wiosnę/lato? Widziałem że jest w promocji z 90zł na 50zł więc może warto się nim zainteresować?
 
 
Jest w promocji pod warunkiem, ze masz wykupione smart allegro. Jest to wosk bardziej na okres wiosna/lato. Wytrzymałość do 3 miesięcy w tych warunkach.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niedługo będę odbierał nowego leona z salonu, kolor desire red. 

 

Chcę od razu nałożyć ceramikę, dressingi na plastiki itp.

 

Polecicie jakieś średniej klasy / ceny powłoki ? Chodzi mi o lakier, plastiki, eko skórę i tapicerkę. Na ogół kładłem nanolexa, ale chciałbym popróbować z czymś nowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem powłoke Cquartz UK 3.0 , jeśli ktoś się zastanawia to rzeczywiście jest banalna w aplikacji.

Teraz pytanie : 
Chodzi o dobór kosmetyków. Może coś lepszego polecicie albo macie własne metody.
Jak myć tą powłokę i czym ? 

Auto  zamierzam myć Piana ADBL YETI i  ADBL SHAMPOO i osuszać auto.

Raz na 2/3 miesiące myć auto ADB SHAMPO PRO ? Zeby odetkać powłokę.
I wtedy osuszyć i CARPRO RELOAD .

 

Dziekuję ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forum robił lub ma pojęć jak zmienić kolor emblematów audi na inny kolor ? Czymś ten chrom da się zedrzeć żeby na nowo to pomalować ? Tak samo tyczy się znaczków w Toyotach i VW 😕 Szukam czegoś sprawdzonego i odpoprnego w mairę na chemię czy takie tam tego typu rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.