Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Zdroja0 napisał:

Do kraussa oryginalnie jest dołożona podkładka 

Faktycznie w zestawie jest ta podkladka, wszystko zamontowane. Bez podkladki BP tarlo o gume, teraz jest wszystko w porzadku, jutro testy 🙂 Jeszcz raz dzieki 👌  

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , lakier umyłem dwa razy adbl szampo pro , usunąłem smole prickbrotem , adbl vampie luquid usunąłem cząstki metaliczne i tak wyglada pad po jedno etapowym polerowaniu połowy samochodu pasta finishowa . To normalne ? 

oczywiście wyglinkowalem 

59377EF1-C921-4FFC-9FEC-62B6D13438C0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było glinkowanie? Za jednym razem możliwe że nie wszystkie cząsteczki metaliczne u smoły zostały usunięte. Pad wygląda na zasyfiony. Zabrakło glinkowanie wg. mnie.

 

@rygryss myślisz że ściął bezbarwny do bazy po one stepie?

Akryl to raczej nie jest patrząc po padzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdroja0 , auto z tego co pamiętam było niedawno lakierowane, lakiernik na pewno zaszalał z polerką, a resztę sobie dopowiedz...

 

oczywiście jest to najgorszy scenariusz, a najbardziej prawdopodobne jest to, że była źle popełniona dekontaminacja.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto było wcześniej lakierowane to prawdopodobnie klaru tam jest grubiej i nawet lakiernik z agresywna pasta i futrem nie przebiłby się. Wcale to nie jest takie łatwe. Ostatnio ciałem klapę audi (nie wiem czy oryg). Poszły papiery: 400/600/800/itd. wyprowadzone na igke i klar nadal jest. 

Bralbym opcje nr 2 pod uwagę i trzeba wziąć jeszcze pod uwagę że klar posiada pory (kanaliki) w których też może być syf.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska była lakierowana , robiłem dekonamintacje Oraz glinkowanie , glinkowalem najdelikatniejsza Glinka vallet pro i strasznie musiałem się namęczyć . Może jednak wszystkiego nie usunąłem . 

Nałożyłem ironna na umyta i osuszona maskę . 

Byly pare plamek krwawiących które później splukalem i wyglinkowalem . Glinkujac używałem irona jako pośizg . 

 

Czy pad jest do wymiany ? 

Może twardsza glinkę kupić ? 

Meczy denominacje powtarzać , w sensie psikac i aplikować do skutku i dopiero glinkowanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że zbierasz bałagan po lakierniku, powtórz glinkowanie

14 minut temu, Zdroja0 napisał:

lakiernik z agresywna pasta i futrem nie przebiłby się.

ale mógł zaatakować sąsiednie elementy i bezbarwnego może być jak na lekarstwo.... myślę, że zbiera bałagan po lakierniku

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zdroja0 napisał:

Nie chce mi się wierzyć że @kondziukret nie zauważył przebicia do bazy. Wystarczy obejrzeć auto i będzie widać czy nie ma przebitki.

Jak dla mnie to syf wyciągnięty z lakieru.

Robiłem inspekcje i jest naprawdę spoko , myśle ze bym zauważył . Wg mnie dobrze wyglinkowalem auto ale w takim razie następnym razem zrobię to twarda Glinka i to dwa razy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zdroja0 napisał:

Było glinkowanie? Za jednym razem możliwe że nie wszystkie cząsteczki metaliczne u smoły zostały usunięte. Pad wygląda na zasyfiony. Zabrakło glinkowanie wg. mnie.

 

@rygryss myślisz że ściął bezbarwny do bazy po one stepie?

Akryl to raczej nie jest patrząc po padzie.

Pad do wymiany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kondziukret napisał:

Wg mnie dobrze wyglinkowalem auto ale w takim razie następnym razem zrobię to twarda Glinka i to dwa razy 

Prawda jest taka, że skoro i tak będziesz robił korekte, to po co brać słabą glinkę? Ja zawsze biorę twardą, co by sprawnie syf zbierała kiedy robię jakiegoś one stepa. O bałagan po niej się wtedy nie boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rygryss napisał:

oj tak, miałem taki przypadek, musiałem ciąć 

No to niezbyt dobry news jest ☹️ myślałem ze porządnej dekontaminacji po prostu zlazło to co było na aucie ale widzę ze uszkodzenia jednak możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafalk napisał:

Mogło też auto być zapylone przez lakiernika, ale glinka zapylenie by usunęła.

Glinka nie usunie wszystkiego 😉  wystarczy pobawić się troszkę lakierami bialymi by zobaczyć że nawet po dokladnym umyciu, glinkowaniu, tonie chemii lakier dalej będzie lekko brudny, tym bardziej to zobaczysz robiąc 50/50 z cleanerem ściernym 😉

Brud drogowy też potrafi się wgryźć w lakier 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.