Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mój kalkulator nie odda tego. Zapomniałem dopisać że jest to akryl.

Z jednej strony aio adbl ręcznie na MF robi rysy a z drugiej strony nie mogę dociąć rys po papierze. Pierwszy raz coś takiego mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SylPio napisał:

Jesli to duże elementy szukaj na giełdzie transportu ... Jest jeden znany portal napisz skąd dokąd i co.... Dostaniesz sporo ofert w ciągu paru godzin. Chyba że to drobnica.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

Klapa bagaznika I drzwi do peugeota 205 gti. Niby nie duze a jednak. Mimo to dzieki. Clicktrans ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2018 o 19:59, Snickers napisał:

Zacząłem walkę ze swoim lakierem. Auto Saab 9-3 II Czarny. Próbowałem różnych kombinacji i niestety po przejazdach zostaje mi bałagan. Pasty które mi tu polecono to Koch Heavy Cut i Antihologram, pady cutting, polish, finish od K2 jak i polecony do zestawu past biały Flexipads i czarny Nat. Maszyna rotacja od Masnera. Prędkości do 2 biegu. Starałem się pastę wypracować, ale i testowałem wcześniejsze zakończenia. Rezultaty niemal identyczne. Załączam film. Na koniec jeszcze miejsce gdzie był przejazd padem cuttingowym przejechałem białym FP z HC i finishem z AH, ale wynik nie różnił się zbytnio od tego co na filmie. Tylko lakier się mocniej zgrzał. Nie zależy mi na wycięciu każdej rysy, ale takie hologramy to tragedia. Miejsca gdzie świecę są wymyte i odtłuszczone, ale przyznam że ciężko mi się czyściło. Pasty się strasznie ciągały, zostawiały smugi. Wspomagałem się rękawicą, a później zmywaczem i mf, aż lakier był jałowy. Były komentarze, że samym HC da się uzyskać dobre rezultaty, wiadomo skill też swoje ma do tematu, ale przy takiej rotacji padów coś wyjść powinno. Proszę o jakieś wskazówki.

 

 

Jak nie możesz wyciągnąć defektów samym antiholo i miękkim padem (czarny raczej aż zbyt miękki, zwykły miękki, nie bardzo miękki byłby ok.), to najpierw wyciągnij stopniowo stosując H8 ze średnim lub nawet miękkim i dopiero jako 3 etap antiholo (możesz go też na polishowym użyć). Jak mamy lepki lakier jak tutaj, który jest najtrudniejszy w docieraniu, pasta hamuje, robią się mazy, itd., to najlepszą metodą jest zraszanie całego obrabianego elementu wodą lub rzadkim qd i dopiero praca na wilgotnym, można podlewać też w trakcie, niskie obroty i nie za wysoka temp, aby nie schło. Pastę wtedy ręcznikiem możesz docierać też opryskując wodą lub najlepszy rezultat opryskując rzadkim qd, a dopiero po tym odtłuszczając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z opryskiwaczem cisnieniowym marolex. Po ok 2 miesiacach uzywania po nabiciu cisnienia i nacisnieciu spustu a następnie puszczeniu caaaly czas leci chemia jakbym trzymal nacisniete i tak coraz wolniej i wolniej, jedynie pomaga wypuszczenie powietrza. Mial ktos taki problem? idzie to rozebrać i zrobic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z opryskiwaczem cisnieniowym marolex. Po ok 2 miesiacach uzywania po nabiciu cisnienia i nacisnieciu spustu a następnie puszczeniu caaaly czas leci chemia jakbym trzymal nacisniete i tak coraz wolniej i wolniej, jedynie pomaga wypuszczenie powietrza. Mial ktos taki problem? idzie to rozebrać i zrobic? 
Troszkę używam już mojego M, ale takich objawów nie miałem.

Myłeś mu bebechy po każdym użyciu?
Rozkręcasz go i serwisujesz, tak jak masz w instrukcji. Możesz użyć smaru serwisowego Marolexa na uszczelki.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, AsOne194 napisał:

i rozumiem, że myjesz i nic sie złego nie dzieje? tylko chemia słabiej działa?

Ano. Suszenie i tak w garażu. Oczywiście nie mówię o ulewie, dbam o swój komfort 😉 W glinkowaniu też deszcz nie wadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Michał126 napisał:

Ano. Suszenie i tak w garażu. Oczywiście nie mówię o ulewie, dbam o swój komfort 😉 W glinkowaniu też deszcz nie wadzi.

udało się, pogoda dopisała. Miałem idealne okno pogodowe. Wjazd do garażu na suszenie i nagle ponownie ulewa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jerrry napisał:

Co polecicie najlepszego od smoły? ADBL Tar&Glu Remover jest ok czy może coś innego bardziej skuteczniejszego?

Do tej pory używałem Decabit ale słabo się sprawdza.

Mac Serien Prickbort 124.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MlodyKoguT napisał:

@CoolBreeze wlasnie dostalem go w sklepie z polki bez opakowania i instrukcji, jak kupilem kwazara bylo wszystko. Jest gdzies instrukcja dostepna? Bo w googlach pdf niechce mi sie otworzyc

Klikałeś ten link może?:

http://www.marolex.net/FTP1/1_OWNER-MANUALS/AXEL_(PL,GB,RUS)/MANUAL-pianownicy-WEB.pdf

U mnie otwiera się baz problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MlodyKoguT, sorry kolego ale kliknąłem ci instrukcję do pianownicy. My bad 🙂 Ale bebechy i dostęp do nich jest taki sam jak w opryskiwaczu ciśnieniowym. Przynajmniej w Marolex Master Ergo - taki mam i tak samo o konserwuje.

Edyta:

http://www.pl.marolex.pl/images/Manuals/MANUAL-master-ergo-WEB.pdf

lub

http://www.marolex.pl/download/1-manuals-pdf/Master_1000%2C1500%2C2000%2C3000%28PL%2CGB%2CD%2CPT%2CRUS%29/manual_MasterPlus-ver2014.pdf

zakładając, że masz opryskiwacz serii Master. Jak nie, to klikaj dalej:

http://www.pl.marolex.pl/serwis/download.html#ownermanuals

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jerrry napisał:

Jakie futro polecacie do DA o skoku 9mm + Koch 8.02

Auta na jakich będzie używane to BMW 2014r. oraz Toyota 2009r.

HONEY Combination Wool Pad Ultra Cut. 

Robi haze ale tnie ładnie. Wydaje mi się, że lepiej niż mf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panownie- przymierzam sie do pierwszej korekty w życiu.
Zdolności manualne są bo jestem monterem.
Tylko jaka:
1. Maszyna
2. Pady
3. Pasty
4. Jak i czym czyścić pady po robocie by do śmietnika nie leciały?

Mam fibry, wosk i pełny zestaw detailingowego mycia, a także dostałem zestaw gąbek i Mr. Fix 9h z Aliexpress.

Zestaw jak dla amatora, który będzie nie tylko sobie ale zapewne i dla rodziny czasem odświeżał auta.

Audi a4 b5 99r. Czerwony
I reszta grupa Vag

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.