Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem ostatnio ValetPRO Yellow Poly Clay Bar i chciałbym przejechać nim po mocny zanieczyszczonym lakierze Peugoeta 508. Na pełną korektę przyjdzie jeszcze czas dlatego pytanie, czy to mi nie zarysuje lakieru? Gdzieś słyszałem, że francuskie samochody mają bardzo delikatny lakier i trochę się obawiam. Pytanie więc, czy glinkowanie można wykonać na lakierze i nie robić od razu jego korekty?

 

Pozdrawiam,

rexx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rexx napisał:

Zakupiłem ostatnio ValetPRO Yellow Poly Clay Bar i chciałbym przejechać nim po mocny zanieczyszczonym lakierze Peugoeta 508. Na pełną korektę przyjdzie jeszcze czas dlatego pytanie, czy to mi nie zarysuje lakieru? Gdzieś słyszałem, że francuskie samochody mają bardzo delikatny lakier i trochę się obawiam. Pytanie więc, czy glinkowanie można wykonać na lakierze i nie robić od razu jego korekty?

Glinkowanie jest wręcz wskazane przy pełnej dekontaminacji przed zaaplikowaniem jakiejkolwiek trwałej formy ochrony lakieru. Jeżeli użyjesz dedykowanego lubrykantu i nie dasz glince sunąć po suchej karoserii, to ryzyko szkód jest właściwie zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gabby87 napisał:

@paperson czyli tak jak logika nakazuje

No nic, będę więc musiał poczytać o glinkach, bo jak narazie dla mnie to czarna magia-kiedy użyć jakiej i jak to zrobić żeby nie skończyć z porysowanym lakierem.

Zrób z 2 podejścia jakimś deironem przed glinką. Dzięki czemu glinka będzie miała lżej i ryzyko porysowania karoserii się mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2018 o 13:01, bazor napisał:

1. Zdejmujecie emblematy z auta, żeby wszystko dokładnie spolerować? Czy zostawiacie na miejscu i uzywacie do tego czegoś? (Wycinacie te emblematy czy da sie je jakos specjalnie odkleić?)

2. Po polerce używacie czegoś przed nałożeniem politury ?

1. Emblematy na samochodzie zostają

2. Nie używamy politury(glaze) po polerce.

Inspekcja i powłoka.

Lub wosk, ale wymywanie pasty finishowej w tym przypadku kwestia preferencji i użytych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury formalnej. Wielu z Was wykonuje różne usługi klientom, nie mając działalności. I mnie się to często zdarza. Tym razem jednak mam do kompletnego zabezpieczenia zupełnie nowy samochód (Skodę Karoq) kolegi i zastanawiam się, czy dla porządku spisać z nim np. umowę o dzieło. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem Gyeon Q2 Tire dzisiaj trzykrotnie czyściłem opony Excede Tire... nałożyłem dwa razy Q2 i na chwile obecną super efekt, ale ciekawe jak długo zostanie. Ogólnie zrobiłem tak dwa auta więc można powiedzieć myłem 24 koła 🙂 Jest trochę zabawy, ale mam nadzieję, że warto było tyle czasu poświęcić i wydać tyle kasy. Q2 bardzo drogie, ale wydajne i fajna rzecz jeżeli chodzi o plastik cyz gumy dookoła auta, szkoda, że w moim ich nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna maszyny DA że skokiem 9mm od ADBL. Zamierzak też dokupić talerz mocujący 75mm.
Jakie pady kupić i jakich rozmiarów? Kupować 130 czy 135 mm? Potrzebuje pewnie padów cuttingowych, polishingowych, finishowych oraz jakiegoś futra żeby cokolwiek tym Rollerem wyciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pady NAT, do cuttingu zaopatrz się w pad mikrofibrowy i pastę megs 105 ponoć najlepsza kombinacja na DA.

Minusem 105 jest to ze pyli, szczegolnie przy mikrofibrze ;)
Przynajmniej ja u siebie to zaobserwowalem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Polecam pady NAT, do cuttingu zaopatrz się w pad mikrofibrowy i pastę megs 105 ponoć najlepsza kombinacja na DA.

Minusem 105 jest to ze dosc mocno pyli, szczegolnie przy mikrofibrze ;)
Przynajmniej ja u siebie to zaobserwowalem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu kupilem ten od CG i choc dosc drogi to mnie nie zachwycil 😕 Ani on czysci ani zabezpiecza odnosze wrazenie,moze lepszy bedzie ten od Megsa 🤔 Ale wole od czasu do czasu porzadnie wymyc,nalozyc dressing i dopoki siedzi tylko czyms delikatnym wytrzec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś QD do wnętrza? ADBL odpada bo atomizer.
Oj tam, nie poddawaj się.
Kupujesz u któregoś z partnerów ADBL IQD LE do tego czerwoną butelkę od GS (250ml/0,5l) i jesteś bardzo zadowolony

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pady NAT, do cuttingu zaopatrz się w pad mikrofibrowy i pastę megs 105 ponoć najlepsza kombinacja na DA.


Dobra czyli pad mikrofibrowy i megs 105 to pozycja obowiązkowa.
A jaki rozmiar padów kupić 130 czy 135mm?
I jaka reszta past? Sprzedawca poleca Koch Chemie Heavy Cut, Menzerna 2500, Koch Chemie
Hochglanz Antihologram. Kupować tak czy jak już to wszystkie pasty jednej firmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.