Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
43 minuty temu, Michał126 napisał:

W Volkswagenie TRW to oryginał, a przynajmniej kiedyś był. W każdym razie, wymieniłem przez ostatni rok trzy zestawy (dwa w VW, oba z tyłu i jeden w Citroenie, z przodu), wszystko TRW (tarcze+klocki) i zero piszczenia czy korodowania. W New Beetle'u musiałem wymienić też jeden zacisk, kupiłem TRW i miał zdrapane logo VW, a cena przez cztery w stosunku do ASO. :) Klocki TRW mają przyklejoną taką antywibracyjną matę. Ja polecam i będę kupował tylko to.

TRW nadal idzie na pierwszy montaż do VW.

Jak zmieniam u siebie klocki to też kupuję TRW i nigdy nie miałem żadnego piszczenia a pylenie na przyzwoitym poziomie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakąś pastę polerską do one-stepa?

Ostatnio polerowałem czarnego civica żółtym padem NATa i sonax perfect finish. Jest lepiej faktycznie ale nie idealnie - pod światło widać jeszcze ryski - wydaje mi się że ta pasta za mało agresywna. Czytałem o menzerna 3in1 ale obawiam się że tam więcej wypełniaczy niż faktycznego polerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień sobie na twardsza gąbkę i Sonax wytnie sporo więcej. Możesz tez użyć jakiejś agresywnej pasty na miękkim padzie typu koch 8, menz 400. Praktycznie 3/4 past to one step wszystko w zależności jak połączysz z padem. Jak rzucisz sonaxa cutmax na futro to wiadome jest, ze będzie bałagan, ale już na padzie pomarańczowym (one step) daje radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hep do one step-a mozesz wlasciwie uzyc kazdej pasty srednio sciernej,teraz uzywam AW regenerate kiedys Menz 2500,ale nie licz na mocna korekte,tu musisz uzyc przynajmniej 2 past,taka typowa pasta 1 stepowa jest tez P1 gtechniq,gdzie poziom korekcji regulujesz uzytym padem ale to tez nie zastapi porzadnej 2/3etapowej korekty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Arkeolowy napisał:

Zmień sobie na twardsza gąbkę i Sonax wytnie sporo więcej. Możesz tez użyć jakiejś agresywnej pasty na miękkim padzie typu koch 8, menz 400. Praktycznie 3/4 past to one step wszystko w zależności jak połączysz z padem. Jak rzucisz sonaxa cutmax na futro to wiadome jest, ze będzie bałagan, ale już na padzie pomarańczowym (one step) daje radę 

Dzięki, dodatkowo rozumiem, że pomimo faktu iż producent sonaxa zaleca pracę na niższych obrotach jesli robię onestep to w celu cięcia muszę je trochę podkręcić? Bo początkowo próbowałem zgodnie z zaleceniami i na tak niskich obrotach słabo szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym pracujesz. Na DA s15 jak coś wycinam to z reguły 5/6 bieg. Na rotacji robię 1 przejazd na jedynce potem wchodzę na 3 bieg - cięcie i na koniec robię przejazd na 2jce zeby posprzątać. Nie kieruje się zbytnio w tej kwestii zaleceniami producentów, a techniką - która przynosi zadowalające rezultaty :good: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pany jestem trochę zielony w temacie myjek, moje pytanie czy do tego pojemnika na detergent mogę wlać aktywną pianę czy na co on ma służyć? Bo w mojej myjcie nie widzę doczepianego zbiornika na detergent jak to jest w myjkach firmy Karcher.

 

32104527_1711443728923776_2467186294661316608_n.jpg

32145751_1711443708923778_4552977496278040576_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patryk201031 Jeśli chcesz mieć dobrą pianę to musisz dokupić piaskownicę. Najczęściej polecany model to PA LS3. Tylko musisz znaleźć taki model z końcówką dla swojej myjki.

A ten zbiornik służy do dodawania detergentu do myjki, ale nie będzie z niego piany jak na zdjęciach w relacjach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleca ktoś jakiś sklep/sprzedawcę gdzie kupię krzesło obrotowe z podstawką na dole? Na alledrogo niby coś jest, ale jak czytam opinie sprzedawców to nie ma skąd zamówić.
również szukam takiego taboretu.@Arkeolowy daj znać na priv jakbym przegapił post.
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, daniel87 napisał:

No wlasnie...brat kupil parkside i szukam mu pianownicy. Czy są między nimi jakieś różnice poza ceną:?:

Mialem PA a aktualnie mam Techkar. I oprócz pokrętła i modnych napisów PA różnić nie widze w tworzeniu piany. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, patryyyk26 napisał:

Panowie czym najlepiej pozbyć się kleju na feldze po odważnikach? Mocne stężenie APC +szczotka da radę? Pozdrawiam 

Ciężka sprawa z APC, najlepsze rozwiązanie to krążek do usuwania kleju na wiertarkę ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy przed aplikacją maszynową AIO jest potrzebne glinkowanie?
Chodzi mi o to aby zrobić robotę szybko i teraz zastanawiam się czy syf z lakieru nie powbija się w pada i nie narobi bałaganu. Zamiast szybciej będzie dłużej

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.