Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Adaszek96 napisał:

Tak, ma sens

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Bylo kiedys dyskutowane na ten temat,i ktos napisal ze sam Soft99 nie zaleca niby tego,ktos tez kiedys pisal o jakichs testach Meguair's co do warstwowania woskow,ktos cos pamieta i moze na ten temat cos przypomniec,jakies linki odnosnie testow itp,bo to ciekawy temat :oSam warstwuje woski naturalne,syntetyki juz nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paperson napisał:

Chcę wymienić tarcze z przodu w swoim Leonie. Klocki już wybrałem z firmy Ferodo. Waham się między tarczami ATE, a Zimmermann. Na forum Leona ktoś pisał, że ATE może przyjść z Chin, Włoch lub Niemiec. Jeśli trafią się z Niemiec, to ponoć z tej samej fabryki co Zimmery (ponoć produkowane tylko w DE). Które wybrać, cena ta sama? :oLogika w tym przypadku podpowiada, żeby brać Zimmermanna, lecz może ktoś kto dobrze zna temat potwierdzi lub obali powyższe. 

Miałem ATE i miałem z nimi problem - bicie po jakimś czasie. Czytałem wtedy trochę opinii w sieci i mój przypadek nie był odosobniony. Wtedy też dużo osób polecało Zimmermann. Teraz mam Zimmermann i wszystko jest ok, więc jeśli cena taka sama to bierz Zimmermann.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kecav  Po prostu jest naelektryzowana. Przy otwieraniu drzwi zawsze ją prąd kopnie, jak ja jej otworzę drzwi, to kopnie ją metalowa furtka w domu, albo ja. Dzieje się tak od wyczyszczenia foteli i zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, YOBACK napisał:

@kecav  Orientujesz się, czy Twoje cleanery albo Leder Versiegelung może być powodem strasznego elektryzowania się mojej lubej? Odkąd wyczyściłem auto i zabezpieczyłem, to dziewczyna miota błyskawicami :D

Winne raczej suche powietrze, w ostatnich dniach wilgotnosc jest bardzo niska...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję doświetlić sobie amatorskie prace w garażu, powinienem nabyć lampę LED 10W, 20W czy może 50W(chyba będzie przesadzona)?

 

Drugie pytanie dotyczy gąbek podczas pracy, czyścić je między przejazdami jak pady mikrofibrowe, jeżeli tak to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson  Tylko my staramy się żyć w zgodzie z naturą. Tylko bawełna/len/skóra. Wszystko co się da to BIO, albo z wioski. Także ten aspekt odrzuciłem. 

 

Co najciekawsze - najbardziej elektryzuje się po stronie pasażera - tam gdzie jest wyczyszczony cały fotel, a po stronie kierowcy tylko siedzisko i mniej elektryzuje. Ja nie elektryzuj się wcale. 

 

@Edit 

Po prostu niedługo jak akumulator na zimę siądzie, to poproszę, żeby klemy dotknęła :D

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

@YOBACK W pewnym sensie odpowiedziałeś sobie sam. Ty nie elektryzujesz się, a luba tak. Szukał bym raczej kwestii ubraniowych (nowy ciuch, nowy kosmetyk). Coś ewidentnie reaguje na Nią :biggrin:.

Niczego bardzo konkretnego nie znalazłem w kwestii elektryzowania się. W necie coś takiego:  http://informator.zumi.pl/jak-naprawic/dlaczego-samochod-sie-elektryzuje/9fwcl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kecav napisał:

(nowy ciuch, nowy kosmetyk). Coś ewidentnie reaguje na Nią 

To przecież normalne że kobiety reagują na nowe ciuchy i kosmetyki :mrgreen:

 

Żeby nie było OT , to kiedyś moja połówka też miała z tym kłopot , a rozwiązaniem był ...nowy płyn do płukania prania . Po powrocie do starego płynu problem zniknął .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka pianownica ręczna będzie dobra i prosta w przerobieniu do piany aktywnej? Za czym się rozglądać? 
Dzięki za pomoc
Yyy, gotowa?
Piszesz o pianownicy do przerobiemia... tylko po co?
Rozejrzyj się za polecanym na forum Marolex'em Axel 3000.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwa pytania, przeleciałem lakier menzerna 2500 i 3500, efekt mnie nie zadowolił, małe rysy wyciete, wszystko co troche wieksze razi w oczy. Jest to moje pierwsze auto które robie, zastanawiam sie czy zamawiac paste menzerne 1100 i twardego pada. Nie posiadam miernika, czy do zabawy ta pasta i twarda gąbka niezbedny jest miernik?? oraz czy jezeli bede robil ciecie 1100, musze leciec caly element od nowa?? czy tylko miejsca z rysami(ogolnie i tak wyjdzie mi pewnie wiekosc elementu bo rys jest sporo, ale pewnie zdazy sie element ze w jednym miejscu sa rysy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem koncentrat do szyb od Carchem'u:
CarChem Glass Cleaner Concentrate 10:1
i do tego mikrofibre:
egge Sky Glass Microfiber

Koncentrat rozrobiony zgodnie z instrukcją 20ml koncentratu/200ml wody.
Trigger też z carchemu.
Spryskałem szybę, wytarłem i lipa, spryskałem drugi raz wytarłem i jest lepiej ale nadal smugi.
Pytanie czy coś robię źle? Zestaw chyba dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, diabeelek napisał:

Kupiłem koncentrat do szyb od Carchem'u:
CarChem Glass Cleaner Concentrate 10:1
i do tego mikrofibre:
egge Sky Glass Microfiber

Koncentrat rozrobiony zgodnie z instrukcją 20ml koncentratu/200ml wody.
Trigger też z carchemu.
Spryskałem szybę, wytarłem i lipa, spryskałem drugi raz wytarłem i jest lepiej ale nadal smugi.
Pytanie czy coś robię źle? Zestaw chyba dobry.

sprawdz takie rozwiązanie: spryskaj fibrę, przetrzyj szybe góra/dół, lewo/prawo, suchą fibra wypoleruj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, diabeelek napisał:

Kupiłem koncentrat do szyb od Carchem'u:
CarChem Glass Cleaner Concentrate 10:1
i do tego mikrofibre:
egge Sky Glass Microfiber

Koncentrat rozrobiony zgodnie z instrukcją 20ml koncentratu/200ml wody.
Trigger też z carchemu.
Spryskałem szybę, wytarłem i lipa, spryskałem drugi raz wytarłem i jest lepiej ale nadal smugi.
Pytanie czy coś robię źle? Zestaw chyba dobry.

Tak jak mowi @alexander.p Od siebie dodałbym jeszcze zebyś użył rękawiczek nitrowych przy czyszczeniu szyb oraz sprawdził czy ta mikrofibra jest czysta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, paperson napisał:

Chcę wymienić tarcze z przodu w swoim Leonie. Klocki już wybrałem z firmy Ferodo. Waham się między tarczami ATE, a Zimmermann. Na forum Leona ktoś pisał, że ATE może przyjść z Chin, Włoch lub Niemiec. Jeśli trafią się z Niemiec, to ponoć z tej samej fabryki co Zimmery (ponoć produkowane tylko w DE). Które wybrać, cena ta sama? :oLogika w tym przypadku podpowiada, żeby brać Zimmermanna, lecz może ktoś kto dobrze zna temat potwierdzi lub obali powyższe. 

W Volkswagenie TRW to oryginał, a przynajmniej kiedyś był. W każdym razie, wymieniłem przez ostatni rok trzy zestawy (dwa w VW, oba z tyłu i jeden w Citroenie, z przodu), wszystko TRW (tarcze+klocki) i zero piszczenia czy korodowania. W New Beetle'u musiałem wymienić też jeden zacisk, kupiłem TRW i miał zdrapane logo VW, a cena przez cztery w stosunku do ASO. :) Klocki TRW mają przyklejoną taką antywibracyjną matę. Ja polecam i będę kupował tylko to.

  • Okay 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.