Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
12 godzin temu, menior napisał:

@KapselK i uwierz ze ja kiedys tez tak robilem ale sobie odpuscilem bo po pastach srednich/finishowyh nigdy nic nie znalazlem(po pierwszym stepie owszem i czasem poprawiam i 3 razy),na

czyli popadłeś w jakaś dziwna rutyna - udało się pierwszy raz drugi to juz następne 10 będzie tak samo.

12 godzin temu, menior napisał:

To i ja mam pytanko,skoro uwazacie ze po kazdym stepie nalezy przemywac to czemu po samym cleanerze juz nie skoro 3 step pasta finishowa to prawie to samo a nawet czesto zastepuje te produkty :o

W życiu Warszawy. Nie można porównywać "cleaner'a" do past " compound'owych" "polish'owych" czy finish'owych". W pewnym momencie granica może się zacierać bo technologia idzie do przodu ale generalnie produkty te są projektowane w całkiem odmienny sposób i mają inne właściwości. Widzę, że mylisz pojęcia lub łączysz różne fakty w swoją historię.

https://www.detailingwiki.org/?s=cleaner

To wymywanie cleaner'a pewnie wzięło się pewnie z tematu o IPA - czy wymywać czy nie.

Generalnie robisz kanapkę z polish'a, finish'a, do tego dajesz jeszcze pewnie glaze'a, na koniec wosk a potem słowa "lśni jak psu jajca".

Ale jakiekolwiek testy i porównania na takich warstwach są totalnie nie obiektywne i zafałszowane a już szczególnie wosków. Jestem amatorem ale uzmysłowiła mi to głupia balkonowa zabawa z maską, którą poleruję, ścieram, drapię, nakładam różne środki w różnych konfiguracjach i widzę jak różne produkty inaczej się zachowują na podkładzie czystym, wymytym a jak na "kanapkowanym".

 

Suma sumarum - jak robisz korektę - czyli mechaniczną regenerację lakieru - musisz mieć pewność, że na każdym etapie masz "lustro" - czyli widzisz "jak jest" a nie jakie "masz wyobrażenie".

Jeśli nie wymywasz klientowi po każdym etapie - sprzedajesz mu bubla. Wystarczy, że weźmie pierwszy lepszy szampon autolandu który ma moc jak domestos do kibla i mogą mu wyjść kwiatki.

Zobacz sobie ten post jak zrugali detailera:

 

https://www.facebook.com/groups/1765367823685975/permalink/2142990995923654/

 

 A teraz @AreK możesz mnie hejtować :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel  cenie Twoja opinie jak i innych kolegow bo wielu sie od was nauczylem,ale takie kombinacje to akurat nie moj wymysl ale zalecania detailingowych guru (sledze od 5 lat 2 fora i inne grupy) wszyscy to durnie? Zostalem wysmiany ale nikt sensownie mi nie odpowiedzial,jedynie Arek rozsadnie stwierdzil ze i pasta stednia mozna balaganu narobic,ale mial pewnie na mysli prace rotacja,bo ja nie wyobrazam sobie jak mozna pracujac DA i pastami typu Menz2500 czy AW regenerate(bo takimi ostatnio robie) narobic hologramow,no naprawde chocbym chcial to nie wiem jak

Zeby lepiej zrozumiec na przykladzie korekty jakiej robilem ostatnio DA,1step AW ressurection po ktorym wymywalem i poprawialem do czasu az poziom korekty mnie zadowoli i sie upewnilem ze nie ma zadnych hologramow itp.(prawie caly dzien mi to zajelo) 2step AW regenerate po ktorym nie przemywalem bo po tym narobic balaganu nawet bym nie potrafil zrobic,po tym wykonczeniu juz bylo mega i moglbym tu skanczyc,ale dla dodania czegos wiecej jako 3step przelecialem jeszcze Prima Amigo,tu przemywac nie widze kompletnie sensu.Gdzie sie pomylilem?co zle zrobilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyle w temacie :mrgreen: jak swego czasu mialem dylemat czy wymywac i zadalem to pytanie to nikt mi nie umial odpowiedziec czy i dlaczego :mrgreen:

@Arkeolowy alez czemu,obserwuje pare by nauczyc sie jak najwiecej a tu naprawde mozna wiele i jest wiele fajnych i doswiadczonych ludzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład, pasta średnia i finiszowa ma wypełniacze wiec nie znasz stanu faktycznego lakieru tylko jest trochę oszustem. Jak nie chcesz tracić na looku podczas wymywania używaj dajmy na to gyeon prep, bo IPA w ostatnim etapie potrafi stłumić wygląd auta. Idąc tokiem myślenia Twoich guru, ceramikę będę kładł zaraz po antiholo czy tam megsie 205 :mrgreen: 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramika to co innego;) ale kladac zwykly wosk trwaly do 3 miesiecy mi po prostu nie zalezy czy on tam cos zakrywa czy nie,pozatym z tego co mi powiedziano(poprawcie jesli sie myle) pasty menz2500 i AW regenerate nie maja zadnych wypelniaczy,ma je bardziej PA ale takie jego zadanie i po co to wymywac,skoro zalezy mi na looku a nie trwalosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomas22 napisał:

@menior z tego co pamiętam niektórzy antiholo używają jako "cleanera" i go nie wymywaja :) 

Ale osobiście uważam że przy 3 stopniowej korekcie to po cuttingu i polishu to obowiązkowe :)

Zgadza sie jak i inne srednie pasty do takiego one stepa zamiast cleanera,dzieki wezme pod uwage i nastepnym razem wroce do wymywania i po 2 stepie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Zdroja0 napisał:

Panowie a np. po cutingu wyjeżdzacie autem, myjecie a dwa wiadra, wjazd do garażu i ocenacie czy tylko przelecieć mf z ipą/antysilkonowym?

Ja na bieżąco używam prepa, a po pełnej korekcie myje czymś mocno odtluszczajacym, podczas mycia widać jak pasta poliszowa/finiszowa nadaje mocnej hydrofoby, która staram się usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś podczas korekty poleciałem do sklepu, po zmywacz silikonu ;)

wyszła kanapka, anty silikon + IPA. Efekt: kilka miejsc do poprawki :ad: a robiłem tylko odświeżenie Menzerna 3500

1 minutę temu, Zdroja0 napisał:

Dzięki @Arkeolowy @KapselK. A jaki jest mocno odtłuszczający szampon?

np. FX PROTECT Car Shampoo 5L silnie odtłuszczający, idealny pod powłoki, ADBL PRO

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, etrone napisał:

Czym przygotowac szybe czolowa pod powloke ? Zeby mazy nie zostawiala wycieraczka...

Przecież na forum jest wszystko na ten temat - choćby w wątku o Gtechniq G1...

Żeby nie było, że jestem wredny, napiszę jak zrobiłem w zeszły piątek: przemycie IPą, mleczko do polerowania szyb Sonaxa na twardym padzie (maszynowo), IPA, mleczko na miękkim padzie, IPA i powłoka. Jeszcze tego nie moczyłem, więc nie wiem jak będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez swego czasu po 3500 mialem dylemat,wymyc nie wymyc :o i nawet pytalem tutaj o porade,ktos mi tylko odpowiedzial ze lepiej wymyc bo 3500 ma chyba jakies wypelniacze ,zglebilem temat i wynalazlem gdzies ze 3500 nie ma zadnych wypelniaczy to tylko pasta lekko scierna,i po tym mozna z woskiem jechac co tez zrobilem,wosk lezal sobie ile mial lezec....wiec po co te wymywanie bo juz zglupialem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu skończ, bo Mirek tez tak robi, ze wali szybko 3500 zrobi holosy (nie wymywa wiec jest cacy) kładzie wosk. Gościu jedzie potem na 3 agresywne mycia, usuwa wosk i pozostałości po paście, wychodzą holosy, których Mirek nie widział i mało tego powie Ci, ze to Twoja wina, bo nie potrafisz myć auta. 90% podaje, ze pasta nie zawiera silikonu, wosków itd. Przejedz sobie po masce finiszem i bedziesz miał lepsze kropelkowanie jak po ceramice - skąd to się bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy jako ze mnie zaciekawilo spytalem z ciekawosci bezposrednio tzw.fachowca co robi to zawodowo i odpowiedz byla mniej wiecej taka:Jesli masz pewnosc ze dobrze wypracowales podczas 2 stepu paste to teoretyczne nie musisz,ale w praktyce lepiej to zrobic bo pewnosci nigdy nie masz i jesli nie zrobisz to skrocisz sobie zywotnosc wosku(jedyne ryzyko) inna sprawa ma sie jesli chodzi o powloki,tu wymywanie jest niezbedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio byłem w zakładzie detailingowym i patrząc na wiedzę gościa z renomowanego studio i asortyment jaki używają to śmiem twierdzić, ze taki @Domel mógłby otworzyć sklep niczym Mxnowicki ( ze względu na szeroki asortyment jakowy posiada ). Dużo grono osob zauważyło w tym fajny hajs i jadą po kosztach, a dla przeciętnego Kowalskiego i tak efekt jest wow. Schody zaczynaja się po miesiącu jak wychodzą różne kwiatki. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy zgadzam sie z Toba ale akurat ta osoba to tez pasjonata jak my,bedacy najwiekszym autorytem na forum w danym kraju.Sledzac detailing od dawna widze ze to nie matematyka i jest wiele koncepcji czesto sprzecznych z soba,ja jako pasjonata staram sie tylko polapac a nie tworzyc polemiki :) nie widzialem wiekszu sensu wymywania skoro klade wosk o trwalosci paru miesiecy i tyle on lezy,nie jestem ekspertem ale tez nie Mirkiem :) hologramy to ja widzialem jak sie za to zabieralem pare lat temu i o wymywaniu nie mialem pojecia a hologramy dostrzeglem dnia nastepnego na sloncu nie wiedzac co to jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.