Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Mak_Ar testowo, przy wyborze past wymyłbym, żeby ocenić rzeczywisty efekt korekty poszczególnych stepów. Tutaj wymywam każdą z wypracowanych past i dobieram odpowiednią kombinację. Natomiast jak już wybiorę odpowiednie pasty i pady do założonych etapów korekty, to między jednym, a drugim stepem nie korzystam z prepa/ipy. Oczywiście obligatoryjnie wymywam pastę na koniec korekty po ostatnim kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rafalk napisał:

Wosk kładziesz na nie wymyty lakier?

Zalezy jaki wosk,np.Fusso na zime gdy priorytem jest trwalosc to dla pewnosci tak choc nie wiem czy to konieczne bo i bez tego siedzi,natomiast przed jakims woskiem naturalnym gdy priorytem jest look to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem bo pelna korekte raczej na wiosne robie,ale po samym cleanerze nie raz kladlem i fusso i colli i zime spokojnie przelezaly,teraz dodatkowo jesxcze ipa przemyje po cleanerze ale czy to cos wydluza to nie wiem bo i tak na wiosne sciagam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@menior pisałeś ze nie wymywasz past bo nie widzisz sensu i stracisz efekt . Teraz piszesz ze po cleanerze kladziesz wosk. To w koncu wymywasz paste czy nie wymywasz bo o to glownie koledze chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt troche zamieszalem ;) bo to zalezy od sytuacji,jesli robie pelna korekte 3 stepy,i na koniec klade jakis fajny wosk to wymywam tylko ewentualnie po 1 stepie by korekte sprawdzic a na koniec juz nie.Jesli robie szybkiego one stepa czy chocby pain cleaner i na to jakis syntetyk na zime to wtedy przemywam by miec pewnosc ze ten syntetyk bedzie siedzial

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No to robisz blad bo jesli po 2 etapie i po 3 etapie nie wymywasz to skad wiesz ze dobrze zrobiles korekte ??. Wymywa sie po to paste zeby bylo czarno na bialym czy trzeba jeszcze polerować czy juz efekt zadowala a jesli jest pasta to nie ma mozliwosci sprawdzenia 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekte robi pierwszy etap;) po to uzywam pasty mocno sciernej by ona zrobila korekte,kolejne to juz tylko wykonczanie i dodanie czegos to wygladu 

Czemu po drugim stepie mialbym miec dalej defekty skoro po pierwszym je skorygowalem i sprawdzilem wymywajac??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nawet "antyhologramem" można narobić hologramów. 
Musisz wymywać kontrolnie po każdym etapie korekty! 
4 lata na forum i takie podejście do tematu. Zaszokowałeś mnie delikatnie mówiąc.

  • Lubię to 6
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
27 minut temu, menior napisał:

Korekte robi pierwszy etap;) po to uzywam pasty mocno sciernej by ona zrobila korekte,kolejne to juz tylko wykonczanie i dodanie czegos to wygladu 

Czemu po drugim stepie mialbym miec dalej defekty skoro po pierwszym je skorygowalem i sprawdzilem wymywajac??? 

comment_ESs7jIk3PcIN0G6NIjuvZ8jYM2ODuqeg

No chyba sobie teraz jaja robisz :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK moze po prostu nigdy mi sie nie zdarzylo balaganu czy hologramow narobic srednia pasta typu antyhologram,nawet silnie tnaca sporadycznie,moze po prostu dlatego ze pracuje zawsze DA a tym naprawde ciezko to narobic,chocbym i chcial,na poczatku przemywalem owszem i po 2 stepie ale nie widze sensu bo ani razu nie zdarzylo mi sie by po 2 stepie cos znalezc czego i po pierwszym by nie bylo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, menior napisał:

@AreK moze po prostu nigdy mi sie nie zdarzylo balaganu czy hologramow narobic srednia pasta typu antyhologram,nawet silnie tnaca sporadycznie,moze po prostu dlatego ze pracuje zawsze DA a tym naprawde ciezko to narobic,chocbym i chcial,na poczatku przemywalem owszem i po 2 stepie ale nie widze sensu bo ani razu nie zdarzylo mi sie by po 2 stepie cos znalezc czego i po pierwszym by nie bylo 

Czytam i nie dowierzam :shock::shock::oTy tak serio ?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisalem ze kiedys wymywalem to raz a 2 skoro po pierwszym wymywam i nic nie ma to czemu ma byc po tym wykanczajacym,moze cale zamieszanie stad ze wiekszosc was pracuje rotacja by bylo szybciej,a ja na DA nawet jesli mi to dluzej zajmuje ale jak tym narobic balagan to nie wiem

2 minuty temu, marco80 napisał:

też racja poza tym - na ta nie wymyta paste kładziesz potem lsp?

 

nie,raczej woski naturalne,przed lsp raczej wymywam,ale skoro po samym cleanerze lsp lezy bez problemu to niby czemu po calej korekcie i pascie wykanczajacej mialby nie lezec???

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cię, robiłem korektę na DA w zeszłym roku i po mocno tnącej paście (Sonax cutmax), był bałagan i musiałem przelecieć Ex 04/06, żeby to miało ręce i nogi.  Może po prostu nie widzisz, że pasta narobiła bałaganu i dlatego piszesz, że nigdy nie narobiłeś. Z Arkiem bym się raczej nie spierał bo to guru na tym forum i każdy z Nas chciałby osiągnąć taki poziom jak Arek. ;) 

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru z innego forum powiedzial mi co innego innego :mrgreen: Ja nie chce zaprzeczac o wiele bardziej doswiadczonemu koledzu bo wiem ze moje doswiadczenie w porownaniu niewielkie,jesli sie myle to chetnie sie czegos nowego naucze,ale chcialbym zrozumiec a nie papugowac.Jak narazie robilem i tak i tak i nie widze roznicy,a ze czegos nie zauwazylem to nie sadze bo jak wiekszosc z was jestem wrecz przewrazliwiony i widze rzeczy ktore 90% spoleczenstwa nie widzi,ogladam z kazdej strony 10 razy i jak widze ze cos nie tak to poprawiam az do skutku 

1 godzinę temu, KapselK napisał:

No proszę Cię, robiłem korektę na DA w zeszłym roku i po mocno tnącej paście (Sonax cutmax), był bałagan i musiałem przelecieć Ex 04/06, żeby to miało ręce i nogi.  Może po prostu nie widzisz, że pasta narobiła bałaganu i dlatego piszesz, że nigdy nie narobiłeś. Z Arkiem bym się raczej ie spierał bo to guru na tym forum i każdy z Nas chciały osiągnąć taki poziom jak Arek. ;) 

i po Ex  04/06 tez przemywales? Z tego co mi wiadomo to wiekszosc fachowcow jak kolega AREK nie bawi sie z DA bo to strata czasu,cos co on skoryguje za 1 zamachem rotacja,to mi zajmie 4 razy tyle DA,robi pelna korekte auta w 1 dzien i to w 100%,a ja siedze przy tym 3 dni i zadowole sie korekta w 95% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KapselK i uwierz ze ja kiedys tez tak robilem ale sobie odpuscilem bo po pastach srednich/finishowyh nigdy nic nie znalazlem(po pierwszym stepie owszem i czasem poprawiam i 3 razy),na dodatek na zagranicznym forum ktory sledze w roznych dyskusjach tez tamtejsi guru twiedza ze to nie jest konieczne,i badz tu madry czlowieku :(

To i ja mam pytanko,skoro uwazacie ze po kazdym stepie nalezy przemywac to czemu po samym cleanerze juz nie skoro 3 step pasta finishowa to prawie to samo a nawet czesto zastepuje te produkty :oPozatym jako 3 step zdarza mi sie uzywac produktu typu glaze podkrecajacego look a jak wiadomo przemycie IPA moze przytepic jego efekt wiec jaki sens przemywac :o Rozumiem przed jakims lsp gdzie chodzi o trwalosc ale przed naturalem gdzie chodzi o maksymalny look 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nazywa się ten króciec co jest zaklejony taśma? Pękł i nie podaje wody w odkurzaczu hyundai vc5750
Widać, że jest to część oddzielna cześć wężyk więc mam nadzieję, że są to jakieś uniwersalne. Jest to na wciska z uszczelka 5e5a34bd154eb2be5996622677d23957.jpg

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.