Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czym usunąć czarnidło z opon? Nie mam opcji jechać teraz na myjnię bezdotykową, jedyne co to myślałem o ADBL Tire and Rubber Cleaner, powinien zmyć czarnidło? Niestety taką przysługę mi rodzinka zrobiła  
Tak, zmyjesz

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, mam zwykły beton w garażu,  z którego sie oczywiście kurzy. Są jakieś w miare nie drogie sposoby na zrobienie coś z posadzką betonową ? jakieś grunty w puszce itp ?  nie musi to wyglądać hiper pięknie, wazne aby było w miare równo i sie nie kurzyło. Miałem zakladać płytki ceramiczne ale za dużo roboty po za tym boje sie że przy cięższym aucie w przyszłosci popękają na dodatek zimą stoi woda która spływa z auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dot. detailingu wnętrza, akcesorii itd.

Otóż ile zajmuje wam pranie tapicerki (z odkurzaniem) i impregnacja ? wyciągacie fotele, kanapę tylną itd. ? Czego używacie do pre-spray tzn. jakie opryskiwacze ?, jakiś termometr (jaki) ? 

ile czasu zajmuje wam też czyszczenie plastików i dressingowanie ? Planuję zakup chemii Maxifi power rinse i pre-spray, czy dokupić jeszcze jakis odplamiacz cy coś takiego ? I na koniec jaką szczoteczkę polecicie do czyszczenia przy pre-spray'u tapicerki materiałowej ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to Accord VII Dark Mocca. Jako, że jestem amatorem-masochistą postanowiłem go wypolerować ręcznie. Na stół wjechał UC i German od Flexipads. Po wyjechaniu na słońce okazało się, że w niektórych miejscach (np. fragmenty drzwi) zostały hologramy, proste - jakby od fibry. Nie wygląda to tragicznie, ale po tylu godzinach prac denerwuje. Prócz megsa mam jeszcze PB Proffesional Polish. Teraz tak: hologramy mogły postać po zbyt mocnym dotarciu fibry do lakieru? fibra mogła się przytkać od pasty - to moze byc winowajca. Teraz szybkie pytanko: 

Przejechać to jeszcze raz UC i tym razem miękką stroną, czy może proffesonal polish i pad z mikrofibry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, W1Michal napisał:

mam takie pytanie, mam zwykły beton w garażu,  z którego sie oczywiście kurzy. Są jakieś w miare nie drogie sposoby na zrobienie coś z posadzką betonową ? jakieś grunty w puszce itp ?  nie musi to wyglądać hiper pięknie, wazne aby było w miare równo i sie nie kurzyło. Miałem zakladać płytki ceramiczne ale za dużo roboty po za tym boje sie że przy cięższym aucie w przyszłosci popękają na dodatek zimą stoi woda która spływa z auta

U siebie miałem ten sam problem. Kurzył się stary beton jak nic i każde zamiatanie ścierało wręcz posadzkę.

Problem rozwiązałem tak: wizyta w sklepie budowlanym = kilka baniek gruntu do betonu (wybór należy do ciebie). Porządne zamiatanie w garażu. Po opadnięciu kurzu, atak gruntem. Dwie - trzy razy, jak ci pasuje. Jak już wszystko wchłonęło i wyschło, to już efekt był na plus. Brak kurzenia. Na to wszystko wrzuciłem jeszcze po warstwie farby do posadzek Aksilbet . Teraz jest elegancko - z jednym minusem jednak. Wcześniej jak wjechałem mokry do garażu, to posadzka wszystko piła. Teraz woda stoi :) No ale od czego są szmaty do podłóg :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie pytanie: pacjent e90 szafirowo czarny. Ile przejazdów najlepiej na finisz na panel? Pasta Kocha Antihologram. Przy końcowych przejazdach zmniejszyć prędkość? Zawsze nie wiem jak się zachować przy ostatniej paście:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CoolBreeze napisał:

U siebie miałem ten sam problem. Kurzył się stary beton jak nic i każde zamiatanie ścierało wręcz posadzkę.

Problem rozwiązałem tak: wizyta w sklepie budowlanym = kilka baniek gruntu do betonu (wybór należy do ciebie). Porządne zamiatanie w garażu. Po opadnięciu kurzu, atak gruntem. Dwie - trzy razy, jak ci pasuje. Jak już wszystko wchłonęło i wyschło, to już efekt był na plus. Brak kurzenia. Na to wszystko wrzuciłem jeszcze po warstwie farby do posadzek Aksilbet . Teraz jest elegancko - z jednym minusem jednak. Wcześniej jak wjechałem mokry do garażu, to posadzka wszystko piła. Teraz woda stoi :) No ale od czego są szmaty do podłóg :)

 

 

dzięki za info. Pytanie czy to wszystko nie śmierdzi po wyschnięciu ? mam garaż pod domem nie osobno. Co do wody raczej trzeba by zrobić studzienkę bo podczas ulewy pare razy weszła mi woda, No  ale to osobny temat

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, W1Michal napisał:

Pytanie czy to wszystko nie śmierdzi po wyschnięciu ?

Nic u mnie nie skifi. Robiłem latem kiedy wszysto ładnie doschło i się przewietrzyło. Grunt, to wentylacja. U mnie jakoś dziala 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.