Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=106]rustin[/mention] jak masz chęci to możesz zajrzeć do mojego tematu z E91 w dziale "Pokaż swój blask" zrobiłem tam w większej mierze One Stepa Sonaxem 04/06 na padzie One Stepowym od Royal Pads.  
Jest tyle zdjęć ze nie mogą mi się załadować na telefonie.
Dlaczego ten sonax a nie 05-05?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kowloonwax napisał:

jaka jest praktyczna różnica pomiędzy kwasowym a zasadowym płynem do felg?

Przede wszystkim skład - w produkcie kwasowym znajduje się najczęściej kwas fosforowy i/lub fluorowodorowy. Środek kwasowy ma silniejsze właściwości czyszczące, niż zasadowy. W przypadku felg stalowych, oba produkty (kwasowy i zasadowy) będą dla nich bezpieczne (oczywiście używane "z głową"). W przypadku felg aluminiowych, preparat kwasowy może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni felgi - dotyczy to przede wszystkim felg polerowanych i chromowanych. Oczywiście oba produkty, używane "bezmyślnie" i leżące na feldze zbyt długo, mogą "uszkodzić" powierzchnię każdej felgi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr@sta wosk na aio jakim jest SRP szybko Ci spłynie. Również moim zdaniem nie ma sensu warstwować tego Autoglyma. Jeśli ma być krótkotrwały efekt to połóź SRP, jeśli dużo dłuższy to kładź wymieniony przez Ciebie wosk na przygotowane wcześniej auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rustin napisał:

Wystarczył one step, 04/06 wycial wystarczająco, że nie używałeś cutmax?

Tak, dwa etapy robiłem tylko na głębszych rysach. :) Zasada jest taka, że zaczynasz od lżejszej pasty i pada, sprawdzasz efekty, jeśli taki zestaw nie daje rady sięgasz po agresywniejsza pastę. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dwa etapy robiłem tylko na głębszych rysach.  Zasada jest taka, że zaczynasz od lżejszej pasty i pada, sprawdzasz efekty, jeśli taki zestaw nie daje rady sięgasz po agresywniejsza pastę.  
Zasady znam, pisałeś że robiłeś one step a teraz ze używałeś jednak dwa etapy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@rustin Ja one stepa robie na 0406 i nie narzekam . Pad od royal pads pomaranczowy badz od nata żółta gabka . Pasta daje rade grubasow nie wytnie . Ale to tylko one step 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2018 o 22:03, rustin napisał:

Czyli nic innego, lepszego nie znajdę jako one step? Która doradzisz, 04 czy 05?
Scholla s17 używałeś?
Nie mam dużego doświadczenia, coś tam UC wycinało :)

Dzięki

Rupes UHS

2 godziny temu, RafalB napisał:

Może głupie pytanie ale jak odróżnić lakier bezbarwny od akrylowego?emoji5.png

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Chyba metalizowany? Po płatkach...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eidos71 napisał:

Środek kwasowy ma silniejsze właściwości czyszczące, niż zasadowy.

nie zgadzam się:!: to czy kwas/zasada będzie skuteczniejszy w myciu zależy od rodzaju zanieczyszczenia. w przypadku zabrudzeń ropopochodnych - smarów/olejów/itp zdecydowanie lepiej sprawdzi się zasada.

 

4 godziny temu, Eidos71 napisał:

W przypadku felg stalowych, oba produkty (kwasowy i zasadowy) będą dla nich bezpieczne (oczywiście używane "z głową"). W przypadku felg aluminiowych, preparat kwasowy może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni felgi - dotyczy to przede wszystkim felg polerowanych i chromowanych

generalnie to jeśli felga stalowa/aluminiowa jest pokryta lakierem to zarówno kwas jak i zasada jest bezpieczna w stosowaniu, natomiast jeśli mamy goły metal, tu bardziej chodzi o polerowane aluminium/chrom to zarówno kwas jak i zasada mogą wyrządzić krzywdę. wszystko będzie zależało o związku chemicznego (składnika bazowego) oraz jego mocy w roztworze ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S3ci0r napisał:

nie zgadzam się:!: to czy kwas/zasada będzie skuteczniejszy w myciu zależy od rodzaju zanieczyszczenia. w przypadku zabrudzeń ropopochodnych - smarów/olejów/itp zdecydowanie lepiej sprawdzi się zasada.

:D Ok - zgoda, ale czy spotkałeś się z produktem typu tar&glue, lub TFR, który oparty byłby na kwasach ? Ja nie, dlatego tłumaczyłem różnicę, opierając się na praktyce i ogólnej dostępności produktów na rynku. W przypadku zanieczyszczeń metalicznych i "wżartego" brudu, produkty kwasowe najczęściej charakteryzują się wyższą skutecznością (piszę o produktach dostępnych na rynku dla przeciętnego Kowalskiego, a nie o chemii laboratoryjnej, czy przemysłowej), niż produkty zasadowe.

 

5 godzin temu, S3ci0r napisał:

generalnie to jeśli felga stalowa/aluminiowa jest pokryta lakierem to zarówno kwas jak i zasada jest bezpieczna w stosowaniu, natomiast jeśli mamy goły metal, tu bardziej chodzi o polerowane aluminium/chrom to zarówno kwas jak i zasada mogą wyrządzić krzywdę. wszystko będzie zależało o związku chemicznego (składnika bazowego) oraz jego mocy w roztworze ;)

Czyli potwierdziłeś to, co napisałem ;) :

 

10 godzin temu, Eidos71 napisał:

W przypadku felg stalowych, oba produkty (kwasowy i zasadowy) będą dla nich bezpieczne (oczywiście używane "z głową"). W przypadku felg aluminiowych, preparat kwasowy może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni felgi - dotyczy to przede wszystkim felg polerowanych i chromowanych. Oczywiście oba produkty, używane "bezmyślnie" i leżące na feldze zbyt długo, mogą "uszkodzić" powierzchnię każdej felgi.

Nawet w przypadku felgi pokrytej lakierem, kwas, lub zasada są w stanie uszkodzić tą powłokę, a później samą felgę. Wszystko zależy od składu i mocy roztworu, oraz od czasu działania produktu na powierzchnię felgi - czyli od stosowania produktu "z głową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w imieniu kolegi. Ma zamontowaną deszczownice w łazience w chromie, a nad nią jest podwieszany sufit z ledem. Problem w tym, że deszczownica odbija leda i na suficie jest cień "batmana". Jest jakaś folia, która to zniweluje? W sensie nie będzie tak odbijała promieni świetlnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.