Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkość działania... Miałem ostatnio do czynienia z tarczami bezpylowymi. Trzeba było szybko i obficie potraktować tarcze bo niestety zostawały zacieki i było już za późno. Miałem wrażenie, że dosłownie w moment zachodziły już złotym/rudym nalotem i atom nic nie dawał.

Co do środków stosowanych pytam z czystej ciekawości... Myślę że to bardziej kwestia różnorodności tarcz i domieszek materiałów. Zauważyłem, że już działanie niektórych produktów powoduje zacieki, na które atom niestety nie działa.

W dużej mierze to wszystko jak sadze zależy od materiałów z jakich zrobione są tarcze, wilgotności powietrza oraz jakich środków używamy Szkoda, że nie miałem okazji dłużej bawić się tym produktem. Dla mnie jeśli chodzi konkretnie o hamulce nie jest to produkt typu must have ale pewnie niektóre osoby, studia będą stosowały go regularnie i ciekaw jestem ich opini po dłuższym stosowaniu w przypadku tarcz. Dobrze, że produkt można wykorzystać również do innych zadań. Tego niestety nie mogłem poki co przetestować.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sonaxa 05-05 , bo wykańcza wcale nie dużo gorzej niż PF , a cięcie zdecydowanie lepsze .
Według twojego doświadczenia ten sonax jest najlepszy do one step?
Menzerna mnie męczyła bo bardzo pylila.
Czy ten sonax lepiej tnie i wykańcza niż UC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@SylPio Dzieki za info.

Z tego co ja doczytałem produkt działa dopiero po kilku aplikacjach, trzeba go stosować regularnie. No ale zobaczymy. Jak na razie to tarcze po myciu są żółciutkie ALE nie pyliła ta żółć na felgę jak zwykle po pierwszych kilku kilometrach. Zbiorę materiał testowy i opublikuje. Kolejne mycie w piątek.

 

2018-04-25_09.00.28.jpg

 

 

4 minuty temu, rustin napisał:

Czy ten sonax lepiej tnie i wykańcza niż UC?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To UC coś tnie ?  ;) W porównaniu nawet do PF , to UC tnie ale w minimalnym stopniu  , a co do jego wykańczania , to maskowanie nazywasz wykończeniem?  

Ja rozstałem się z menzernami PP i potem 3w1 własnie za późniejsze sprzątanie pyłu i od dłuższego czasu lecę tylko na Sonaxie ...z małą przerwą na pasty nanolex .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2018 o 00:01, Zdroja0 napisał:

Niemieckie w miarę nowe lakiery nadal należą do twardych? BMW F34 2014 rok i Audi A4 B8 2011 rok. 

Audi z 11' będzie jeszcze w miare twarde jednak bmw troche zeszło na psy i jest miękksze, ale nie można mówić trafiają się miekkie bmw i bardzo duzo twardych, to zalezy od koloru.

4 minuty temu, alexander.p napisał:

po Sonax czysciutko. A menzerna pyli strasznie, wszędzie syf ;)

menzerna pyli, sonax po czasie chlapie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To UC coś tnie ?   W porównaniu nawet do PF , to UC tnie ale w minimalnym stopniu  , a co do jego wykańczania , to maskowanie nazywasz wykończeniem?  
Ja rozstałem się z menzernami PP i potem 3w1 własnie za późniejsze sprzątanie pyłu i od dłuższego czasu lecę tylko na Sonaxie ...z małą przerwą na pasty nanolex .
Czyli nic innego, lepszego nie znajdę jako one step? Która doradzisz, 04 czy 05?
Scholla s17 używałeś?
Nie mam dużego doświadczenia, coś tam UC wycinało :)

Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie odsyfianie felg w naprawdę ciężkim stanie a ABDL Vampire Liquid i ADBL Tar and Glue remover mam akurat na wykończeniu.

Spróbowałbym chętnie czegoś innego,co polecacie? (fajnie byłoby gdybyście dodali króciutką charakterystykę typu "tańszy","bardziej agresywny","nie śmierdzi jak zgniłe jajo tylko jak spleśniała jajecznica").

Chyba szukam czegoś agresywniejszego teraz;) 
Jeżeli macie jakieś porady,polecacie dodatkową chemie ( nie tylko deiron i Tar) albo znacie jakieś typowe błędy nowicjuszów to też chętnie posłucham.
Słyszałem też o Tenzi Alux,tylko kiedy to stosować? Początek,koniec? Ta sama historia z Vasco :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S17 i s20 używałem i jakoś mnie do siebie nie przekonały ...kurde nawet dedykowany pad z scholla za milion monet kupiłem i szału nie było. Wykończenie w miarę OK ale cięcie dość słabe.
Więc chyba nic z one step ów nie zostało, będzie sonax. Tylko który? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21819]RafalB[/mention] oczywiście, że użyj Erasera, lecz koniecznie PRZED dluxem Ma on za zadanie przygotować powierzchnię pod powłokę.
Zrobiłem dwie felgi z IPA i dwie z Eraser (nie zaznaczylem sobie i teraz nie wiem która jest która )
Teraz pytanie propo warstwowania Dlux.... jest sens aplikować drugą warstwę (po ok 24h od nałożenia pierwszej) jeżeli felgi mają zostać założone od razu na auto? Zaleca się aby odczekać te 24h i dopiero wtedy. Pytam bo wyjeżdżam w trasę i nie chcę już katować zimówek tylko założyć letnie i zastanawiam się na drugą warstwą Dlux.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, etrone napisał:

Panowie chyba przesadzilem na uszczelkach z magic plast care z kocha i splynelo na lakier robiac wstretne zacieki. Jak najmniej inwazyjnie to zmyc ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zacieki na lakierze zmyjesz QD :) a Kocha na uszczelkach dotrzyj sucha MF 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.