Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Ziółas napisał:

Panowie korzystając z promocji soft99 zastanwiam sie co wybrać
Hanneri
czy
SOFT99 Fusso Coat Mirror Shine Dark 250 ml

I jaki w miarę budżetowy cleaner byście zaproponowali?

Coat Mirror Shine to sealant w płynie, bardzo fajnie kryje mikroryski, jednak szybko wysycha i trzeba od razy docierać (testowane w warunkach domowych na piano black lodówce), a hanneri nie testowałem, ale to wosk oparty na bardzo starej recepturze, więc może być ciężki w docieraniu i nie dawać za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo100 dremel versatip z wyczuciem... zgubisz krawedzie rys, ktore powoduja wrazenie bieli. Oczywiscie delikatnie...

Idealnie nie bedzie ale napewno nie bedzie sie tak bardzo rzucalo w oczy. Jest jeszcze jedno urzadznie w tym stylu hot air... nie pamietam koncowki nazwy. Oczywiscie bardzo delikatnie z takimi zabawkami.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lol19pl napisał:

Coat Mirror Shine to sealant w płynie, bardzo fajnie kryje mikroryski, jednak szybko wysycha i trzeba od razy docierać (testowane w warunkach domowych na piano black lodówce), a hanneri nie testowałem, ale to wosk oparty na bardzo starej recepturze, więc może być ciężki w docieraniu i nie dawać za wiele.

hanneri jest bardzo ciekawy, bardziej cleaner wax, łatwa aplikacja, bardzo łatwe docieranie widać że był na rynek japoński gdzie lakiery w większości są mięciutkie, bardzo dobre krycie rysek, look-u nie powiem bo na biały to ciezko okreslić, na pewno szkło było a i kropelki po aplikacji bardzo kształtne jednak bardziej sheetinguje, co nie zmienia że krople dalej bardzo ładne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś mi podpowie jaki to będzie odpowiednik w palecie RAL - kolor wg VW A7W? Oddaję felgi do malowania i nie wiem jaki podać im kod wg palety RAL.

Z góry dzięki za pomoc

Nieaktualne - 9156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4178]kolo100[/mention] tak jak pisał [mention=14842]SylPio[/mention] ciepłe powietrze, ale lepiej stacja lutownicza hot air ze względu na regulacje temperatury

Panowie przygrzałem palnikiem i rysy zeszły. Następnie nagrzałem i przyłożyłem papier ścierny żeby pozostawić chropowatość.. Na to poszedł natural look i praktycznie nic nie widać...

 

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

 

 

9d0c3174d17dc6ed88869125a1f3698a.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poprzednim właścicielu zostały w taki sposób pomalowane nadkola. Organoleptycznie ocenim ze Nie jest to zgnite chociaż bałem się sprawdzić to śrubokrętem jak głęboko wejdzie. Co mogę z tym zrobić żeby wyglądało jak najbadziej oryginalnie? Nie mam maszyny. Czy idąc z tym do lakiernika pomaluje cały blotnik czy tylko do załamania? Myślicie ze zaśpiewa tyle co malując całe drzwi czy inny element?

 

5ccea40e6f91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szpyrek napisał:

Po poprzednim właścicielu zostały w taki sposób pomalowane nadkola. Organoleptycznie ocenim ze Nie jest to zgnite chociaż bałem się sprawdzić to śrubokrętem jak głęboko wejdzie. Co mogę z tym zrobić żeby wyglądało jak najbadziej oryginalnie? Nie mam maszyny. Czy idąc z tym do lakiernika pomaluje cały blotnik czy tylko do załamania? Myślicie ze zaśpiewa tyle co malując całe drzwi czy inny element?

 

5ccea40e6f91.jpg

To błotnik, nie nadkole.  Ktoś chya zamalował na grubo korozję. Nie wiadomo co jest pod spodem, na pewno do załamania rantu nikt tego nie zrobi, bo sprejem jest pomalowane poza. Lakierowanie do jakiegoś załamania u góry błotnika albo cały błotnik, pewnie od 400zł w górę. Ale żeb tego nie zauważyć przy kupnie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎22‎.‎03‎.‎2018 o 20:10, Fyox napisał:

Czy ktoś wie gdzie dostanę duragloss 652? We wszystkich mi znanych sklepach internetowych brak w magazynie.

A czemu akurat ten cleaner potrzebujesz? U mnie jest ale nie w Polsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, gdzie kupię tanio i niekoniecznie w ilościach >100 szt. butelki hdpe? Może macie jakieś sprawdzone sklepy internetowe? Interesują mnie różne pojemności od 100-1000ml?

@Eidos71 kojarzysz coś na miejscu w Olsztynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna tapicerka materiałowa  przebarwienia materiału od spodni jeansowych lub innych materiałów koloru ciemnego. Stosowalem enzall wypłukanie formuła 90. Trochę coś się zeszło ale nie dużo. Potrzebny raczej odplamiacz ukierunkowany do usuwania farby itp. Stosował ktoś coś sprawdzonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, paperson napisał:

Koledzy, gdzie kupię tanio i niekoniecznie w ilościach >100 szt. butelki hdpe? Może macie jakieś sprawdzone sklepy internetowe? Interesują mnie różne pojemności od 100-1000ml?

Ja brałem 25-50 ale dostaniesz wszystko na allegro. Wpisz butelka hdpe w wyszukiwarkę to znajdziesz :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fredi88 napisał:

Ja brałem 25-50 ale dostaniesz wszystko na allegro. Wpisz butelka hdpe w wyszukiwarkę to znajdziesz :)

@paperson - nie znam miejsca w Olsztynie, gdzie można by nabyć butelki przydatne w detailingu. Ja również zaopatruję się przez internet - albo u naszych forumowych partnerów, albo poprzez Al..gro (w zależności, gdzie znajdę lepszą cenę). Butelki z szerokim wlewem są tanie - ok. 1,30-1,50 pln za sztukę, ale raczej nieprzydatne dla nas. Te z wąskim wlewem (z gwintem do tiggerów) też można kupić tanio, np. w: http://temachem.sklep.pl/category/285244/butelki-hdpe.html 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy można nakładać wosk w temp ok 7-8 stopni?

Kolejne pytanie. Zakpuilem wosk zymol titanum czy aplikator MEGUIARS Soft Foam Applicator Pad jest dobry do tego? Jak dla mnie wydaje sie troche szorstki i nie wiem czy nie lepiej rękoma aplikowac.

Czy ZYMOL HD-Cleanse Cleaner mogę również aplikować ręką? Jak długo musi zostać na lakierze zanim przejdę do przecierania MF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można nakładać wosk w temp 7-8 stopni. 

Aplikator piankowy Megsa jak najbardziej nadaje się do wosków Zymol. Woski Zymol można nakładać rownież rękoma. Tylko należy pamiętać, żeby nie nakładać ilości takiej jak dziewczynie olejku do opalania na ciało, bo Ci puchy braknie ;)

Zymol HD Cleanse nakłada się niewielką ilością aplikatorem z mikrofibry i po nałożeniu nie pozwól, żeby wysechł, bo ciężko go później spolerować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.