Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@YOBACK 

Nr 1. Najtańsze maeketowki do APC i najlepsze zawsze będą biale do skór :)

2. Na pastach fajnie mi się pracuje od e

300 do 400 GSM

3 i 4 to praktycznie to samo :) od 400 w górę :)

Takie moje kryteria :) ale używam tego co pod ręką 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2018 o 21:28, Mist813 napisał:

Pomalowalem sprayem kawałek plastiku z mojego bmw e92. Zmatowiony, następnie czarny połysk i lakier bezbarwny. Efekt jest zadowalający ale chciałbym aby bardziej jednorodne odbicie i gładka powierzchnię. Zdaje sobie sprawę z ograniczeń malowania sprayem. Pytanie, czym jak i po jakim czasie polerować?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Za grube warstwy i się zlało ewidentnie. Poza tym druga przyczyna to brak podkładu do plastiku spryskanego na wstępie. Warto to doszlifowac na gładko i jeszcze raz polakierować.

W dniu 22.02.2018 o 21:40, BiałyGTi napisał:

@Mist813 ja bym z tydzien poczekał a nawet dwa 

Jakby tak w lakierniach czekali to by mieli zapisy na 10lat w przód... Można szlifować i polerować lakier od razu po utwardzeniu. Ale nie z takimi zlaniami oczywiście, w tych miejscach może być słabo pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kusiu napisał:

Czy Shiny Garage Iron Off Bleeding FORMUŁA 2015 - 500ml robił jakieś szkody? Mam zaległy kupiony z tego co widzę w kwietniu 2015.r i nie wiem czy go używać, proszę o opinie produktu, wszelkie sugestie mile widziane..  

Może podrażniać przełyk i przewód pokarmowy... :D

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Arkeolowy napisał:

Czy ktoś z posiadaczy Makity PO5000/6000 jest w stanie powiedzieć czy warto sprzedać s15 i zastąpić go właśnie makitą? Mając w zanadrzu s75 i flexa  rotacje.

Ponawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BiałyGTi napisał:

@Kostek88 w lakierniach to w lakierniach tam jest lakier wygrzewany w komorze i nie jest malowane sprayem 

Utwardzony od temperatury czy promiennikiem nie ma różnicy poza przyspieszonym czasem. A dobry lakier w sprayu to wciąż lakier tak samo jak podawany z pistoletu. To czekanie ileś tam tygodni to słaby mit, bo nawet nieraz się doszlifowuje bazowy przed malowaniem bezbarwnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michlacz231  Pady z dyskiem są tańsze w użytkowaniu, ponieważ kupujesz samego pada, a dysk zostaje ten sam.

 

Masz możliwosć dostosowania siły cięcia w zależnożci od twardości talerza mocującego. Możesz kupić bardzo miękki, i będzie on łatwiej się poddawał na różnych nierównościach na samochodzie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam szybkie pytanie. Czym pozbyć się smug na szybie czołowej od zewnętrznej strony? Nie wiem, czym są spowodowane, najbardziej uciążliwe są jadąc pod słońce. Próbowałem wody z płynem, IPy i Koch chemie speed glass cleaner i nic. Mam jeszcze Prostaffa kiro-bin, ale pogoda nie pozwoliła testować, a chcę położyć RainX. Myślicie, że kiro pomoże? Czy pozostanie tlenek ceru i polerka? Ew inne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, wojtecki napisał:

glupie pytanie ale..czy w sklepie mrcleaner przy jakimś wiekszym zamowieniu mozna liczyc na jakis dodatkowy rabat oprocz 5% forumowych ?

 

zalezy ile to jest wieksze zamowienie. Zadzwon do sklepu i pogadaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2018 o 21:26, YOBACK napisał:

Mam pytanie co do gramatur, ewentualnie dokładnych modeli mikrofibr do:

1. Zbierania APC i zbierania syfu po czyszczeniu skór

2. Docierania wosku

3. Docierania QD na we wnętrzu

4. Przecierania Ipą po skończeniu polerowania

 

I może jakieś inne zastosowania, o których nie wspomniałem.

Ponawiam pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, YOBACK napisał:

Ponawiam pytanie.

Przecież odpowiedział ci @Tomas22... Niektórzy myślą że na każde pytanie jest gotowa odpowiedź. To każdego indywidualne preferencje. Kup kilka rodzajów (obszyte, cięte laserowo, jedno/dwustronne) o różnej gramaturze i sam testuj co ci podpasuje. Ja nawet przy qd do wnętrza używam puszystych fibr od 600 w górę żeby nie porysować lakierowanych plastików, ekranu navi, czy szybki prędkościomierza. Wysil się trochę i poszukaj. Jest film na YT od @mx_nowicki gdzie Paweł podpowiada co do czego wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88  Tomas odpowiedział ogólnikowo, myślałem, że ktoś coś jeszcze od siebie dorzuci. Problem jest taki, że nie do końca mam pieniądze na testowanie wielu mikrofibr, a szykuję listę zakupów na dotację ze środków PFRON na otwarcie działalności. Chciałem kilka waszych "gotowych" rozwiązań, ażeby choć trochę wiedzieć z czym to się je. Ja używam jednego Puffy towel, kilkadziesiąt marketówek do APC oraz 300-350 gsm z Dino(dobrej jakości) do usuwania resztek pasty polerskiej. Mi to wystarcza, ale po prostu chciałem się dowiedzieć, jakie używają inni do różnych zastosowań, aby sobie ułatwić pracę. 

 

Dzięki za podpowiedź co do filmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadłem na pomysł ulepszenia gregora, a mianowicie zanurzenie w zbiorniku z chemią do płukania grzałki do akwarium co prawda rybki nie potrzebują dużej temperatury i znalazłem grzałki z termostatem do 30st i teraz pytanie czy ktoś próbował coś takiego zrobić ? czy po wykonaniu takiej modyfikacji będzie lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.