Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam jeszcze takie głupie pytanie . Myjąc auto na dworze lecz resztę robiąc w ciepłym garażu ( 15 stopni ) opłaca się przeprowadzić korektę ? Otóż mam mętlik , ponieważ kolega zarzeka się że w zimie nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, michlacz231 napisał:

Witam , mam jeszcze takie głupie pytanie . Myjąc auto na dworze lecz resztę robiąc w ciepłym garażu ( 15 stopni ) opłaca się przeprowadzić korektę ? Otóż mam mętlik , ponieważ kolega zarzeka się że w zimie nie .

Przy 15 stopniach możesz działać spokojnie.

 

Natomiast użytkując samochód do lata mogą pojawić się nowe ryski i swirle, będą znów widoczne gdy będzie piękna pogoda i słońce.

A teraz i tak nie nacieszysz się korektą bo samochód ciągle brudny w zimowym błocie pośniegowym. Dlatego więcej osób decyduje się na korektę latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do prania fibr. prane tak jak wiele osób sugeruje białym jeleniem hipoalergicznym. 40 stopni, program zwykły jak do syntetycznych. włókna gęstszych fibr się strasznie zlepiają. dodatkowo ostatnio dodałem octu do płukania bo podobno pomaga. u mnie nie pomogło. co może być przyczyną? mam twardą wodę, może to to?

znajomy z tego samego miasta pierze fibry w adbl micro wash i tak samo mu się zlepiają więc nie musicie mi sugerować tego produktu, bo to nie rozwiąże problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, michlacz231 napisał:

Witam ponownie , jaki cleaner jest godny polecenia , czy raczej cleaner może być po prostu każdy? Rozumiem że benzyna ekstrakcyjna czy ipa nie zdadzą egzaminu jako cleaner ? 

1 pytanie jakoś idzie przeboleć ale za 2 to powinien być w regulaminie zapisany ban na forum :D

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuję pomocy. 

Przeprowadziłem korektę lakieru pod powłokę Gtechniq CS + EXO (której jeszcze nie położyłem).

W lampach i w latarce wygląda bardzo dobrze. Usunięte około 95% rys.  Ale w słońcu oczywiście widoczne są delikatne swirle i hologramy (dramatu nie ma, ale mnie to denerwuje - widoczne na ostatnim zdjęciu).

Oczywiście korektę lakieru kończyłem maszynowo najpierw Meguiar's UC, a potem Menzerną 3500 + czarny pad wafel. 

Ma ktoś pomysł jak można to usunąć. Bawić się ręcznie? Jak?

 

20180219_185025_resized.jpg

20180219_185053_resized.jpg

20180219_185104_resized.jpg

20180220_080520_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy korekcie używałeś UC? Po co? 

Sprawa druga, to nie zastanawiało Cię że wyciąłeś jak piszesz 95% , a swirle zostały? Logicznie rzecz biorąc jak wyciąłeś "grubasy" , to i swirle daaawno by poszły w zapomnienie ;)  Na bank przy wymywaniu mikrofibra robi jazdę lub pad :o

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej. Jeżeli nie masz delikatnej mikrofibry na stanie, kup mikrę 350GSM ze sklepu Dino - chyba każdy ma w okolicy 20-30km. Jest bardzo delikatna i nie rysuje lakierów ;)

Ostatnio jak przeprowadzałem korektę na czarnym lakierze to używałem tej samej mikrofibry co zawsze, a jednak na tym lakiere pozostawiała tak cholerny bałagan, że nie mogłem w to uwierzyć. Po prostu od nowa ten lakier rysowałem i właśnie powstawały hologramy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, powalla napisał:

Przy korekcie używałeś UC? Po co? 

W ramach testów :) Wiele osób pisało, że tą pastą się fajnie usuwa swirle podobie jak Swirlx. Ostatecznie zrobiłem Menzerną 3500.

 

27 minut temu, powalla napisał:

Sprawa druga, to nie zastanawiało Cię że wyciąłeś jak piszesz 95% , a swirle zostały? Logicznie rzecz biorąc jak wyciąłeś "grubasy" , to i swirle daaawno by poszły w zapomnienie ;)  Na bank przy wymywaniu mikrofibra robi jazdę lub pad :o

Domyślałem się. Ale myślałem też, że może gdzieś popełniłem błąd. Używam MF 300g (czystych i nowych).

A gdyby użyć tego niebieskiego ręcznika 450g (mam nowy nieużywany)? Będzie ok?

 

Czyli proponujecie teraz zrobić delikatnie jeszcze raz Menzernę 3500 i czarnym waflem, a potem IPA i mięciutka MF?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zamer napisał:

W ramach testów :) Wiele osób pisało, że tą pastą się fajnie usuwa swirle podobie jak Swirlx. Ostatecznie zrobiłem Menzerną 3500.

 

Domyślałem się. Ale myślałem też, że może gdzieś popełniłem błąd. Używam MF 300g (czystych i nowych).

A gdyby użyć tego niebieskiego ręcznika 450g (mam nowy nieużywany)? Będzie ok?

 

Czyli proponujecie teraz zrobić delikatnie jeszcze raz Menzernę 3500 i czarnym waflem, a potem IPA i mięciutka MF?

 

Albo zwyczajnie zrobiłeś za małe ciecie i uc nie zebrał wszystkich rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś zdjęcia/publikacje/testy odnośnie wpływu myjni szczotkowych na lakier? Mój znajomy, wielki mądrala jest przekonany, że szczoty są ok bo jak dotykał kiedyś to są miękkie. Jak mu przemówić do rozumu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.