Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, KapselK napisał:

@menior  ja odkąd kupiłem auto śledzę temat dekorów na allegro i jest bieda. Ile można czekać. :D 
 

Dzięki Panowie za opinie i pomoc. Pozdrawiam. :) 

A jaki z ciekawości jest koszt takiej usługi? Ja za wymianę właściwie nie dałem nic bo za ile kupiłem te ala drewniane to i za tyle odsprzedalem te srebrne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuci ktoś linkiem do dobrej folii chrom ?

Popękały mi 2 klamki zewnętrzne w chromie ale koszt używek jest kosmiczny więc chcę trochę pokombinować z czarnymi i okleić. Stawiałem na 3m ale albo ślepy jestem albo nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki specyfik polecicie dla osoby, która lubi przesmarować czymś furkę po każdym myciu (w najgorszym wypadku co 2 mycie :) ) ? Samochód używany sporadycznie, weekendowo gdy jest  ładna pogoda, lakier bdb utrzymany - była korekta (jest to czarny lakier Audi LZ9W), na samochodzie 2x do roku idzie jakiś banalny zestaw cleaner + niekoniecznie trwały wosk bardziej w celach oczyszczenia lakieru niż samego looku. Z uwagi na ten fakt. że nie zawsze na samochodzie jest jakieś zabezpieczenie typu wosk, myślałem nad czymś w stylu Quick Wax np. ADBL QW lub SSW. Oczekuje widocznego podbicia wet looku, nie chodzi o trwałość chociaż też mile widziana :) Cena gra rolę drugorzędną, najważniejszy jest efekt. Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, killerx napisał:

Jaki specyfik polecicie dla osoby, która lubi przesmarować czymś furkę po każdym myciu (w najgorszym wypadku co 2 mycie :) ) ? Samochód używany sporadycznie, weekendowo gdy jest  ładna pogoda, lakier bdb utrzymany - była korekta (jest to czarny lakier Audi LZ9W), na samochodzie 2x do roku idzie jakiś banalny zestaw cleaner + niekoniecznie trwały wosk bardziej w celach oczyszczenia lakieru niż samego looku. Z uwagi na ten fakt. że nie zawsze na samochodzie jest jakieś zabezpieczenie typu wosk, myślałem nad czymś w stylu Quick Wax np. ADBL QW lub SSW. Oczekuje widocznego podbicia wet looku, nie chodzi o trwałość chociaż też mile widziana :) Cena gra rolę drugorzędną, najważniejszy jest efekt. Z góry dziękuję za info.

ADBL QD1 fajnie przyciemnia ciemny lakier i krótkotrwale podbija fajnie wet look :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KapselK napisał:

@zibi-M kolejna opinia, że będzie ok. Jednak pierwsza myśl najlepsza. ;) Dzisiaj byłem dobrać folię i w piątek za tydzień chłopaki mi okleją to się pochwalę jakoś na weekendzie efektem. ;) 

Ja sam oklejałem a,że robiłem to pierwszy raz to zeszło mi 5h a ile nerwów przy tym  :D najgorzej takie pierdoły małe jak np popielniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zibi-M napisał:

Ja sam oklejałem a,że robiłem to pierwszy raz to zeszło mi 5h a ile nerwów przy tym  :D najgorzej takie pierdoły małe jak np popielniczka

Mógłbym też spróbować, ale oszczędzając moje nerwy oddaje to do lokalnej firmy prowadzonej przez chłopaków w moim wieku, trzeba wspierać swoich. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Strus napisał:

Ponawiam pytanie o namiar na jakąś dobrą folię typu chrom

Kilkukrotnie różne folie kupowałem tu http://firma-handlowa.pl. Osobiście nie zawiodłem się na jakości.

Nie wiem co chcesz pokryć tą folią, lecz jeśli chcesz w swoim Volvo, o ile je masz, pokryć te "trumienne" wstawki w kabinie to Ci powiem że ostatnio zmieniałem to drewnopodobne plastiki w szczotkowane aluminium. Sposób dziecinnie prosty a efekt super. Do uzyskania efektu szczotkowania użyłem pada polerskiego Scotch Brite 3M. Po uzyskaniu pożądanej faktury i odtłuszczeniu do pomalowania użyłem farby modelarskiej Humbrol. Malowanie ręczne delikatnym pędzelkiem. Gałka zmiany biegów dostała wygrawerowane cyfry i zrobiona jak reszta. Naprawdę efekt super. Nie mam zdjęć. Nie zdążyłem zrobić z głupoty. Teraz dopiero doczytałem że masz problem z klamkami. Masz racje ceny z kosmosu. Ja daje czarne do lakiernika, który po odpowiednim zagruntowaniu sobie tylko znaną miksturą maluje je pod kolor danego lakieru i jest lepiej niż z chromami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Strus napisał:

Ponawiam pytanie o namiar na jakąś dobrą folię typu chrom

Pamluj sobie je może w kolor samochodu, bo folii chrom w dobrej jakości nie kupisz "od tak" 3m w chromie o złocie mają bodajże na wyłacznośc po akredytacji.
Podjedź do kameleona w ŁDZ i zapytaj ile by to kosztowało ;)
Myślę że i tak nic nie przebije gałki do CLK w208 w wersji manualu który był tylko w gamie dwóch silników. Cena ori używanego najbliżej z włoch około 400-500zł nówka w aso 1100zł, za obszywanie nikt sie nie podejmuje bo w środku jest guma którą od nowa trzeba wymodelować, a jak już się ktoś podejmie to nie wyglada to kształem jak ori ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domywa z takim stężeniem ? Bo chce robić porównanie do Citrusa
[mention=16962]rygryss[/mention] ty używasz tylko z PA ?
Ja swego czasu robiłem porównanie Magi z Citrusem właśnie w takim stężeniu ( 40ml/1,5l) - to ze ściereczkami na Pugu.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.